Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az amerikai fiúk (és lányok...

Az amerikai fiúk (és lányok hogy viszonyulnak a magyar lányokhoz? Sajnos költözünk.

Figyelt kérdés

Sajnos két hónap múlva Amerikába költözünk a nagyszüleimhez, és arra lennék kíváncsi, hogy vajon mi vár ott rám. Egészen pontosan arra, hogy feltehetőleg hogyan fognak majd viszonyulni hozzám az iskolában (15 éves vagyok) a lányok, de legfőképp a fiúk. Nem jelent az majd hátrányt, hogy pocsék akcentusom van? Tényleg szörnyű, olyan, mint ebben a videóban 5:13-nál https://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM Van valami mód arra, hogy ebben a két hónapban javítsak valamit rajta?

És ugye nem lesz ott semmiféle diszkrimináció, csak azért mert magyar vagyok? Nagyon félek, és egyáltalán nem akarok menni. :(



2012. dec. 26. 18:56
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Juuuj, még mindig nagyon irigyellek :D Nem akarsz még mesélni? Én nagyon szivesen meghallgatnám :)
2013. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Frigg ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem klassz, hogy véletlenül kiemelted a kérdést. Mivel én június közepén költöztem ki, így szeretek másokról is olvasni :) Nekem is voltak érdekes tapasztalataim. A Hungary-hungry joke-ot még mindig megkapom (bár már kevesebbszer, mint az elején). Volt, aki azt hittem, hogy Magyarország Oroszország része, fogalmam sincs miért erőltetik annyira ezt a vonalat :D Más pedig megkérdezte, hogy ismerjük-e a hotdogot, és hogy lehet-e kapni. Valamint, egyik este elmentünk egy játszótérre, és megkérdezték tőlem, hogy ültem-e már hintán :DDD Komolyan úgy éreztem magam, mintha azt hinnék, hogy Mordorból jöttem. Elég sokat kellett magyaráznom, főleg ha új embereket ismerek meg. A Hungary-t pedig következetesen hungry-nak ejtik. Azt akcentus miatt én is sokat aggódtam, de azt mondták ne izguljak, sokkal jobban beszélem és ejtem az angolt, mint nagyon sok "helybeli" vagy külföldi. Plusz mondták is, hogy kedvelik az akcentusos lányokat, kifejezetten cuki.. Hát, ők tudják :D


23/N

2013. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Frigg ***** válasza:
Hitte*, elírtam, bocsánat :)
2013. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Engem rendszeresen barbárnak néznek és gyakran zajlanak le olyan párbeszédek, mint pl.:

- Nálatok vannak autók?

- Hogy mik??

- Tudod, kerekük van és közlekedni lehet velük.

- Ja, persze, szekerek. Vannak bőven, majdnem mindenki azzal közlekedik nálunk! Bár volt nekem egy gazdag ismerősöm, neki volt biciklije, bár nem igazán tudom az hogy működik...


És ezt mind halál komoly fejjel. :D Tudom, tudom ez nagyon gonosz volt, de néha olyan jó röhögni azon, hogy milyen tudatlanok. Persze utána mindig bevallom nekik az igazat, hogy akármennyire hihetetlen, nálunk is vannak autók! :D

Volt egy srác, aki nagyon firtatta ezt az autó témát és kérdezgette, hogy nálunk csak Lada meg Zsiguli van-e. Felvilágosítottam, hogy az már Oroszországban sem divat, bár nekünk régen Lada Samarank volt, az ukrán nagypapámnak meg Volgája volt, szóval nekünk tényleg ilyen szar kocsijaink voltak. De most apukám vett itt egy Audit, szóval örülök. :)


A suliban fel lehet venni egy idegen nyelvet tanulni, volt orosz, német, franci meg spanyol. Hát én oroszul kb perfekt tudok, németből is van nyelvvizsgám, a francia nagyon nem tetszik, szóval csak spanyol maradt. De abból nem volt kezdő csoport, csak olyan, amiben már haladók voltak és engem beraktak oda, én meg ott ültem, mint egy hülye, nem értettem semmit. Most gondoljátok el, angolul tanítják a spanyolt, ráadásul haladó szinten... Na, akkor szünetben majdnem elbőgtem magam az egyik barátnőmnek, hogy én aztán megbukok spanyolból, jaj, jaj, átmegyek németre és úgy tettetem mintha nem tudnék németül, stb... Aztán mondta, hogy ismer valakit, aki tudna segíteni. Aztán összeismertetett a mexikói haverjával. Ő anyanyelvien beszél spanyolt is meg angolt is, szóval tényleg tudott segíteni, és ráadásul nem kért érte semmit. És hát a második korrepetálós óra után el is hívott randira és most összejöttünk. :$ Jaj, hát nagyon örülök, hogy spanyolra mentem!!! ;)

