Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hova fejlődik ez a világ?...

Hova fejlődik ez a világ? Miért jó 13-16 évesen detoxig piálni a sok kamasznak? Mire jó ez? Csak szerintem szánalmas? Kamaszok véleményét is várom.

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 19:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
72%

# 30


Attól még tudd, hogy mi az, ami a Te dolgod, és mi az, amivel másoknak ártasz. Sajnálom, ha rossz sorsod van, nem irigyellek elhiheted.


Mellesleg, akkor az jobban esne, ha megismernélek, és utána fejezném ki véleményem? Nem állnánk jobban.

2013. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 CoortezFan válasza:
100%

#27

Kedves vagy, de még nem élnék a lehetőséggel :D

2013. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek. Szerintem is szánalmas általában detoxba kerülni, de hogy kamaszkorban! 17 éves lány vagyok, október körül volt egy mély pontom szerelmi ügyek miatt. Anorexiás lettem, és mikor jött a szilveszter teljesen kibuktam, és ittam. Mivel sosem iszok, ezért kevés is elég volt, tehát hánytam., mondjuk a detoxba nem vittek. Rettenetesen gáznak tartom! Undorodom magamtól is, amiért ez történt, és soha többet nem fogom megtenni. Ha kínálnak piával, akkor elutasítom, mert én többet nem iszok, maximum apám sörébe belekóstolok. Na a lényeg, hogy GÁZ! NAGYON!
2013. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
74%
En egyaltalan nem cigizek meg palinkazok csak meha bevagok sort de ez termeszetes sokan szetetik a sort.
2013. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja es 15/L
2013. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
74%

Én alkalmanként szeretek többet-kevesebbet iszogatni olyanokkal, akiket szeretek, néha rágyújtok, ha ahhoz van kedvem, de ez nem indok arra, hogy ne tanuljak. Tanulok is rendesen, mert az orvosira akarok menni, illetve hangszeren is játszom, és nemsoká zenei projektbe kezdek, mert az jót tesz nekem.


És most jöhet az, mekkora r.banc vagyok...


14/L

2013. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó attól,hogy tanulsz még nem kéne inni meg dohányozni,megölöd az agysejtjeidet akkor nem vesznek fel az orvosira az tuti
2013. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

1, nem iszom rendszeresen


2, szerintem ha 3-4 havonta, vagy ritkábban rágyújtok, az nem dohányzás :D


A 14 éves

2013. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Nekem tökmindegy mit csinálnak. Én azt látom, hogy itt az emberek nagyon szeretnek mások dolgaiba turkálni, beleütni az orrukat mások magánéletébe, és nagyon rossz az emberek gondolkodása. Pld. az előző kiscsaj is, 14 éves (!) de cigizget meg iszogat, mert néha jól esik neki. Pont azért írtam, hogy nekem mindegy, hogy mit csinál, mert én nem fogom őt kioktatni, hogy nem kéne stb. És nem is fogok elkezdeni az iskolákkal meg az egyetemekkel jönni, mint olyan fontos dolgok, mert tudom, hogy ott is mi megy. Szerintem egyszerűen csak borzasztó ahogy élünk és erről nagyon jó képet adnak a kommentek, és maga a kérdés is. Nyomasztó ez a valóság. Sajnos a világunk nagyon beteg, és azt hinni, hogy ez bármikor is másképp volt, főleg az utóbbi, 5-10-30-50-100 évben, az óriási naivitásra vall. Értem ezt a belső ürességet kompenzálni hivatott, cinikus hozzállást, amit itt tanúsítanak az emberek, sajnos túlságosan is értem és látom. Jól esik másokat lenézni, megvetni. Pont ezért jó ez a kérdés. Tükröt tart felétek, csak bele kéne nézni... A valódi sajnálat, a borzongás és az együttérzés helyett láthatjuk mi van valójában, ami tökéletesen táplálja ezt a negatív körforgást. Mert ameddig ilyenek vagyunk, addig nem lesz változás.
2016. márc. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:

Miért isznak a kamaszok?

Ugyanazért,amiért mindenki más.


Gyorsul a világ.


Régen még nagyon hosszú volt a gyerekkor.A gyerekek 7-8 évesen mentek iskolába,valamint 18 évig volt kötelező iskolába járni. Ma már a hat éves kisgyereket is suliba küldik,és csak 16 év az iskoláztatási korhatár.13-14 évesen már középiskolába kell menni,ha nem bukik meg valaki. Régebben 20-22 évesen jártak az emberek diszkóba,bulikba.Ők is ittak alkoholt,cigiztek. Akkor a mai kamaszok miért ne tehetnék meg? Minden reggel amikor átmegyek a buszmegállón azt látom,hogy 20-22 éves emberek isznak,cigiznek,mindjárt d*gnak,de senki se szól rájuk. Miért? Mert ők már 20-22 évesek. Na csinálja meg ezt egy 4-5 évvel fiatalabb ember,mindjárt megkövezik. Mit csinált amiért megvetették? Ugyanazt,amit a mellette lévő 20-22 éves ember. De ő csinálhatja,mert ő már 'nagy',és neki meg van engedve,mert régen is meg volt engedve,és mert CSAK.

Ez a dolog átszűrődik a mai kamaszok,már gyerekek világába is. Például ott vannak a videójátékok. Hány gyereket látsz korhatáros játékokkal játszani? Ott ülnek 10-12 éves gyerekek a 18 karikás játék előtt. Néha már ők dicsekednek el azzal,hogy lemészárolták a fél szervert. Ők rájuk miért nem szól senki? Mert ez egy új dolog,egy olyan dolog amit a 'nagyok' nagy része nem ismer. Például Vegyünk egy idős,60-70 éves embert,és ültessünk mellé két gyereket. Az egyik cigizik,alkoholt iszik,a másik korhatáros videójátékkal játszik. Melyikre szól rá előbb az idős ember? Csaknem a cigiző,alkoholt ivó gyerekre... Miért? Mert az ő korában létezett a cigi,az alkohol,de a videójátékok nem,ezért őt nem is veti meg,mert azt se tudja mit csinál.


És mielőtt megköveznétek még ideírom,hogy én nem cigizek,iszok alkoholt.

13/f

2017. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!