Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ütemben halad a...

Normális ütemben halad a fejlődésben? Mert szerintem nem!

Figyelt kérdés

15 évesen nem tudja magát ellátni.Egy vajaskenyeret sem tud megkenni,ha az anyja nem szed neki ételt nem is eszik.Igénye sincs az önállóságra.Ha eszik valamit a tányérját még a mosogatóba sem tenné bele.Iskolából hazafelé és oda is bekísérik.Egyedül még a boltban sem tud vásárolni.De még felöltözni sem.Az anyja készíti ki a ruháit és fürdővizét.Az apja mondja,hogy üljön le,különben némán állna a szoba közepén.Akkor beszél ha kérdezik,akkor is igen/nem a válasz.Ha azt mondod a szekrényben van,akkor az ágyon keresí amit keres.A szájába kell mindent rakni.Áll a konyhában és bámul magaelé a falra.A lakhelyén nem igazán érintkezik vele egykorúkkal.Szerintem ki is közösítik.Folyton az apja húzza-vonja magával,de az meg már idős és nem egy fiatalos fazon.A hasonlóan öreg (némelyik igazi buta bolond) haverjához cipeli és azt mondja a gyerekektől semmit sem tanul.A gyerek még füvet sem tud vágni,mindent százszor kell neki megmutatni és akkor sem tudja.A pudingos poharát ott hagyja ahol éppen eszi.A szüleinek semmit sem segít.Neki nem magától értetődő,hogy nem az idős anyjának kell húzgálnia a bútorokat ő meg ne álljon és nézze ezt.Van egy boxzsákja a pincében,de meg sem tudja ütni,még el sem találja.Állandóan egy ezer éves filmet néz,azt is angolul,nem is ért belőle semmit.Tanul a suliban informatikát,de fogalma sincs a gépekről,pedig van neki.Évek óta tanul nyelvet,de kösznni sem tud németül.

Normális ez?


2013. máj. 31. 17:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy semmi gond nincs, csak nagyon az anyjához kötődött és nincs, ami ebből az ideális helyzetből kirángatná. Addig a tudata is alszik, mint egy ötévesé.


De azért ám az se normális, hogy te nyolcévesen késsel vágtál, kérdező, ezzel ne dicsekedj!

2013. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Jesszus te ettől érzed embernek magad?Másokat okítassz nyelvtanbòl,miközben a te válaszod fogalmazása is helytelen,illetve minimum 5 hiba van abban a pár sorban.Na tessék,ha már ovisat akartál játszáni.Egyébként a dolok szó értelmetlen,tehát evidens,hogy elírás.Jó éjt neked!!!
2013. jún. 1. 00:19
 23/39 A kérdező kommentje:
Igen volt egy recés késem és azzal vágtam az ubit meg amit lehetett.De arra voltam nevelve és volt hozzá annyi eszem.Ő meg a kanalat is úgy fogja,mint a keresztlányom,aki 3 éves.Szerintem minimálisan sincs vele foglalkozva.
2013. jún. 1. 00:25
 24/39 anonim ***** válasza:
hozzá tegyem. Külön kell írni. Jó, ezt elismerem. Azt a 4-et, ami még szerinted hiba, várom, hogy felsorold.
2013. jún. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Egyébként normális esetben nem szóltam volna, csak nem tetszett, hogy a 16 éves lányt okostojás tinizted le, míg nekem te sem tűntél (és továbbra sem) túl intelligensnek. (lehet visszavágni ugyanezzel, hogy folytassuk az ovis játékot, de megjegyzem én nem tartom magam kifejezetten intelligensnek, de nem is nagyon érdekel)

Valamiért úgy gondolom, te is maximum 20-21 vagy, bár tévedhetek. :)

2013. jún. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

szegény

ha mondjuk nem autista akkor teljesen rátelepedtek a szülei, nem tanították meg semmire és nem engedtek neki egy csepp önállóságot.

2013. jún. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

a leírásod alapján a srác fix autista

az autistak nem hülyék nem szellemi fogyatékosok csak másképp működik az agyuk

2013. jún. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
71%
mennyire nem komálom az okoskodó mindent jobban tudó másokat kioktató kérdezőket. miért kérdezel ha nem érdekelnek válaszok és csak veszekszel?
2013. jún. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

kérdező! attól még, hogy valaki fiatal attól még lehetnek jó és értékes gondolatok a fejében, tehát nem kéne oltogatni a válaszolókat, akik csak segíteni akarnak. off vége

szerintem a gyerek autista. valoszínüleg aspergeres, és az is valoszínű, hogy a szülők tudnak róla hisz vigyáznak rá, megtesznek mindent neki stb.

azt is mondhatnánk, hogy csak elkényeztették és bele kényelmesedett ebbe az állapotba, de egy kamasznak már van igénye az önállóságra és, ahogy te is írtad neki nincs. én ebből gondolom, hogy autista. tehát a válaszom: egyértelműen nem jó irányba halad a fejlődése (bár, ha autista akkor ezt nem mondhatjuk ki egyértelműen, hisz ők teljesen másképp fejlődnek).

kicsit figyeld meg, és keresd a tüneteket rajta (nézz utána az autizmus főbb tüneteinek), és hasonlítsd össze az ő viselkedési normáival. úgy vezesd fel a beszélgetést, ha akarsz róla beszélni, hogy kezdj el mesélni egy nem kétező ismerősről akinek valakijéről kiderült az autizmus innen már kitud alakulni egy beszélgetés a témáról, ha nem akarják elkerülni.

2013. jún. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Hát talán nem oktattam volna ki a tinit,ha nem mellverdesve írja a hülyeségét.Nem érdekel mire tippelsz és a játékaid sem,még azóta sem volt egy normális válaszod a témával kapcsolatban.Ha ébred az önérzeted ne itt játszadozz,akaszd ki a szüleidet.

Egyébként továbbra is mondom,hogy nem autista és a szülei sem tudnak ilyenről.Ennyi idősen már észrevette volna valaki ha agyilag nem stimmel a srác.

2013. jún. 1. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!