Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hova fejlődik ez a világ?...

Hova fejlődik ez a világ? Miért jó 13-16 évesen detoxig piálni a sok kamasznak? Mire jó ez? Csak szerintem szánalmas? Kamaszok véleményét is várom.

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 19:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem új dolog. 33 éves vagyok és már a mi időnben is vadul buliztak a 15-16 évesek. Én is sokszor ittam alkoholt 16 évesen, néhányszor hányás is előfordult, bár detoxig nem jutottam és a barátaim sem. Ettől még jó tanuló voltam, sőt kitűnő. Szín ötös érettségivel és 2 nyelvvizsgával (Rigó utcaival!) hagytam el a gimit. Jó egyetemet végeztem, normális munkám van és tisztességes családi életet élek már jópár éve.
2013. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
51%

Most ez a divat. Az elzüllés ömlik a tévéből, tinimagazinokból, sőt sokszor még a netről is. Visszatartó erő - amely normális esetben a szülőket kellene, hogy jelentse - nulla, egyszerűen nem létezik. A tinik jelentős hányadában nincs tartás és ugyanígy nem rendelkeznek normális öntudattal, énképpel sem - mondom ezt úgy, hogy szintén ebbe a korosztályba tartozom. Akármekkora ökörséget csinálnak, egyszerűen nincs ott az a kis hang fejükben, ami minden normális embernén vészesetén ott zümmög, hogy "hé, talán ezt nem kéne..."

Hát sajnos ez a jelenkor, a kamaszok züllenek, a szülők érdektelenek a saját gyerekük iránt - vagy ne adj' Isten buzdítják arra, hogy hülyeségeket csináljanak.

2013. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
24%

Neked szánalmas, nekünk meg nem. Mi így szeretünk bulizni, hogy kicsit iszunk jó persze nem detoxig persze az is előszokott fordulni de havonta 1-2x kb. Mi sem mondjuk meg, hogy ne otthon gubaszál nyári estén a négy fal között könyveket olvasva, hanem inkább partizzál. Meg azt se értem mi a gond azzal, ha már 16 évesen valaki nem szűz? Ezen az oldalon észrevettem , hogy túl sok jelentőséget tulajdonítanak a szüzességnek , holott tök felesleges. Mert ha valami jó érzéssel tölt el, akkor miért mondjuk le róla, azért mert nem vagyunk felnőttek? Én többször jártam már külföldön, és ott teljesen más a fiatalok felfogása mint ebben az országban. Elég csak megnézni a világvárosok diszkóit, mennyivel másabbak mint idehaza. Ennyi idősen kell szórakozni és tapasztalatokat gyűjteni hogy majd később amikor már komoly kapcsolatunk lesz akkor tudjuk mit hogyan kell és ne akkor éljük ki magunkat amikor már gyereket kellene szülni. Na mind1 , ahány ember annyi szokás.

L/16

2013. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom miért jó, erről nem tudok nyilatkozni, detoxig még nem ittam, és nem is tervezem. Szerintem nem szánalmas, vagy és nem látok benne szánni valót. Szerintem csak szörnyű, hogy ilyen sok kölök kerül detoxba.


15/F

2013. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
69%
Mert annyira menőnek tartják. Én inkább azt látom szánalmasnak, hogy nekik ez a "szórakozás".
2013. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
68%

36%os egy szánalmas kis csitri.

13-16 évesen inni,bulizni,szexelni nem csak szánalmas hanem szomorú,de ebben a szülők is hibásak

2013. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
55%
Az általánosítással kapcsolatban csak annyit, hogy egy bizonyos, függőket kikezelő terápiás csoportnál az évek elteltével egyre fiatalabb az átlagéletkor, mostmár jóval 20 alatt van, 16-18 éves fiatalokról beszélek. Drog amúgy, de a lényeg ugyanaz. Nem tudom, hogy miért jó, elkezdi az ember, aztán benne marad, a piával ugyanez a helyzet. A fiatalok hozzájutnak, igaz, a boltban sokszor nem adják, de megoldja egy idősebb haverjuk. Detoxig piálni azért gáz, de biztosan nem úgy tervezik az alanyok, hogy oda kerülnek. Vagánykodásból,vagy csak buliból isznak. Jó esetben pár év múlva rájönnek, hogy ez hülyeség, értelmetlen. Csak ne legyen késő. Nem ártana, ha a gyerekekre jobban tudnának figyelni a szüleik.
2013. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
67%
Múlt héten sétálgattam este 9-10 körül Bp. belvárosban Kálvin tértől Deák térig és elszörnyedtem, hogy mennyi 14-15 év alatti gyerek sétált, üldögélt alkohollal a kezében, jópáran már részegek is voltak, mindez HÉTKÖZNAP. Nem értem, hogy ilyenkor hol vannak szülők. Én nem vagyok még 30, de azért amikor én voltam ennyi idős, nem volt ilyen rossz a helyzet.
2013. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
76%

" Mi így szeretünk bulizni, hogy kicsit iszunk jó persze nem detoxig persze az is előszokott fordulni de havonta 1-2x kb."


:D :D :D :D :D :D

2013. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
78%

aztán majd csodálkozik, ha 30 éves korában megnagyobbodik a mája, meg elkezd leépülni agyilag.

Ó istenem, persze, fiatalság, bolondság, meg mikor éljen az ember, ha nem fiatalon, de nehogymár nem lehetne ésszel csinálni...Ha valaki egyszer detoxig jut, hát urambocsá', megesik, nem tudta, hol a határ, de legközelebb azért már lenne mihez mérni...

2013. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!