Jaj meg képzeljétek milyen vicces történ múlt hétfőn... Jött egy új lány Moldovából. Szegény szó szerint egy szót nem tud angolul! Csak velem tud beszélgetni szegényem oroszul, aztán kérdezi tőlem a tanár, hogy honnan valósi. Én meg mondtam, hogy Moldovából. Erre kb 30 perc múlva beállít az igazgatónő (vagy az az igazgató helyettes? Á, jól van, mittudom én :D) egy moldáv tolmáccsal. Erre szegény Nastya elsírja magát, hogy ő nem tud moldávul, mert Tiraszpolból jött (ami a Dnyeszter Menti Köztársaság fővárosa, és az ugye autonómia Moldovában, ott nem moldávok laknak, hanem oroszok meg ukránok :D), és ő orosz, nem pedig moldáv... :D Aztán most be lett íratva valami délutáni csoportba, ahol megtanítják angolul vagy valami ilyesmi. Jaj, de nagyon vicces volt. Rámförmed az igazgató asszony "most meg mit bőg?!". Erre én: "ne-ne-nem tud moldávul...". Hát az a fej, amit akkor levágott... Azt hittem nekünk esik. :D De hát ő nem mondta, hogy moldáv tolmácsot akar hozni, így nem tudtuk figyelmeztetni, hogy fölösleges. :P De ebből csak jó sült ki, mert most ott tartok, hogy Nastya a legjobb barátnőm itt, mert valahogy hiába vagyok sokat az amerikai barátnőimmel, annyira mások, és komolyabb dolgokat nem tudok velük megbeszélni. És ráadásul bennem meg Nastyában

rengeteg a közös, mondhatni rokon lelkek vagyunk. Kiderült, hogy ő is balettozott kiskorában évekig, csak abba hagyta, és most elhatároztuk, hogy újra nekiállunk, csak úgy fun-ból. :D Már voltunk is egy órán, nagyon jó volt!! :)

Szóval nagyon boldog vagyok, most úgy tűnik minden összejött az életben. :) Eleinte nagyon sokat féltem, hogy nem boldogulok majd az angollal, de szerencsére mégis. :)


Ui.: képzeljétek kaptam egy magyar meg egy ukrán billentyűzetet, szóval most már tudok rendesen írni. :D Anya rendelte asszem. :)))

2013. okt. 20. 17:53
 35/38 A kérdező kommentje:

Ja, és lesz egy tehetségkutató-szerű valami a suliban, amivel elvileg Nastyával részt veszünk. Valamikor November közepén lesz. Szerintetek melyik dalt énekeljük?

Szerintetek ezek közül melyik dalt énekeljük?

https://www.youtube.com/watch?v=j35QCE2WkUQ

https://www.youtube.com/watch?v=XADPV4i9Wzg

https://www.youtube.com/watch?v=k5pbWv5m__4


Még mielőtt megkérdeznétek... azért nem éneklünk angolul, mert Ő nem tud. :D

2013. okt. 20. 17:58
 36/38 anonim ***** válasza:

Szia :) Írtál nekem privit. Elolvastam különben amit írtál, akartam is reagálni, csak kicsit későbbre hagytam. :)

Ez a szekeres dolog nagyon tetszett.:D Wow, és tényleg nagyon jó lehet ott neked. Persze, gondolom még mindig hiányzik Magyarország, a barátaid, stb, de azért nekem nem kellene kétszer mondani, hogy költözzek ki az USA-ba. Tényleg nagyon szerencsés vagy, ezt becsüld meg! :)

Olyan jó lehet, ahogy így ezt leírod. :) Itthon olyan unalmas az iskola, nincs semmiben semmiféle választási lehetőség, stb...Ha az amerikai iskolákról olvasok, mindig nagyon irigykedek. Ma úgy 5 percre belemerültem abba, hogy mekkora szívás, hogy ide születtem (bár nem a kérdés alapján jutott eszembe), mert az álmaimat itthon sosem valósíthatom meg...

Gratulálok a fiúhoz! :)

Ha még szeretnél néha ide írni, én örömmel olvasnám! :)

2013. okt. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Frigg ***** válasza:

Akkor téged is betalálnak a hülyeségekkel, kérdező :D én már kezdek hozzászokni, hogy vannak itt kevésbé...műveltek is :P

A suliért én is irigykedek, én jelenleg még papírokat intézek (zöldkártya és munkavállalási engedély), szóval se suli, se meló. De örülök, hogy már ilyen jól beilleszkedtél, és gratulálok a sráchoz is ;) Ha van még bármi izgalmas sztori, írj, szerintem sokan olvasnánk :)

2013. okt. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Hat ha vigasztal, az en "almom" pedig Magyarorszaghoz lancol, mivel en lengyel - magyar nagykovet szeretnek lenni. Tudod "lengyel, magyar ket jo barat, egyutt harcol s issza borat". Mar el is kezdtem lengyelul tanulni online, mar alig varom, hogy vegre hazamenjek és majd az ELTE-re jarhassak egyetemre. Budapest almaim varosa. :)


Most tori oram van, az elso vilaghaborut vesszuk es behoztak minket a szamitogepes terembe, hogy az interneten megkeressuk a kerdesekre a valaszt, amelyek "oly nehezek". Komolyan, csak annyi, hogy kik voltak egymassal szemben, ki nyert, helyszinek, evszamok, stb... Na, en az egesz oras feladatot letudtam kb 5 perc alatt, szoval most csak netezgetek, mert a tanar nem szamitott erre, es nem tudott semmi plusz feladatot adni. :D

2013. okt. 21. 16:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!