Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem birok a 12 éves lányommal?

Noémi21 kérdése:

Nem birok a 12 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Nem hallgat rám nem tanul mit csináljak?Már próbáltam szobafogságot nem jött be úgy beszél velem mint egy kutyával a multkor 2 doboz cigit találtam a szobájába!!!Megkérdeztem tőle hogy mégis hogy gondolja hogy cigizhet erre ő azt monda hogy ne pofázzak bele az életébe.. Teljesen kivagyok mit kéne csinálnom?
2013. ápr. 3. 06:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Apuka nincs a képben? Nevelesi tanácsadót javasolnék, meg beszélgetést a tanárával, hátha kiderül, hogy mitől van ez az egész.
2013. ápr. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Ditta323 ***** válasza:
73%
Egy pofon. A dohányzásról annyit, hogy üljetek le beszélgetni és tegyél elé egy hamutálat és két doboz cigit, majd láncba szívja el. Kellemetlen lesz a mellékhatása, mert a wc lesz a legjobb barátja pár napig. Egyik ismerősömmel /lány/ apja csinálta meg. Ha nem bírsz vele zsebpénz megvonás, esetleg leülsz vele megbeszélni a dolgokat higgadtan, hogy ne lássa rajtad, hogy kiakadtál
2013. ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
62%

Hat semmikeppen se veszekedj vele. Az ugysem vezet sehova. 12 eves es azt hiszi o xa.ta a spanyolviaszt....

Valahogy probalj meg nyugalmat eroltetni magadra es szankciokat alkalmazni. Minnel undoritobban viselkedik, annal tovabb alkalmazni azokat es lehet mondd majd meg csunyakat, de mondd el neki nyugodtan miert kapja a szankciokat. Pl. ha van mobilja megmondod sajna nem tudod fizetni a szamlajat mert megint valami kreten esett ki a szajan. Uj ruha...motivalhatna teged jobb jegyekkel, hogy megvedd neki....szeretne elmenni valahova?...es penz kell? Besegithet otthon talan ezt es ezt....

Soha nem lenezo stilusban. A dacot pont az hozza ki belole. Valoszinu azt is elmondanam neki, hogy ugy viselkedik, hogy fogalmad sincs hogyan viszonyulj hozza. Oszinten es kesz. Mert ez az igazsag. Hogy belefaradtal az imadkozasba. Ha cigizik titokban az ellen nem tudsz tenni ha hazudik az ellen sem. De eljutsz arra a szintre, hogy nem fogsz mar neki hinni.

12 eves kislany- o azt hiszi mindent tud a vilagrol, Ne akard neki bizonygatni hogy meg egy kis fika mert ugye tudjuk hogy az. Beszelj vele mint egy felnottel, szankciokat hozd divatba.

2013. ápr. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
25%
A ketteske tanácsát meg véletlenül se fogadd meg, elég elmebeteg ötlet.
2013. ápr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

"ketteske" tanácsa nem hülyeség, ha zsinórban elszívja mindkét dobozt(nem fogja), akkor többet több mint valószínű, hogy eszébe se fog jutni, mert rosszul lesz tőle. Két doboztól meg semmi baja nem lesz - ez egy rettenetesen hatékony megoldás. Kb 7 éve rendszeresen dohányzok, de nagyon-nagyon hosszú ideig nem tudnék ránézni a cigire, ha egy ültő helyemben el kéne szívnom két dobozzal.


A pofon más kérdés, néha nem árthat(én szinte soha nem kaptam, pedig néha kellett volna). Túlzásba ezzel kapcsoltban viszont nem érdemes esni szerintem, aki kevésből nem tanul, az sokból sem fog.

Beszélni velük úgysem lehet, amikor ilyen hülye korban vannak, egyikkel sem. Próbáld meg motiválni arra, hogy normálisan beszéljen, illetve tanuljon - mi a fontos neki? Éreznie kell, hogy azért van lehetősége rá, mert te megadod neki, és ha surmó paraszt, akkor nem adod meg - ez talán bunkóságnak hangzik, de nem az, később az evés fogja motiválni, inkább most ne kapjon pár alkalommal új ruhát, mint hogy huszonx éves korában kelljen ugyanezekkel a problémákkal szembenéznie, sokkal komolyabb következményekkel.

