Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen vettétek a gyerekn...

Hány évesen vettétek a gyereknek az első mobilt, ill. hány évesen kaptátok az elsőt?

Figyelt kérdés
Kicsit úgy érzem, mintha kötelező lenne már egy tizenéves gyereknek a mobil.

2013. jan. 12. 18:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen kapta az első mobilt, mert akkor kezdett egyedül közlekedni a suli és az otthonunk között. (kényszerből) Ha ez nem következett volna be, még egy-két évig nem kapott volna telefont.
2013. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
2. osztályban mert akkor már nem volt napközis
2013. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
64%
Én 18 éves koromban,az első keresetemből vettem.Hogy a fiam mikor fog,még nem tudom,remélem minél később,és nem fogják kinézni érte.Sajnos én is azt látom,ha nincs minimum okostelefonja a tízéves kölyöknek,lenézik a társai.
2013. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 Timóca Szamóca ***** válasza:
76%

Szerintem ezt inkább ne kérdezd senkitöl,mert lehet egy olyan fog valaszolni,akinek már 8 évesen megvette,csak hogy legyen.

Szerintem ez a te döntésed,te tudod mennyire érett rá a gyereked,ez nem egy kötelezö dolog!!!!Sokan el vannak tévedve.Mire az neki egyáltalán?Nem marad le semmiröl.

2013. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem akkor kell mobiltelefon ha már nem visszük mindenhova magunkkal a gyerekket hogy szolni tudjon. Ha 7 évesen 7 évesen nem muszály olyan telefon egy 7 évesnek hogy a falat le kapard tőle elöttem lévönek szerintem nincs igaza hioszen a telefon hasznos is lehet föleg az iskolásoknak na de persze nem pont a facebookra. :)
2013. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 Timóca Szamóca ***** válasza:
97%
Na hát abban egyetértek,hogy akkor kell,ha az már "szükség".
2013. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Igen, általában az az indok a telefon meglétére, hogy szükséges, hogy rá tudjak telefonálni a gyerekre, v. ő rám.

Ellenben régen sem volt mobil, mégsem esett bajom! Bár a mai világ nyilván más mint az akkori volt!

Egyébként az én fejemben is ez van: el tudjuk érni egymást, ha gond van. Viszont a suliból szólnak, ha baj van, barátainál van, akkor az ő szüleik szólnak, és én is odatelefonálhatok ha kell. Az utcán meg nem szokott csavarogni (remélem).

Tanácstalan vagyok mobil ügyben. Mert hogy nem csak engem tudna elérni, hanem másokat is, és az bizony pénzbe kerül!!!

2013. jan. 12. 18:49
 8/46 anonim ***** válasza:
91%
Én kb. 10-11 éves koromban kaptam az első mobilomat, mert akkor már egyedül jártam az iskolába, zenesuliba.
2013. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%
Talán 10 éves lehettem akkor mikor az első telefonomat megkaptam. Szerettem volna, mert már minden osztálytársamnak volt, nem mintha égető szükségem lett volna rá. Egy ideje kértem már a szüleimet de nem igazán hajlottak rá. Aztán karácsonyra a nagyszülei vettek nekem, hatalmas meglepetés volt, nagyon örültem neki. Egy Sony Ericson T220.
2013. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
94%

Én 1. vagy 2. osztályban kaptam meg a nővérem régi mobilját, mert ő újat kapott. Az akkori mobilokhoz képest is nagyon elég ócska volt, egyszínű képernyő, kevés játék (akkoriban ez volt a legfontosabb xD), a gombok már elkoptak. De nekem megfelelt, addig használtam amíg végleg el nem romlott, akkor kaptam csak újat.

Szerintem akkor vegyél a gyerekednek telefont, ha már ő is igényli. De akkor se a leghiperszuperebb 100000 Ft-os telefont, valami egyszerűbbet.

16/L

2013. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!