Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi baja lehet a 15 éves...

Mi baja lehet a 15 éves lányomnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányommal mostanában elég nagy gondok vannak, de nem tudok vele beszélgetni. Utolsó nap felhívott az osztályfönöke, hogy vágásokat vettek észre a lányom kezén, és nem egyet vagy kettöt. Régóta selytettem, de nem tudtam biztosan, hogy ezt teszi, azt hittem, csak beképzelem magamnak. Azt is mondta a tanárnö, hogy durva dühkitörései

vannak, és nem volt hajlandó beszélgetni a pszichológussal. Amikor hazajött, próbáltam finoman utalni az incidensre, de rögtön ideges lett, felkapott egy vázát, a falhoz vágta, majd becsapta az ajtót és leszakadt a függöny. Hallottam, ahogy sír.

Mi baj lehet? Jó tanuló, jók a jegyei, mindenki szereti, intelligens és okos. Akkor meg mért teszi ezt magával? Mit csináljak vele?



2013. jún. 18. 13:09
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%
Az utolsó válaszoló vagyok.Szerintem se erőltesd,ha akar,majd beszél róla.Mindenesetre addig kösd le valamivel a figyelmét,nem könnyű,de esetleg menjetek el vásárolni,erre-arra,esetleg csak ketten,hátha megnyílik neked.
2013. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy nem nagyon megy sehova. Rá is szoktam kérdezni, hogy nem megy el a barátnöjével erre-arra, csak a vállát vonogatja. Bezárkózik a szobájába, fölrakja a fülhallgatóját és a fejére húzza a takarót. Van, hogy hétvégén is csak akkor látom, mikor bevisz magának tálcán egy szelet kenyeret. Pedig egész nap itthon van...

Csak annyira fáj, hogy kárt tesz magában ahelyett, hogy velem beszélné meg a problémáit...

2013. jún. 18. 17:17
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Egy anyuka ilyenkor nem igazán társ a bajban. Ha az ember ideges, a legrosszabb amit mondhatnak neki, hogy "nyugi, nem lesz semmi baj". Nem kell ölelgetni, kényeztetni. Ülj le, és kezdj el mesélni, biztos neked is volt már szerelmi bánatod! Meséld el, hogy mit éreztél, hogy lássa, most nem anyaként közeledsz. Ne kérd, hogy beszéljen róla, mert akkor nem fog.
2013. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Hát, annyira féleg, mert az a múltkori dühkitörés, meg tudom, milyen zenéket hallgat. Van most valami The Script nevü együttes (a fiatalabbak gondolom ismerik, és annyira szomorú szövegeik vannak, (elég hangosan szokott szólni, én meg értek annyit angolul, meg kicsit rá is gugliztam...) mind olyanok, hogy szerelmes valaki, de az nem viszonozza, stb). Meg akartam beszélni vele, mert rákattant a régebbi bandákra, amik akkor voltak divatosak, mikor én voltam ennyi idös, és ez nagyon nem tetszik. Pont az ilyen Nirvanát, Depeche Mode-ot, INXSt fogta ki... Aggódom érte. Zárkózott, észrevételem szerint nincsenek barátai. És ez az önvadgosás... Mért tesz kárt magában, mikor itt vagyok, beszélgethetnénk is...
2013. jún. 18. 18:32
 15/36 anonim ***** válasza:
20%

Élvezi, hogy hatalma van, és hogy a kis magánakcióival különbnek érezheti magát. Ő az aki megbotránkoztat mindenkit, beteg zenéket hallgat, vagdossa magát meg vázákat hajigál, hogy hűű de elvont csaj vagyok!

Mindenki itt írja, hogy jajj brühü-brühü, szerelmi bánat meg lelki probléma, küld pszihológushoz mert nagyonnagy a baj, úristen! Egyáltalán nem kirívó eset, minden tizedik korabeli lány ilyen, majd kinövi.

Ja igen, most majd mindjárt elkezden oltogatni a többi emós, szerelmi bánatos hülye liba, akiket ugy megviselt már az élet, hogy együtt éreznek ezzel a szegény kicsi lánnyal.

2013. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
De nem emo, meg nem hiszem, hogy az lenne a célja, hogy felhívja magára a figyelmet. Elvéfre senkinek nem tünt fel eddig, hogy vagdossa magát, de annyit kiszedtek belöle, hogy már másfél éve csinálja. Ha nagyon azt akarta volna, hogy észrevegyék, akkor azt nem húzta volna idáig...
2013. jún. 19. 08:00
 17/36 anonim ***** válasza:
43%
Amugy az a tok durva, h alapjaraton igy reagal le 15 evesen egy szerelmi banatot (sztem en anno akkor meg nem is fiuztam), mert nincs azzal semmi gond, hogy DM-ot es tsait hallgat, jo az izlese :), de ez a reakcio egy viszonuatlan szerelemre...nem a szerelmi banat a gond, hanem az onbecsulese, ha egy ilyen ugy ennyire hazavagja. Hogy mit tegyel vele...húú, hat en nem tudom, es tok sajnallak (nekem egy 2,5 es egy 1 eves lanyom van). Vhogy vmi közös hangot kene talalni, a bizalmaba ferkozni, bar ahogy irod, sztem jo anya vagy, es nem rajtad mulik. Esetleg vmi olyan közös progi, amit szeret, kicsit a kedveben jarni, es nem rakerdezni a dologra, hanem inkabb elvonni a figyelmet? Aztan lehet, magatol megered a nyelve, ki tudja...
2013. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Hát, megfogadom a tanácsokat. Nagyon szeretnék neki segíteni, mert rossz nézni, ahogy szenved...

Milyen közös proramokra gondolsz? Ki se lehet rángatni a szobájából, egész nap zenét hallgat meg olvas.

2013. jún. 19. 12:33
 19/36 anonim ***** válasza:
70%

22:38-as válaszoló: Lehet,de szerinted az normális dolog,hogy vagdossa a kezét?Teljesen mindegy,miért teszi,ugyanis elég nagy kockázata van az egésznek.Ha csak egy kicsit is elveszti a fejét és mélyebbre vág,máris megvan a baj...

Éppen ezért kéne kizökkenteni ebből az állapotból.És igenis,talán egy kamaszkori szerelmi bánat nem a világvége,de azért nem kis dolog,vagy olyan,amit egy nap múlva mosolyogva elfelejtesz.

2013. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Ha sehogy nem hallgat meg, írj Neki levelet. Vicces lehet, de ha jól megfogalmazod, az Ő szintjén, ill úgy, h bejöjjön Neki, esetleg poénok is vannak benne, talán ez is segíthet. Írd meg, h segíteni szeretnél és T is voltál fiatal, hagyja, h nosztalgiázz, mik is az e korúk bajai, és mesélje el. Nem fogsz ítélkezni, de akkor tényleg ne is tedd ezt, szóval csak meghallgatod és HA kéri elmondod Te mit tennél. Ne bagatelizáld el ha "csak" szerelmes, értsd meg, mond, h tudod, h ez most Neki mennyire fontos és nagyon bánthatja, nehéz lehet Neki, azaz léégy empatikus, h lássa, megérted, h ennyire kivan, de finoman utalj rá, h ez nem ok arra, h magában kárt tegyen, később Ő sem lesz erere büszke, stb.. Sok sikert! :)
2013. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!