Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hova fejlődik ez a világ?...

Hova fejlődik ez a világ? Miért jó 13-16 évesen detoxig piálni a sok kamasznak? Mire jó ez? Csak szerintem szánalmas? Kamaszok véleményét is várom.

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 19:52
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
89%

# 20


Egyetértek, egyszer, esetleg a tapasztalatlannal megesik, hogy sokat iszik (neadjisten detox, bár szerintem ha már hányt, álljon le) megbocsátható, megvan a mérték. De nem az, hogy havi 1-2 detox 'természetes'.

2013. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim válasza:
87%

28 éves vagyok, néha még úgy érzem, mintha tegnap letten volna tizenéves :-).

Amikor annak idején 14-15 évesen bekerültünk a gimibe, mi is rendesen megismerkedtünk az alkohollal és bulizással, bár detoxig én sem jutottam soha :-). Akkoriban a drog sem volt annyira jellemző, legalábbis vidéken, ahol én éltem, nagy ritkán eldurrant egy füves cigi. Ennek ellenére lediplomáztam, normális párkapcsolatban élek, és tervezgetjük a jövőnket.

Egyetemre Bp-en jártam, és dolgozni is itt kezdtem el, már 10 éve itt élek.

Annak ellenére, hogy milyen volt a mi generációnk, valahogy a mai tizenéveseknél mégis úgy látom, hogy kiüresedve, kiégve, céltalanul bolyonganak a nagyvilágban (persze vannak kivételek), ha azokból a tinikből indulok ki, akik ugyanazon a lakótelepen élnek, ahol én. Igaz, az én korosztályomból is "kitermelődött" rengeteg ilyen ember. Ez szerintem nem is annyira az ő hibájuk, mint inkább a társadalomé, de erről többoldalas esszét lehetne írni, aminek most nem állnék neki :-).

Valamilyen szinten benne van az emberekben a "bezzeg a mi generációnk az ilyen meg olyan volt, de hát ezek a mai fiatalok" mentalitás, ami durva általánosításokhoz vezethet, lehet én is ennek a csapdájába estem?

Nem tudom, majd az idő eldönti, én úgy érzem, hogy a mai tizenévesek többsége nagyon rossz irányba halad.

2013. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
78%

Előre írom, hogy nem olvastam el a sok-sok kommentet, mivel nem szeretnék úm. 'befolyásoltan' válaszolni.:)

16 éves lány vagyok és őszintén szólva én is gyakran megyek fel bulizni, múlthét szombaton is voltam fent és hát megdöbbentem..egy velem egykorú lány hányásig piálta magát! Egyszerűen leesett az állam..egy gyönyörű és okos lány(mivel ismerem ezért tudom) miért iszik ennyit?! Jó én megértem, hogy 1x-1x igen, iszik az ember, de ezt a lányt majdnem minden 2. hétvégén merő részegen látom. Egyszerűen szánalmas:/ egy lánytól meg végképp! Igazából, mint írtam én is sokszor megyek fel..de most már csak felmegyek beszélgetni, táncolni, ismerkedni..de nem azért, hogy utána haza kelljen vinni mert annyit ittam:/ bevallom, hogy én is a saját bőrömön tapasztaltam ezt..volt, hogy rettentően sokat ittam (és akkor még 16 sem voltam!), de rájöttem, hogy totál felesleges..ettől nem leszek 'mencibb' sem pedig 'kircsi csaj'(csak hogy a mai, itteni szlenggel éljek:D). Na meg egyszer régeszen csináltam egy hatalmas hülyeséget, amit nagyon megbántam..na és az is döntő jelentőségű volt.

"Miért jó 13-16 évesen detoxig piálni a sok kamasznak? " Ismerek egy srácot, akit kb. két hónapja én beszéltem le az öngyilkosságról.Kirúgták a sulijából és teljesen magába zuhant, szintén majdnem detoxig piálta magát ráadásul drogozott is, amitől szét hányt mindent..Ezzel csak arra gondolok, hogy vannak akik a problémáikat próbálják elfelejteni, de ez nem jó...egy estére elfelejtheti, de mi marad másnap?!...csak a megbánás, bűntudat, szomorúság, na meg persze másnaposság..megéri?! Nem!

2013. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként simán bevezetném, hogy aki közterületen hányt, azt büntessék meg. Rettenetes gusztustalan hétfő reggel hányásokat kerülgetve végigmenni a városon.


16 éves kor alatt meg szépen szondáztatni kéne. Nehogy már normális dolog legyen, hogy egy 15 éves gyerek (!!!) rendszeresen bulizni jár és részeg. Egy pohár pezsgő vagy hasonló még belefér, de ennél nagyobb szintnél keményen büntetném a gyereket és a szülőket is!


Rühellem ,hogy nem lehet bemenni egy normális szórakozóhelyre sem, mert tele van részeg 14-15 évesekkel.


Én is voltam 15 éves, mi akkor moziba jártunk, gokartozni meg hasonló helyekre. És ez 10 éven belül történt.

2013. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
66%
szerintem nem az a szánalmas,hogy isznak,vagy pasiznak,csajoznak. Inkább az a szánalmas,hogy minden hétvégén p.csarészegen mennek vagy nem mennek haza, 2 embert ujjaztak meg a kocsmában meg másik 5 emberrel csókolóztak. Mindent lehet mértékkel csinálni!
2013. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 CoortezFan válasza:
100%

hát nem tudom szégyen-e vagy nem, de én 18 éves vagyok , l( vasárnap töltöttem :) nem voltam még berúgva, max megittam 1-2 felest házibulikon, nem járok hétvégente discoba, mégis meg vannak a barátaim, és szűz vagyok :)

mások véleménye sosem érdekelt, én így érzem jól magam :)

18/L

ja, és szerintem is szánalmas detoxba kerülni kamaszként.

2013. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
CoortezFan, gyere hozzám feleségül :D
2013. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
69%
én kipróbáltam már a cigit nem szoktam rá.alkoholt szoktam inni egy hónapban maximum kétszer.rúgtam már be.smároltam már.sok hülyeséget csináltam már és?? ki a f*szt érdekel?ha elb*szom az életem az én bajom nem?!akkor mások mégis mi a g*cit foglalkoznak vele?:ooo semmi közük hozzá.-.-" ja és egyébként mindezt azért csináltam/csinálom mert depresszíós vagyok és vagdosom magam és mindenki más leszarja.
2013. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
54%

# 28


KURV@RA NEM A TE BAJOD!!!! AZ ÉN ADÓMBÓL LÓF@SZT LEGYÉL DETOXBA! Aztán az őseid is rád költenek egy csomó pénzt... Minek? Kihasználod a világot, ez magában önző, és ezek után, még vagdosod magad? És azokra, akik ismernek nem gondolsz? NEM veszed észre mennyire önző vagy? Mennyire rossz a felfogásod?


Ha már megszenvedett veled anyád, és megszült, talán annyit érdemel, hogy MEGPRÓBÁLJ valamit elérni a szánalmas életedben, erre nem gondolsz? Vedd észre magad, kérlek...

2013. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
75%
na jönnek az okoskodó majmok...majd azok után alkoss rólam véleményt ha ismersz.ki*aszottul unom már,hogy ugy alkotnak rólam véleményt,hogy nem is ismernek..a szüleim meghaltak tesóm nincs.nagyszüleim sem élnek.már a 3. nevelő családnál vagyok.az elsőnél akivel éltem megerőszakolt.és ezek után ne legyek depresszíós?:o -.-"
2013. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!