Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 15 éves lányom egy hét...

A 15 éves lányom egy hét szobafogságot kapott, jogos ez? Ti mit tettetek volna a mi (szülők) helyünkben? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A lányommal jó kapcsolatban vagyok,mindent megbeszélünk és ennek örvendek. Az utobbi napokban a barátjával és a többi barátaival ült kint 22.00-23.00 óráig,a hazajövetelel nem volt gond,mert haza kisérték,egészen a kapuig. Csak nem ennyi volt beszélve,azt mondtuk neki(a férjemmel),hogy 21.00-22.00-kor legyen a házban! Megsokaltuk,hogy nem jött pontosan. Utolsó este éjfélre jött,ami véglegesen kiverte a biztosítékot. A férjem egy hét szobafogságott szabott ki,megérdemelte? Illetve ti,a vele egykorú gyereketeket meddig engednétek ki?

A barátai szerint,nagy a szigor nálunk és az már súlyos dolog,hogy nyáron nem engedjük ki 23.00-00.00 oráig. Helyes ez így? 43/N



2013. júl. 1. 00:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Szerintem helyesen jártatok el 15 éves gyerek legkésőbb 10re igenis legyen otthon.
2013. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem hangsúlyozzátok ki, hogy a büntetést azért kapta, mert nem a megbeszélt időben jött haza. Ilyet többet ne tegyen, mert ti otthon aggódtok érte, nem tudjátok, mi történt vele.

Viszont, én két-háromhetente kiengedném egy hosszabb kimenővel, mondjuk éjfélig, abban az esetben, ha hazakíséri valaki. Vagy, ha telefonál nektek óránként vagy nem tudom, ezt határozzátok meg ti.

2013. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Engem egy kis 600 fős faluban is csak 8-ig engednek ki, amíg itt nyaralok. :/ Pedig ismerjük ezt a falut, laktunk is itt jópár éve, de hát na... a szülői féltés...


Szerintem nem voltatok túlzottam szigorúak, mert nem a megbeszélt időpontra jött, hát megbüntettétek, ez jogos. Én kb. 10-ig engedném ki, max a ház előtt, ahol láthatom őket, ott 11-ig.


16L

2013. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
17 éves lány vagyok, én is 15 éves voltam mikor anyáék megbüntettek,mert nem értem haza időben (ugyan az volt a helyzet,mint most nálatok) a pontos büntetésre már nem emlékszek, baromi kínosnak éreztem akkor és nem jogosnak a büntetést,de miután eltelt pár nap beláttam (de csak magamnak),hogy jogos volt. Szerintem a lányod is tudja,hogy megérdemli ő a büntetést. Nekem apa elmondta,hogy gondoljak az ő helyébe,hogy mit érzett mikor hazajöttek és tudta,hogy itthon leszek,de zárva volt az ajtó és én sehol nem voltam, elmondta,hogy iszonyú nagyot csalódott és szomorú volt, közbe idegbajt kapott,hogy nem-e valami bajom van?! de mikor megtudta,hogy jól vagyok és mégse értem haza akkor mit érzett. Én így belegondoltam abba amit mondott és szégyeltem is magam rendesen,hogy egy sz*r alak vagyok:) Azóta mindig időbe hazaérek,vagy felhívom őket,hogy "na de létsziiii:D".. Szerintem ti is beszéljetek a kiscsajjal,hogy miért is kapta a büntetését és máskor inkább hívjon fel titeket:) És a szobafogságot meg el ne töröljétek,mert akkor azthiszi,hogy az van amit ő akar,ha egy kicsit duzzog. A szobafogság mellett tartsatok ki és mondjátok,hogy ha normális lesz akkor szobafogság után mehet,addig amíg betartja a szabályokat. Legalábbis én így tenném:)
2013. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Jogos a büntetés egy hét nem a világ és legalább tanul belőlle. Egy kamaszra nem lehet mindent rá hagyni.
2013. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Mindenképp következetesen és igazságosan próbáljatok eljárni! Pár perc késésre még szemet lehetne hunyni, a telefon is lemerülhet, busz is elmehet, de meg kell tanulnia tervezni az életét.

Ha úgy érzi, hogy "ciki" pontosan hazaérni hát mondja azt, h fáradt.

2013. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Mi az a dolog, amit nem lehet megbeszélni napközben? :)

Szerintem ez a 10 óra elég korrekt, más gyereket még eddig se engednek ki.

2013. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Emberek ***** válasza:

engem budapesten sem engednek ki 9 után (igaz olyan környéken is lakom ahol olyankor kezdődik az élet.. gyengébbek kedvéért 8. kerület) igaz én még nem kaptam emiatt szobafogságot, csak neteltiltást, ami szerintem rosszabb, mintha otthon kellene poshadni. viszont ahogy látom én vagyok az a mázlista, aki ha szól a szüleinek, akkor maradhat tovább, de nem a végtelenségig..

egyébként úgy gondolom teljesen jogos a büntetés. nem ért haza időben, hát úgy kell neki!

16/f

2013. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem hülyeség.


Nálunk az van, hogy megbeszéljük hogy pl. fél 10-es vonattal hazaindulok Budapestről, és ha ez megváltozik, annyit kértek itthon, hogy írjak egy sms-t erről, és nem lesz semmi gáz.

Ez szerintem jobb megoldás, mint nyárra bezárni, én szerintem ez nem hatásos. Kéne valami ilyesmi megállapodás, mert nálam sose vált be a fogság, mindig megoldottam hogy elmenjek.


16L

2013. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Szerintem jogos a bünti, viszont szerintem egy dologra vigyázni kell. Én idén nyáron leszek 19 éves, nagyon jó viszonyban vagyok a szüleimmel, jól is tanulok, segítek itthon mindig, tehát elég büszkék is rám, de ennek ellenére mindig nagy gyomorgörcsök közepette kell bejelentem, hogy ide és ide megyek, mert nagyon félek a szülők reakcióitól, pedig semmi durvát nem csinálok, sőt el is ítélem a deviáns viselkedést... Kiráz a hideg attól, ha elkezd Édesanyám aggodalmaskodó hangon könyörögni, hogy ezt meg ezt nem szabad, meg haza kell érni, ami egyébként nekem teljesen természetes. Pusztán csak azért, mert rosszul esik, hogy ilyen nagyon ideges miattam feleslegesen :( Ezzel csak arra célzok, hogy vigyázzanak arra, hogyan adják elő a véleményüket, mert nem kevés problémát tud okozni lelkiekben, ha nem megfelelően.
2013. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!