Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi baja lehet a 15 éves...

Mi baja lehet a 15 éves lányomnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányommal mostanában elég nagy gondok vannak, de nem tudok vele beszélgetni. Utolsó nap felhívott az osztályfönöke, hogy vágásokat vettek észre a lányom kezén, és nem egyet vagy kettöt. Régóta selytettem, de nem tudtam biztosan, hogy ezt teszi, azt hittem, csak beképzelem magamnak. Azt is mondta a tanárnö, hogy durva dühkitörései

vannak, és nem volt hajlandó beszélgetni a pszichológussal. Amikor hazajött, próbáltam finoman utalni az incidensre, de rögtön ideges lett, felkapott egy vázát, a falhoz vágta, majd becsapta az ajtót és leszakadt a függöny. Hallottam, ahogy sír.

Mi baj lehet? Jó tanuló, jók a jegyei, mindenki szereti, intelligens és okos. Akkor meg mért teszi ezt magával? Mit csináljak vele?



2013. jún. 18. 13:09
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet hogy zaklatja esetleg valaki?mert az oké hogy kamasz de a vágások a kezén az azért elég durva.főleg hogy jó tanuló és okos lány.nem lehet hogy valami ilyen dolog van a háttérben?vagy nem keveredett bele valamibe?és fél mert nem tudja megoldani?
2013. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat.

Nemrég megkérdeztem, akar-e mondani valamit, mert leült mellém, de rázta a fejét, mire rákérdeztem, mi volt ma bizonyítványosztáson, erre kibukott belöle, hogy találkozott azzal a bizonyos fiúval, és azt mondja, már nem bírja tovább, belebolondul, mert nem érti, mit akar töle. Nem nagyon értem, ezt mondta. Szerintem nem tudja, szereti-e. Vagy valami ilyesmi. De nem mondott többet, és megint nem vacsorázott. Bevonult a szobájába, ahol tiszta sötét van, lehet, hogy már alszik (mostanában mindig ilyenkor, vagy még elöbb is ágyba megy) és bömbökl valami válogatáskazetta... Lehetséges, hogy ettöl van úgy ki?

Tudom, hogy megint megvágta magát, és már én betegszem bele!!!

2013. jún. 20. 20:48
 23/36 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy bármibe belekeveredett volna. Fél éve az iskolán kívül szinte sehova nem megy.
2013. jún. 20. 20:49
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
most akkor arról is lehet szó hogy a lányod reménytelenül szerelmes egy fiúba.vagy arról hogy egy fiú nem hagyja békén.
2013. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem, hogy remébytelenül szerelmes...
2013. jún. 21. 07:56
 26/36 paleszmano válasza:
hát nem is tudom melyik a jobb :/ mert a viszonzatlan szerelem az nagyon rossz (én már csak tudom),ha piszkálja valaki abból nem ez(ek) a dolgok lesz(nek).
2013. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Kész, viszem a pszichológushoz. Tegnap este elmentem boltba, és mikor visszaértem a sarokban kucorgott, ez bömbölt: https://www.youtube.com/watch?v=UzY8LA4rxxM , a sarokban sírt és egy zsebkendőt szorított a kezére. Anyukák, csak nálam szakadt el a film, vagy más is kiborult volna...?
2013. jún. 24. 08:43
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vidd el pszichológushoz, de annak semmi értelme, hogy erőszakkal elrángatod! Ülj le mellé, törölgesd le a könnyeit és mondd el neki, hogy aggódsz érte. Értesd meg vele, hogy a pszichológus nem "gáz", nem "bolond" emberekkel foglalkozik, hanem bárkivel, akinek valami olyan problémája van, amit nem bír egyedül megoldani. Fontos, hogy olyan pszichológushoz menjetek, aki képes megteremteni az a légkört, amiben a lányod feloldódik, különben az egész terápia nem ér semmit. Ezért ha a lányodnak nem szimpatikus a pszichológus, forduljatok máshoz!

Azért írtam ezeket le, mert tizenéves koromban nekem is hasonló gondjaim voltak, és bár az én szüleim nem vittek pszichológushoz, szerencsére idővel "kinőttem" (és talán nem véletlenül tanultam pszichológiát az egyetemen). De az öngyilkossági kísérlet, önmagának kártevés soha sem játék és mindig komolyan kell venni, akkor is, ha egyesek szerint "csak" fel akarja hívni magára a figyelmet.

Remélem nem lesz semmi baj és sikerül megoldást találnotok!


egy 3 hónapos kislány anyukája

2013. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Szegény... :( Mindkettőtöket nagyon sajnállak,semelyikőtöknek nem lehet most könnyű.Mindenképp értesd meg vele,hogy a pszichológus sokat tud neki segíteni,lelkileg sokkal jobban lesz,ha megtudja valakivel osztani azokat a dolgokat,amelyeket neked nem mondd el,sőt,akár még tanácsot is kaphat.

Sok sikert és kitartást hozzá,remélem hamar túl tud lépni ezen a korszakon! :)

2013. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :) Hát, én is nagyn remélem, mert ez így nem élet. Se neki, se nekem.
2013. jún. 24. 14:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!