2013. ápr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét majd megpróbálok mindent.. Amúgy a zsebpénz megvonása már megtörtént nem sokat segített!! A múltkor fel hívattak az iskolába mert telefonozott órán ugy hogy most egy jó ideig telefonja sem lesz
2013. ápr. 3. 07:19
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Amikor én gyerek voltam akkor igenis megkaptam azt az 1-2 pofont amikor szemtelen voltam. És igenis kellett. Én nem voltam rossz gyerek, főleg nem pofáztam anyámnak vissza, pedig egyedül nevelt fel. Volt 1-2 rossz húzásom, de azért kaptam 1-2 taslit és az is elég volt hogy észhez térjek. Annyira odáig vannak, hogy jaj nem szabad megütni a gyereket. Régen lehetett most meg nem? Régen használt is! Látszik is a különbség hogy milyenek ma a gyerekek meg milyenek voltunk mi akkor. Tisztelet a kivételnek! Nem kell agyonverni, de néha ha elcsattan egy pofon az nem árt. Már 12 éves kezd kamaszodni, most kell igencsak odalépni, mert később már hiába próbálod nevelgetni. Egyébként apukámat is elkapta az apja cigizésnél és elszívatta vele a doboz cigit, utánam ár nem gyújtott rá. Persze én lehet ezt már nem tudnám megtenni, de jobbat kell kitalálnod mint a kiabálás mert az tényleg nem vezet semmire.
2013. ápr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagy különbség van aközött, hogy valaki üti veri a gyerekét, aki már lassan meghunyászkodva közlekedik otthon, vagy aközöt, hogy megkapja a jól megérdemelt anya vagy atyai pofont, ha kezelhetetlenül hülye. (már bocs)


Ha beszól neked, cigit találsz nála 1-2 pofon után lehet jobban értékeli a "régi anyját"

2013. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha így beszél veled töröld képen nem lesz semmi baja de talán észhez tér.Ültesd le beszélj vele vedd el a telefont,legyen szobafogság,net megvonás + házimunka mond meg ha nem tanul akkor semmi nem lesz belőle és mehet kukázni,mond el te jót akarsz neki,Ő meg 12 évesen fogja vissza magát,ne adj neki zsebpénzt egy darabig.12 éves gyerekről van szó ha most nem állsz a sarkadra nem neveled meg később esélyed sem lesz.
2013. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 senior24 ***** válasza:

Én természetesen nem azt mondom h a szülö ne szeresse a gyerekét,mert SZERESSE!De igaza van a kedves válaszolónak h néha egy két pofon az nem árt.És tényleg régen lehetett most meg nem?Érdekes sokkal normálisabb volt az a generácio mint a mai droid gyerekek.Sok szülö azt hiszi h ha ad egy pofont akkor rossz szülö,a mai szülök(tisztelet a kivételnek!)rá sem mer szolni a gyerekére,nehogy megsértse öfelségét.És lehet jönni azzal hamaiak hamarabb érnek,hamarabb mesntruálnak,az nem jelenti azt h nem lehet rájuk szolni vagy h nem lehet öket a helyen uton tartani.Mert nagyon felnöttnek hiszik magukat,mindaddig amig egy IGAZI PROBLÉMÁVAL nem találkoznak és akkor rögtön hirtelen gyerekek lesznek és annak is számitanak.A szülö megenged nekik minden,mondván h nem kisgyerek már,de ha probléma van akkor meg a zokásos szöveg "de hiszen még gyerek" :D Azért ez már komikus!A mai szülökröl meg inkább nem is nyilatkozom,egy gyerek viselkedését és személyiségét is nagy mértékben befolyásolja az,amit otthon tanul a szüleitöl és amit lát,meg amit lát a diszkokban 12 évesen.Mert jön az anyuka megkérdezni h 12 éves gyereke,gyerekneke számit még és h nem tudja eldönteni h elengedje e diszkoba :D :D :DEzen már csak rögöni tudok!Ez nem kérdés,de ö gondolkodik rajta!És ilyenkor jut eszembe egyik ismerösöm akinek ez a munkája(pszichologus és gyerekekkel is foglakozik)h be kellene vezetni egy pszichologiai alkalmassági vizsgálatot még mielött gyereket szülne a kedves anyuka.Mert nem akkor kell nevelni ha baj van.És amikor megtörténik a baj,akkor jönnek h "ez nem lehet az én gyermekem,mert én nem igy neveltem,hogy juthattunk el idáig" stb.Mindig ugyanazok a kérdések!

