Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a 15 éves lányommal?

Mit tegyek a 15 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Az iskolából kirugták a viselkedése miatt, iszik alkalmanként szerintem füvezik, bárhonnan képes bármit ellopni itthonról boltból! Éjszakákra kimarad, hajnalban részegen jön haza. Már az intézeten gondolkodom mit tegyek? Tanúlni nem hajlandó, a tanárokat kikészíti meg persze a családot is! Valaki adjon tanácsot!

#intézet #Kamasz problémás
2013. ápr. 7. 11:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Állj a sarkadra!

Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát kedves szülő! "Jaj, hát ülj le vele beszélgetni, mert attól jobb lesz." Az ilyen dolgokat felejtsd el. A gyerekek a legtökéletesebb manipulátorok (ez valamilyen szinten lenyűgöző dolog), hiába bólogat a tanácsaidra, meg megfogadja, hogy soha többet nem tesz ilyet, a hátad mögött jót röhög a naivitásodon. A tűzoltók sem kérlelik a tüzet napokig, hogy aludjon már el legyen szíves, hanem küldik a vizet a képébe egyből.

Oda állsz elé, megragadod a karját és azt mondod: vagy tanulsz vagy dolgozol, az én házamba semmittevő ember nem fog lakni! Már előre látom milyen szinten le leszek pontozva a libsi szülök által, lefogadom valami kőkomcsi nevelőtisztnek képzelhetnek most.

Ez van, ha most nem tanulja meg, később sem fogja.

2013. ápr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Utolsóval, meg sok más válaszolóval is egyet értek.

Itt már csak az erőszakos, bekeményített megoldás segíthet. Ha van esze akkor észhez tér, ha továbbra is csinálja majd csövesként végzi.

2013. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

:-D

Én "libsi" szülő vagyok, de szabok határokat. Amolyan libsis határokat, tény, de ebben a belyzetben azt hiszem úgy elverném mint szódás a lovát.

Írtam előzőleg, hogy talán a lekére kellene hatni, de közben azon gondolkodtam, hogy lehet ezzel már elkéstél. Meg kell neki mutatnod, hogy ki a főnök. (TE vagy az!)

2013. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5%
Dugd be egy intézetbe és meg van oldva. Sajnos a kezelhetetlen emberekkel kár bármit is csinálni, még akkor is ha a gyereked, mert a te egészséged megy rá , és nem az övé. Egyik ismerősöm fia a saját anyját verte és lopta meg pénzzel, most a javítóintézetben csücsül jó pár évig.
2013. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nevelőintézet.
2013. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig mert elég nyűgős a lányom,

Ha ki rúgták beszéld meg veled de MEGÉRTŐEN, aztán KETTEN válaszátok ki az új iskolát ha meg van kérdezd meg tőle biztossan ezt szeretné ?! Utána KETTEN menjetek el az iskolába, Este zárd be az ajtót, minek van nyitva a kulcsát vedd el reggel meg kapja, mond meg ha anyira bulizni akar akkor választ hogy péntek vagy szombat, és azon az egy napon el mehet. Beszéld meg vele hogy ha nem akar tanulni csak nézze át, és akkor hagya mert ha már át nézzi 1-est nem kaphat. Intézet ? Ne legyél már hülye ez egy szokásos családi-kamaszos balhé. Ha nem megy amit írtam és tovább csinálja el mész EGYEDÜL a családvédelmisekhez el mondod a sztorit utána be kell menetem ketten a lányoddal, de enek lesz egy gyermek otthonban elhelyezés a vége ami sok családoknak segít. De intézet ? Szerintem semmi féle képpen.. Ott beszélget hasonló lányokkal fiúkkal stb. És nem a te felelőséged lesz ha hülyeséget csinál hétvégén haza mehet ha meg egyeztek, aztán ha jól megy minden akkor közös egyeztetésel ki jőhet és haza mehet hozzátok! Nagyon őssze tudja hozni a családott.

2013. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Te egy tudatlan Anya/Apa lehetsz!Én is 15 éves vagyok és 1-2 éve én is egy idióta voltam, de azért nem ennyire....hallgatok Anyukámra, mert normálisan nevelt fel és normálisan elintézte a dolgokat.Ki sem engedett a házból.Pénzt meg minek adsz neki, ha tudod, hogy úgy is fűre vagy piára költi el?Ha meg az iskolába sem javul akkor internetet elvenni, stb.
2013. ápr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
No, megint egy kérdező, aki a kérdés kiírása után felszívódik. Szeretem az ilyet.
2013. ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Két rohadt nagy pofon és pár órás beszélgetés! Szerezd vissza a tartásod egy 15 éves gyerekkel szemben!
2013. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!