Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a 15 éves lányommal?

Mit tegyek a 15 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Az iskolából kirugták a viselkedése miatt, iszik alkalmanként szerintem füvezik, bárhonnan képes bármit ellopni itthonról boltból! Éjszakákra kimarad, hajnalban részegen jön haza. Már az intézeten gondolkodom mit tegyek? Tanúlni nem hajlandó, a tanárokat kikészíti meg persze a családot is! Valaki adjon tanácsot!

#intézet #Kamasz problémás
2013. ápr. 7. 11:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Tudod a pofám leszakadna,ha eddig nem csináltam volna semmit,és nem neveltem volna időben.Mit csináltál a gyerekkel még kisebb volt? Mert nevelni nem nevelted,sőt most is behunyod a szemed.te vagy az anyja szedd már össze magad,mert ez a te hibád.Persze könnyebb lepasszolni az intézetbe,mert szép szóból nem ért,legyél már keményebb Ő a gyerek te a szülő,keményíts be most,még talán van esélyed rendbe tenni,nevelési tanácsadótól kérj segítséget!
2013. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

És te pontosan hol vagy olyankor,amikor iszik,füvezik és éjjel kiszökik?Miért engeded?Ha kell a szobája előtt virrasztok,de nem engedem el.Ülj le vele,beszélgess vele rengeteget,mondd el neki,hogy ezt nem szabad,kérdezd meg miért csinálja stb. Érezze,hogy bízol benne,kössetek kompromisszumot.

Van a viselkedésének bármi alapja?

2013. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó jókat ír nagyon, csak szerintem már késő. Itt elve nincs bizalom. Amúgy nem 100%-ban az anya hibája ez, vannak nehezebb személyiségű gyerekek. DE! Őket is tudni kell kezelni/nevelni.
2013. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%

Hát nem akarom elkeseríteni, de tapasztalatom szerint sajnos nem végződnek jól az ilyen magatartási problémák, ha valaki hozzáértő nem segít. Én tanár voltam, most végzek egy jogi egyetemen, mert tele volt már a hócipőm az ilyen problémákkal, inkább pályát módosítok, még így is, hogy ennyit kellet tanulnom hozzá és ilyen sokba került. A probléma akkor szokott lenni, mikor a szülő foggal körömmel védi a gyermekét, de látom ezen már túl van:)

Véleményem szerint kellene neki egy kicsit egy pszichológussal beszélgetni, valamitől nagyon agresszív, hátha ő megtalálná az okát.

2013. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
15 évesen még tanköteles nem? Elvileg nem rúghatják ki az iskolából, nem? Kamu kérdés
2013. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Elmondom hogy igaza van az első hozzászólónak meg a másodiknak is, a többit már nem olvastam el, de a neveléssel már elvagy késve.

Én egy ilyen intézetben dolgoztam, 3 évig majdnem, és tudom hogy mi megy ott, meg hogy milyen szülő adja be oda a gyerekét, akár az örökbefogadottat akár az édes gyerekét.

Ez most lényegtelen de én hallottam a nevelőktől hogy a probléma oka főleg az ilyen 10 en éveseknél ha isznak, rongálnak, lopnak, kirúgatják magukat mindenhonnan, ennek az oka 90%-ban a hiányos nevelés.

Egy gyereket kb 5-8 éves korában kell arra nevelni hogy ha egyedül megy ki a barátaival, akkor tudja mikor kell hazaérni, hogyan, és hova mehet, és hova nem, és mit csinálhat, és mit nem, és mit próbálhat ki, és mit nem, és mit lehet mértékkel csinálni.

