Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ütemben halad a...

Normális ütemben halad a fejlődésben? Mert szerintem nem!

Figyelt kérdés

15 évesen nem tudja magát ellátni.Egy vajaskenyeret sem tud megkenni,ha az anyja nem szed neki ételt nem is eszik.Igénye sincs az önállóságra.Ha eszik valamit a tányérját még a mosogatóba sem tenné bele.Iskolából hazafelé és oda is bekísérik.Egyedül még a boltban sem tud vásárolni.De még felöltözni sem.Az anyja készíti ki a ruháit és fürdővizét.Az apja mondja,hogy üljön le,különben némán állna a szoba közepén.Akkor beszél ha kérdezik,akkor is igen/nem a válasz.Ha azt mondod a szekrényben van,akkor az ágyon keresí amit keres.A szájába kell mindent rakni.Áll a konyhában és bámul magaelé a falra.A lakhelyén nem igazán érintkezik vele egykorúkkal.Szerintem ki is közösítik.Folyton az apja húzza-vonja magával,de az meg már idős és nem egy fiatalos fazon.A hasonlóan öreg (némelyik igazi buta bolond) haverjához cipeli és azt mondja a gyerekektől semmit sem tanul.A gyerek még füvet sem tud vágni,mindent százszor kell neki megmutatni és akkor sem tudja.A pudingos poharát ott hagyja ahol éppen eszi.A szüleinek semmit sem segít.Neki nem magától értetődő,hogy nem az idős anyjának kell húzgálnia a bútorokat ő meg ne álljon és nézze ezt.Van egy boxzsákja a pincében,de meg sem tudja ütni,még el sem találja.Állandóan egy ezer éves filmet néz,azt is angolul,nem is ért belőle semmit.Tanul a suliban informatikát,de fogalma sincs a gépekről,pedig van neki.Évek óta tanul nyelvet,de kösznni sem tud németül.

Normális ez?


2013. máj. 31. 17:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Valami hatalmas gáz lehet a sráccal... Ez rohadtul nem normális,életemben nem hallottam ilyet,kivéve ha valaki fogyatékos,de mint írtad,ő nem. Vagy mégis?
2013. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy gyerek korában nem kezdett el szocializálódni, járt óvodába? Magántanuló volt? Sok ilyen gyereket már kisebb korában bántanak iskolában/óvodában és sokkal mélyebb lelki sérüléseket okozhat, mint hinnénk.
2013. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nincs valami szellemi problémája? Lehet, hogy a szülei nem vizsgáltatták ki, de én a helyedben erősen gyanakodnék.
2013. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem el,hogy egy 15 éves ne tudna magától öltözködni.Neki már kellene lennie szeméremérzetének.A fiúk tény,hogy később érnek,mint a lányok,na de nem ennyire!Egy 15 éves fiú minden,csak nem esetlen.Nem tudom elhinni,hogy normális ez pszichológiailag.

Nem veszel észre rajta szellemi betegségre vonatkozó pszichoszomatikus tüneteket?Ha rágja a körmét,az is lelki probléma tünete lehet..stb.

Mi az,hogy nem talál el egy boxzsákot?Mi az,hogy tanulja az informatikát,otthon van gépe neki és nem ért hozzá?Mi gátolja?

Nem hiszem,hogy ez normális,semmiképp sem az.TITKOLNAK ELŐTTED VALAMIT.Aztán nehogy valami örökletes legyen..

2013. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
72%

Annak a "tizenéves okostojás"-nak milliószor jobb a helyesírása a leírtak alapján szemlélve, mint neked. Hogy csak enyhén fejezzem ki magam.


Mi az, hogy dolok? Ne mondd, hogy elíráa, a g és a k nincs egymás mellett a billentyűzeten...

2013. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
47%

"Ne mondd, hogy elíráa"


Ezen nagyon jót nevettem!! :-DDDD


A srác tuti nincs egyben, látszik. Ha anyuci pesztrálásához szokott volna, mostanra már akkor is fellázadna. Nincs olyan egészséges tizenéves fiú, de lány se, akit ne zavarna, ha az anyja vetkőztetné, takargatná, gügyögne neki. Ilyen korban az az egészséges, ha nyávognak, hogy naaa, anya, ez ciki, nem vagyok már kisgyerek.

