Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Ti hogyan reagáltok,...

Szülők, Ti hogyan reagáltok, ha kamasz gyermeketek rossz jegyet visz haza?

Figyelt kérdés
Elsősorban a matekra gondolok, ha abból kap a tini rossz jegyet, mivel kezdő matektanár vagyok. Haragudtok a gyermeketekre, vagy nem izgat különösebben, vagy éppenséggel a tanárra vagytok mérgesek? (Mert vannak ilyenek is.)

2013. márc. 14. 20:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

8.: Kösz, hogy azt írtad, hogy valószínűleg jó tanár vagyok.

Én egyest soha nem adok azonnal, (dolgozatból is lehet írni javítót) csak háromszoros házifeladat-hiány miatt. Adok órai munkára pluszokat is, három plusz egy ötös. Igyekszem óra közben odamenni a tanulókhoz, hogy lássam, mit csinálnak. Csak hát sokan egyáltalán nem azzal foglalkoznak, amivel kéne. Velük nem tudok mit csinálni.

2013. márc. 15. 22:28
 12/16 anonim ***** válasza:
59%
Én haragudnék mert szerencsére mindkét gyermekem ötös matekból de a barátnőmék nagyon boldogok ha a gyerek hármast hoz,pedig mellette külön órára is járatják,a matek egy olyan tárgy amit nem lehet megtanulni.
2013. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztem te jó tanár vagy :-)
2013. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én most vagyok végzős gimiben. Nem tudom, hol tanítasz, általánosban meg 9-10-ben tök jó ez a módszer, hogy hf-hiány miatt jár csak az egyes, amúgy dolgozatnál van javítási lehetőség, de 11-12-ben megfordítanám. Ha valaki célirányosan tovább akar tanulni, mert mondjuk nyelvet akar tanulni egyetemen, akkor nyilván inkább a humán tárgyakra hajt és nem fogja érdekelni a matek. Ilyenkor nem célszerű szivatni amiatt, mert nincs házija. ÓRán figyeljen oda, a dolgozatot írja meg, ha egyből egyes, be kell írni, kész. De ottohn a szabadidejében 17-18 évesen már tudunk mérlegelni, és ha emelt magyarra megy, van 15 könyv, amit ki kell olvani, nem fog matek házit írni. És ha valakinek ilyen-olyan hiányosságai vannak, véletlenül se vedd magadra, meg ne utáld őt emiatt, mert NEM ELLENED történik az, ami. Nálunk ez tök nagy probléma, csomó tanár személyes sértésnek veszi, ha nincs pl házi feladat, de ebbe a gödörbe ne ess bele, mert nagyon hamar meg fogod utálni a tanárságot.

19L

2013. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ebben van igazság, 12.-ben már adok se pluszt, se mínuszt, de azért figyelembe kell venni, hogy a matek kötelező érettségi tárgy. Ezért 11.-ben még alkalmaznom kell bizonyos szankciókat. A 11.-esekkel ugyanis matektanulás terén sok gondom van.
2013. márc. 20. 21:50
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja, hogyha az a veszély is fennáll, hogy egyesek nem tudnának leérettségizni, annyira elhanyagolják az egészet, akkor persze, kell. Visszaszívva.:) Tök jó, hogy ilyen lelkiismeretes tanár vagy, és még a diákok véleményét és el tudod (akarod) fogadni. AZTA.
2013. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!