Elmondom vannak olyan családok ahol van olyan eset h van egy 15 éves lány vagy fiu és uralja az egész családot,már lassan kirakja szüleit a lakásukbol mert annyira el lett engedve vele a lo.Természetesen elvárja h agyon pénzeljék de h besegitsen cserébe vagy csak ugy a szüleinek az már nem megoldható.Ha megkéred valamire akkor meg van sértödve,h ö pedig nem fog csinálni semmit,de a fött kaját elvárja h bevigyék neki a szobába.Továbbá mindent megadnak neki amire csak rácsettint a kisgyerek.Nyugodtan megbánthatja a testvéreit és a család többi tagját,mert meg van neki engedve,és természetesen nem szolnak rá,csak mosolyognak rajta,de ha valaki szováteszi h ugyan már mit meg nem enged neki az ember,akkor még a szülök vannak megsértödve,akik természetesen nem látnak v nem akarnak tisztán látni az elhatalmasodott ego és szülöi büszkeségükből kifolyolag.Nem hagyja kipihenni a másikat munka után,de ha ö becsukja a szobaajtaját akkor lekiabál a többieknek h kuss legyen,mert ö most alszik,és miután felkelt elkezd fennhangon nevetni tévézni meg zenét hallgatni miközben tudja h a másik alszik.Természetesen ö nem dolgozik soha nem is dolgozott és nem is akar saját bevallása szerint,de elvárja h ö élösködjön.Kijelenti h ö pihenni jár haza az iskolábol ugyhogy ö nem fog segiteni otthon.És a szülök nem szolnak neki vagy ha szolnak akkor csak egyszer,és ha nincs eredmény akkor ráhagyják és inkább felkeltik a testvérét akinek éppen pihennie kellene mert megy dolgozni,h rakjon rendet otthon.Miközben a másik nézi a Cobra 11-et.De ha valami rosszat mer mondani az elkényeztetett tesojára(és jogosan,sokszor tök normálisan)akkor ráförmednek h fejezze be és akkor anyuci összefog a kistesóval ésnem állnak vele szoba,de elvárják h holt fáradtan azért rakjon rendet.Azt mondta anyuci h ö nem tesz különbséget de a kistesora zsinorban panaszkodnak mind a suliban mind pedig máshol,sorban csinálja az örültségeket,lop csal hazudik kárt csinál,kib'szik a tesojával,megbánt mindenkit,de egy rossz szot nem szolhat rá az ember mert akkor a szülök vannak megsértödve,de a növér nem csinálhat semmi rosszat mert akkor apokalipszis van.Ha takaritásrol van munkárol szol akkor a növért keresik fel,ha szorakozni meg vásárolni meg nyaralni,akkor meg a kistesot.És érdekes h anyuci rengetegszer sirt már azmiatt és panaszkodik is ezerrel h milyen szemét a kislánya,de nem csinál semmit.Söt!

Normálisak???????Ezek a szülök?Szerinten nincs kint mint a 4 kerekük!!Ha valami bünt csinál a kicsi még meg is jutalmazzák,egyszoval irracionálisan bánnak vele,és vérlázitó és még nem irtam le a "legjobbakat".Ez évek ota igy megy.És csak 1 év van közöttük.

2013. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!