Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen vettétek a gyerekn...

Hány évesen vettétek a gyereknek az első mobilt, ill. hány évesen kaptátok az elsőt?

Figyelt kérdés
Kicsit úgy érzem, mintha kötelező lenne már egy tizenéves gyereknek a mobil.

2013. jan. 12. 18:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
66%

ekb 11 voltam, nagyon urultem neki :)


De szerintem sem a legjobb egy kamasznak a telefon. En teljesen szimpla mobilt kaptam, feltolto egyenlegeset, igy tudtam, hogy nem szabad esznelkul telefonalni.

Csak akkor hasznaltam, ha anyaekkal kellett beszelnem, vagy a nagyszuleimmel.


Ha ugy gondolod, vegyel neki egy alap telefont, amin tud telefonalni, de ne legyen rajta wi-fi, meg semmi egyeb.

Az internet veszelyes is lehet, foleg egy kamasz szamara. Oda kell figyelni.

Erre a legjobb megoldas az egyszeru telefon, a celnak megfeleloen.


En sosem akartam hiper-szuper kutyut, majd 20 evesen kaptam meg egy Ipodot a ballagasomra, amit csak zenehallgatasra hasznalok, max felgyegyzem, hogy mikor hova kell menni.

A mobilomat nem is hasznalom, csak ha keresnek.


Szoval, ha ugy erzed, kell a telefon a gyereknek, vegyel egy olyat, amit nem feltesz, ha esetleg elhagyna, vagy ellopnanak, mindig feltoltos egyenlegut valassz, mert pillanatok alatt olyan szamlat csinalhat, vagy valaki mas, hogy nem fogjatok tudni kifizetni :s

Beszelj vele a mobil hasznalatarol, es a felelosegrol, hogy megtanulja, vigyaznia kell ra.

2013. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
91%

Azért elég smucig vagy. Te nem vennél a gyereknek telefont, mert pénzbe kerül ha telefonál rajta, de más gyerek telefonjáról azért hívjon téged ha valami baj van... Itt csak én látom az ellentmondást?

Amúgy egyáltalán nem mind1, hogy hány éves az a kamasz. Nem mind1, hogy 10 éves, aki tényleg csak az iskola és az otthona között közlekedik egyedül, vagy egy 16-17 éves, aki délután már ide oda megy egyedül. Én 9 évesen kaptam, mert akkor kezdtem hazajárni egyedül a zeneiskola miatt. Nekem is feltöltőkártyás volt, és el lett magyarázva, hogy csak anyát apát hívjam rajta, és mivel nem voltam debil, megértettem. Értelmesen el kell magyarázni a gyereknek, hogy mit lehet mit nem, nem ész nélkül tiltani.

2013. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
87%
14 és a legolcsóbbat :D de most is a legócskább van csak engem nem tud érdekelni :DD
2013. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
63%
8 évesen kaptam az elsőt, és szerintem ez tizenéves gyereknek már muszáj telót kapnia. Persze ne gatyit, mert azzal csak ciki helyzetbe lehet hozni. Leginkább érintőset, nem is olyan drága ,és akkor lehet ellenőrizni, és a szülőnek is nyugodtabb talán úgy a helyzete, és a gyereknek sem elsz ciki. Mindenki jól jár!
2013. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen kaptam egy Samsung Champet, örültem neki, most 12 éves vagyok és kaptam egy Sony Xperia Tipot. A Champen hívott anya minden nap, de ma már nem hív, megbízik bennem, és mindig mondom, hogy hova megyek, szakkörön leszek, eddig meg addig. Szerintem lehet venni egy alsós gyereknek telefont, persze nem kell rögtön a legdrágábbat. Szerintem a telefon tényleg fontos, mert a szülők dolgoznak és nem tudják mi van a gyerekkel otthon, meg persze a gyereknek is kell pár telefonszám, így eltudja érni osztálytársait, például lecke ügyben, vagy ilyesmi. Na meg azért jó érzés egy tizenévesnek, hogy neki is van telefonja, így nem fogják kinézni.:)
2013. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:

10 evesen kaptak az elsö telefonjukat, mert akkor kezdtek el egyedül hazajarni a sulibol es mar napközisek sem voltak. A mi leszuperalt iPhonjainkat kaptak meg a kicsik, mert nem akartunk ujat venni nekik, ha mar ugyis allt itthon 2 nem hasznalt.

Feltöltö kartyast kaptak, de nettel (amit lekorlatoztunk nekik! csak a csevegö programokat hasznalhatjak, a wikipediat es a sulijuk honlapjat! kb. 3 percbe telt amig ezt megoldottak a szolgaltatonal), ugyhogy nem telefonalhatnak es netezhetnek vilagba.

A 3000 ft-os feltöltö kartya altalaban 2 honapot kibir nekik de volt mar pelda 6 honapra is.

2013. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
48%

"szerintem ez tizenéves gyereknek már muszáj telót kapnia"

"Persze ne gatyit, mert azzal csak ciki helyzetbe lehet hozni."

"Leginkább érintőset, nem is olyan drága" (kinek mi a drága)


"és akkor lehet ellenőrizni, és a szülőnek is nyugodtabb talán úgy a helyzete, és a gyereknek sem elsz ciki. Mindenki jól jár!"


Ha nem valami érintős telefonja van azon nem lehet ellenőrizni?

Elég szánalmas hogy itt tartunk hogy most ciki egy telefon vagy nem...


Mindenki jól jár?! A szülő pénztárcája azért annyira nem biztos...


Egy tipikus kamasz válasza. Kész röhej.

2013. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
59%

Erre hogy régen sem volt mégse lett bajod azt tudom mondani hogy viszont jobb hogy most van mert ha mégis van valami tud szólni.

Én 9 évesen kaptam az első telefonomat 13.000ft volt.

10 évesen a másodikat 24.000ft volt.

12 évesen a 3.-at 30.000ft volt.

14 évesen a negyediket 70.000ft volt.


15/f

2013. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

valamikor 4.-ben kaptam...igazából nem tudom mnek, mert nem járhattam egyedül haza 7.-es koromig...

Egy kis kinyithatós samsung volt, a híváson kívül lehetett rajta fotózni, és ennyi. De én élveztem. :D


16L

2013. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

10 vagy 11 lehettem, azért kaptam mert régóta szerettem volna egyet.

Nem igazán volt szükség rá, volt órám és időben hazaértem, jártam táborokba, de már régóta elég érett voltam arra,hogy legyen egy mobilom és anyáék úgy döntöttek,hogy vesznek nekem egyet.

De hasznos, mert egy telefonhívásba került,hogy felhívjam szüleimet,ha kicsit messzebre kószáltam el és több időbe fog telni amíg hazaérek.

2013. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!