Sajnos ezek a nevelések sok helyről hiányosak, de vannak olyanok is ha a szülő miatt a gyerek stresszes lesz, menekül otthonról, vagy alapból pszichés zavaraiból csinálja ezt, amit a szülő nem vesz észre, vagy nem vesz róla tudomást és inkább lepasszolja ha baj van, ez a szülő, nevelése olyan szempontból hogy nincs hozzá idege, meg türelme. Igaz én ott csak egy melós voltam, aki takarított, karbantartott dolgokat, és a tisztaságot figyelte az udvarokon, meg időnként helyettesítettem a portást, és volt amikor a nevelőknek kellett besegítenem.

Na mindegy ez bonyolult most, nem is ez a lényeg, hanem az hogy valószínű elmaradt az hogy figyelj eleget a gyerekedre, és csak akkor próbálsz tenni, ha már baj van, és már késő. A neveléssel már rég elkéstél, sajnos, persze lehet még javítani a dolgokon, elegendő odafigyeléssel, de én nem engedném el őt sehova, ha lenne rá módom, akkor iskolába vinném, és hoznám haza, vagy egy megbízható ismerőst kérnék meg rá, a dologra. Oké hogy a tiltással sem lehet mindent megoldani, de már baj van, és már kell bevezetni bizonyos korlátokat. Lehet gondolkodni a nevelőintézettel, de nem beadni kéne oda, hanem rávenni arra hogy menjen el foglalkozásokra, ahol rendbe rakják a lelkét, ha kidobták az iskolából, akkor kötelességed beíratni máshová, mert akkor ugrik a családi és te szívod meg a gyereked baromságát, mert majd minden rajtad fog csattanni, vagy már rég csattant rajtad.

Én javaslom azt hogy keresd fel a családsegítőket és beszélgess el velük ezekről a dolgokról, hogy ők mit tudnak javasolni, ne várd meg hogy ők keresnek fel, mert akkor sokkal rosszabb lehet, ha úgy derülnek ki dolgok hogy ők keresnek, és nem te őket. Tudom hogy szülő vagy, tudom hogy nincs szíved ilyen szigorításokra, de itt a gyermeked jövője a tét, ha nem áll le, el is vehetik tőled, és kitudja hogyan jár, az is lehet hogy bűnöző lesz belőle, és rengetegszer lesz börtönbe felnőtt korába, vagy hajléktalan, vagy prosti. És ameddig kiskorú addig kell korlátozni, mert még jogosan megteheted. De ha már 18 éves lesz, sajnos már nem tudod irányítani őt, és akkor már lehetnek később komolyabb gondok és csalódások, amiktől idegileg te is összeomolhatsz.

Én a helyedben ár holnap lépnék! Még van időd tenni a dolgok ellen.

2013. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
Kirúghatják az iskolából.Engem is kirúgtak,de engem nem tanulás,és viselkedés probléma miatt.Felvettek egy sokkal jobb suliba.Én is 15 vagyok,szerintem változást kellene bevezetni.Ne engedd ki csavarogni.
2013. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Ne engedd sehova, vonj meg, tőle mindent, és írasd be egy másik iskolába!
2013. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ennyi idös voltam mikor anyaék valtak.ugyanezt csinaltam pedig jol voltam nevelve de menekültem a zür elöl otthonrol.a bekeményités rontott rajta.anya bnöm lett elmentünk kavézni,elhivta a barataim leült velünk stb..ma 26évesen feleség és anya vok sem alkohol sem masmilyen problémam nincs..
2013. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azért elég ijesztő, hogy sokan azt hiszik, hogy ha az anyuka elmondja az 5-8 éves gyereknek, hogy mit szabad és mit nem szabad azt az 5-8 éves gyerek be is fogja tartani....később is. Mert nem. Nem mindenki. Engem is arra tanítottak, hogy a drog rossz, az alkohol rossz, a cigi rossz, mégis túl vagyok az összesen.

valahogy máshogy kellene a gyerekhez közelítened kérdező...vagy nagyon nagy szigorral, erővel, meg kellene neki mutatnd, hogy Te vagy a főnök, nem pedig ő.

Vagy gyengéden, a lelkére hatni.

2013. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!