Olyan is van, hogy nem nyílt még ki a világra az esze. Ezt mutatja az, hogy bamba, nem ott keresi a dolgokat, ahol mondták, elhagyja a cuccait a lakásban, egyszóval nincs meg a tudatossága. Nem nyílt még ki a tudata, gyerekszinten áll a tudata. Egy trauma után (pl. cikiznék emiatt az iskolában) hidd el, ki fog.

2013. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
70%

A g és a k zöngés-zöngétlen párok, ezt sokan nem tudják, és szerintem nagy hiba, míg esetemben elírás volt, főleg, hogy az a és az s egymás mellett vannak a billentyűzeten, míg, mint írtam, a g és a k nem, ezért az enyém egész nyilvánvalóan elírásnak számít, míg az övő nem.

Hozzátegyem még azt is esetleg, hogy én este 11kor kommenteltem, ő pedig délután 5kor?!

Nem értem tehát mulatságod tárgyát. Üdvözöllek.

2013. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Övé. Na jó hagyjuk már, mindketten hülyék vagyunk.
2013. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Nem fedeztem fel semmi betegségre utaló dolgot.Nem rágja a körmét stb.

De a nevelésénél valamit elszúrtak.Az tény,hogy rendkívül bambusz.Nem is tudom eddig úgy gondoltam egy kamaszt semmire sem lehet rávenni amit ő nem akar,de ez a gyerek semmit sem akar.Múltkor áll mellettem a konyhában,kérdem mit segítsek,erre az anyja böki ki,hogy vágjak már a kisfiúnak szalonnát vagy mit.4ura volt,mert én kb. 8 évesen vágdostam dolgokat.Felöltözik egyedül csak ha nincs neki ruha kikészítve és nem szólsz neki,akkor nem öltözik fel soha.Éhes,de ha nem kérdezed meg,hogy éhes e akkor nem eszik.Nem láttam még ilyet,na de hogy mondjam a szüleinek,hogy nincs minden rendben a fiukkal? :/

A tesója mutatta neki,hogy kell füvet vágni,beindította,erre ő áll a fűnyíró előtt,úgy szólt rá,hogy menjen előle.Azért már egy 6 évesnek van annyi gógyija.Évek óta tanulja az infót,de mikor magyarázom neki a tök egyszerű másolás-beillesztést,akkor látom rajta,hogy egyáltalán nem érti.Ha kérdezek valamit,akkor meg olyan nehézkesen válaszol,hogy csoda kivárni a választ.Hát komolyan nem tudom.Én lány vagyok,de anya már 10 évesen sem láthatott meztelenül és körmöm sem ő vágta.Nem voltam rossz tini,de annyira voltam már önérzetes,nem kellett irányítani.Múltkor hallottam,hogy az apja kérdezte,szemtelenkedik e még az a lány vele (közel lakik és egy busszal jönnek haza).Tehát akkor ha egy lány piszkálja,egy egyidős fiú is biztos.De közben meg országos szavaló

2013. máj. 31. 23:35
 20/39 A kérdező kommentje:

Bocsi elküldtem véletlenül.

Tehát országos szavalóversenyen első helyezett,igaz nem önszántából és szerintem egy mukkot nem ért a versekből,de csak nincs szellemi gondja.Kedves első hozzászóló!Telefonról netezek és bizony az érintős qwerty billentyűzet nem annyira egyszerű,mint a gombok a klaviatúrán,ráadásul gyorsan is kell írnom.Nem mondom,hogy gyerek vagy,de a felnőtt világtól még igencsak messze állsz.Mutatja a gyerekes kötekedésed,hogy a helyesírásomba akartál beleköti,de ha már így szerétnéd magad védeni,tanuld meg megkülönböztetni a gépelési hibát a helytelen írástól.Egyébként én úgy védekeztem az ellen,hogy gyereknek tartsanak 16 évesen,hogy nem szóltam bele olyan dolgokba,amiről fogalmam sem volt.Próbàld ki!

2013. máj. 31. 23:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!