Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen vettétek a gyerekn...

Hány évesen vettétek a gyereknek az első mobilt, ill. hány évesen kaptátok az elsőt?

Figyelt kérdés
Kicsit úgy érzem, mintha kötelező lenne már egy tizenéves gyereknek a mobil.

2013. jan. 12. 18:12
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Kedves tegnapi 20:02-es kommentelő!!

Nem a kis barátai hívnak fel a saját telefonjukról, ha pl. rosszul van a suliban és érte kell menni, hanem a tanárok!!

Ha valamelyik barátjánál van gond, azok szülei hívnak, ami természetesen kölcsönös, én is telefonálok ha kell (mert nem minden kis havernak van mobilja), sőt, a messzebb lakó barátját, ha menet közben pl. leszakad az ég, haza is viszem autóval. Tehát nem a barátjai költségén csicsereg velem a gyerekem, azért mert én smucig vagyok neki telefont venni!!! Egyébként ha megcsörget a kis barátja akivel van éppen, akkor kinyomom a hívást és visszahívom, de ilyenre alig volt példa, mivel előre megbeszéljük hova megy.



Amúgy köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket. Fog kapni mobilt, a feltöltőkártyás jó ötlet. Megszabom meddig kell beossza az x összeget. Ha meg engem hívna, megcsörget és visszahívom.

2013. jan. 13. 17:53
 32/46 anonim válasza:
hát én az első telefont 2. ba kaptam de az egy ilyen régi nokia volt ami mindent kibír
2013. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Először 3.ban fogtam a kezembe mobilt(három napig nem otthon voltam, hanem egy elég idegen helyen(nem tábor), ráadásul versenyen, szóval kellett:))

Aztán 4.ben(9 évesen), karácsonyra kaptam meg azt hiszem, amikor a tesóm másikat kapott. (Az övét örököltem, ami egyébként előtte apáé volt.)

Nekem az a furcsa, hogy az a mobil, az első mobilom, kb. semmit sem tudott, téglafon volt, a legjobb dolog amit tudtam vele csinálni, az a snake volt(egyébként az volt az igazi:D), ehhez képest barátnőm húga most kapott telefont(9 éves ő is), és az meg már okostelefon, és nekem most(15 évesen) lehetett olyanom(kicsit talán jobb).

(Egyébként ez még nekem is durván hangzik, hogy 9 évesen mobil. Azt hittem később kaptam.)

2013. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim válasza:
6-7 évesen mert a szüleim elváltak és apum akarta hogy legyen egy saját mobilon ami beszélhetek vele :) Tökre emlékszem rózsaszín ezüst volt:) azóta volt pár telóm most Iphone 4 -es :))
2013. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

én egy hete kaptam meg az alcatel onetouch-ot nem értem hogy akkoriban hogy lehetett venni egy ilyen telefont

14 voltam amikor ballagásomra kaptam sony ericcson (tégla telefont)

aztán kaptam egy alcatel 355-öt a 2011-es karira ami 2hete bedöglött és egy hete kaptam meg az ujabb alcatelt.

10 alatt semmi képpen nem vennék neki telefont akkor sem ha szükséges. Én is túléltem hogy nem volt nem lett semmi bajom

17/l

2013. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Én viszonylag elég korán 9 éves koromban kaptam az első telefonomat, ami nem okos telefon volt.. Arra kaptam,hogy el tudjuk egymást érni a szüleimmel. Én mondjuk a helyükben még nem adtam volna,tulajdonképpen a házunk az iskolával szemben volt.. M1..

Az a telefon 5 évig volt meg nekem [vagyis most is megvan csak nem használom] most pedig nyáron kaptam egy másikat. Én nem szerettem volna, de apám ilyen céges telefon gyanánt vette meg..

15\l

2013. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 QueenRavenna ***** válasza:
12 évesen kaptam az elsőt.
2013. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

A 9. szülinapomra kaptam az első mobilom, anyum ősrégi, megunt siemens-ét. :D

16/L

2013. jan. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"Én 9 évesen kaptam az első telefonomat 13.000ft volt.

10 évesen a másodikat 24.000ft volt.

12 évesen a 3.-at 30.000ft volt.

14 évesen a negyediket 70.000ft volt. "

A 9 éves kor az ellég korai volt. Meg szerintem az is túlzás, hogy 14 évesen már a 4. telefonod van és 70.-ért vettétek.

12-13 évesen normális az, hogy kap szerintem, de akkor is úgy, hogy nem modern fajta hanem valami gagyibb. Én 18 vagyok és2

2013. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
5.-es koromban kaptam egyet először, amin telefonáláson kívül tudtam fényképezni is. Már elsős korom óta a szomszéd faluba jártam iskolába és alsóban tökéletesen meg voltam telefon nélkül illetve anyukámék sem aggódták túl a dolgot... Egyszer-kétszer előfordult, hogy lekéstem a buszt, akkor bementem a titkárságra és onnan hazatelefonáltam, ennyi. A mostani telefonomat meg 7.-es koromban kaptam meg: [link] Most kb. mindenkinek a korosztályomból érintőképernyőse van, de nekem nem kell. Aki ezt nem képes felfogni és piszkál vele, azt meg csak sajnálni tudom.
2013. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!