Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aggódnom kéne a lányom miatt?...

Aggódnom kéne a lányom miatt? Vagy a korabeliek is ennyire rá vannak kattanva? Szülők és kamaszok válaszát egyaránt várom!

Figyelt kérdés

13 éves a lányom. Teljesen rá van kattanva erre az Éjjel nappal Budapest című sorozatra. Most is tűkön ülve várja,hogy mikor kezdődik,és mi lesz benne.Szinte ez már beteges! Szerintem nagyon primitív ez a sorozat. Másról sem szól,minthogy ki kivel d*g(csúnyán szólva),ki mikor részeg,és ki mikor nem takarít ki,no a folyamatos ordibálásról nem is beszélve.

Kamaszok,szülők válaszát egyaránt várom! Mi a véleményetek a sorozatról? Nézitek? El kéne tiltanom a lányomat az ilyesmi sorozatoktól?



2013. ápr. 10. 19:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%
Mi is nézzük, és a párommal utána megbeszéljük a tanulságokat. Mert van benne. Próbáld meg megbeszélni a lányoddal, nézd meg vele. kérdezd meg tőle, hogy neki miért tetszik, miért nézi. próbáld meg a magad malmára hajtani a vizet, nevelni ezen keresztül is akár.
2013. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

Én ilyen korban úgy emlékszek, hogy a Marichuj-t (nem tudom jól írtam-e) meg egyéb szappanoperákat néztem.:) Szerintem nincs azzal baj, hogy nézi, mert tényleg, ahogy a 11-es is írta vannak benne tanulságok és ha leülnétek utána vele megbeszélni azokat, lehet jót is tenne, hisz valami haszna is lenne.:)

Mellesleg én is szoktam nézni olykor-olykor, pedig tényleg egég primitív egy sorozat, de mondjuk én már úgy vagyok vele, hogy ha nézem akkor jó kikapcsolni és az ő 'poblámaikat' nézni.:)

16/L

2013. ápr. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
Hadd nézze, semmi baja nem lesz tőle, néha kell egy kis agyradír! :)
2013. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem 13 éves gyereknek nem jó primitív idióta sorozatokat nézni ebben korban azért még nem nagyon tud különbséget tenni aközött hogy mi a jó és mi nem,olyan mint a való világ 18-19 évesen már vagy nem nézed vagy tudod hogy idiótaság,még 13 éves lehet rajonganál érte.Mond meg a lányodnak ne ilyen szennyet nézzen,ha annyira sorozatot nézne keressen valami mást.
2013. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak rajtad múlik, hogy káros lesz-e a lányodra, vagy nem.


Fiatal koromban néztem MacGyver-t meg Dragon Ball-t is. Emlékszem, apu szétröhögte magát egy-egy MacGyver rész alatt, hogy mekkora hülyeségek vannak benne:D Miközben én tátott szájjal néztem, ahogy egy felmosónyélből és némi vízkőoldóból egy olyan rakétát gyárt Richard dean Anderson, ami átüt egy acélajtót:D:D:D:D Apu mindig mondta, hogy el ne higyjem, hogy ez így működik, mindig magyarázta, hogy mi működhet esetleg, de mi az ami fizikai és/vagy kémiai képtelenség. Más kérdés, hogy gyakorlatilag a sorozat hatására fordult az érdeklődésem a természettudományok felé, ami ahogy később kiderült, egy életre szólt.

Dragon Ball hatására pedig nem lettem erőszakos, mégcsak meg sem haltam kis koromban, amikor sokadik emelet erkélyéről kiugorva nem jött a varázsfelhő, hiába hívtam (volt ilyen sajnos) Azt is folyton mondták szüleim, hogy milyen bugyuta, erőszakos.

Tehát ha foglalkozol a gyerekkel, és figyelsz arra, hogy csak a hasznos részt építse be az értékrendjébe, és mindig hangsúlyozod, hogy az csak egy KITALÁLT dolog, akkor nem lesz baj.

2013. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%
Aztán majd ne csodálkozzál, hogy amikor 15 éves lesz, akkor egyik diszkóból fog átmenni a másikba, közbe mindenféle lenyalt hajú srácokkal fog smacizni. Mert neki ez lesz a trendi, hiszen a média is ezt diktálja.
2013. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem hogy olyan nagy baj ha nézi, amíg tudja hogy az nem valóság, rájátszanak, eltúlozzák. Aki így egy kupacon lakik 10 emberrel, és így viselkedik azt egy hónap után kib*sszák a lakásból.
2013. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%

Én nem nézek ilyesmiket, hülyeségnek találom. Ebbe 1-2x reklám közben belenéztem, de nekem nagyon műnek, bénának hatott, ahogy a szerepeket játsszák.


Ezek (voltak) a jó sorozatok (!) és nem béna latin amerikai szappanoperák: Szupercsapat és Knightrider(FŐLEG! :D), Baywatch, Sliders ! Ezek 80-90-es évekbeliek, de én is öreg vagyok már egy 13 éveshez képest xDDDD


20f

2013. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Minél jobban tiltasz vmit, annál jobban azt szeretné csinálni, nézni!! Inkább ülj mellé le, és beszéljétek át. A tiltással csak még jobban belehajszolod, hogy csinálja!!
2013. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
38%
hagy nézze.. jobb mint ha mást nézne
2013. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!