Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 15 éves lányom egy hét...

A 15 éves lányom egy hét szobafogságot kapott, jogos ez? Ti mit tettetek volna a mi (szülők) helyünkben? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A lányommal jó kapcsolatban vagyok,mindent megbeszélünk és ennek örvendek. Az utobbi napokban a barátjával és a többi barátaival ült kint 22.00-23.00 óráig,a hazajövetelel nem volt gond,mert haza kisérték,egészen a kapuig. Csak nem ennyi volt beszélve,azt mondtuk neki(a férjemmel),hogy 21.00-22.00-kor legyen a házban! Megsokaltuk,hogy nem jött pontosan. Utolsó este éjfélre jött,ami véglegesen kiverte a biztosítékot. A férjem egy hét szobafogságott szabott ki,megérdemelte? Illetve ti,a vele egykorú gyereketeket meddig engednétek ki?

A barátai szerint,nagy a szigor nálunk és az már súlyos dolog,hogy nyáron nem engedjük ki 23.00-00.00 oráig. Helyes ez így? 43/N



2013. júl. 1. 00:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
hát én örülnék ha ilyen anyám lenne, nekem a 8.-os suli diszkó 10-ig tartott és mikor vége lett elfelejtett értem jönni mert hogy ő elaludt -.-"". Még jó hogy a barátnőm a suli mellett lakott és ott tudtam aludni.. amúgy szerintem még sok is amit engedsz neki :) 15/l
2013. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én ehez különösebbbet nem tudok hozzáfűzni csak azt hogy nálunk hogy van én 13 éves vagyok és a barátaimmal Maximum 8 ig lehetünk kint nem bulizni vagy valami ilyesmi mi pl 4-8 ig biciklizünk ha lány van velünk őt meg haza kisérjük ennyi

de mindig otthon vagyok 8-ra

2013. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
27%
A szobafogság alapból egy nagy h*lyeség. Egyáltalán nem jogos... akkor inkább pl vedd el a telóját 1-2 napra... de a szobafogság egy amerikaiaktól átvett f@ szság...-.-
2013. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
Szerintem jogos. Hogyha valamit megbeszéltek és azt mondja rendben akkor az legyen is úgy.Bár talán egy 15 éves lánynál a 10 órára haza érés kicsit korai, nem? szerintem a 11 még megengedhető. Mondjuk, hogy éjfélkor jött haza az már tényleg sok, szerintem ebben semmi igazságtalanság nincs.Megtanulja mikorra kell haza érni és a megbeszélt időpontra fog jönni ha nem majd tanul a többi szobafogságból!
2013. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Emberek ***** válasza:
#24! egyeltalán nem korai a 10 óra! én egy évvel idősebb vagyok nála, és fiú, de nekem is legkésőbb 9-re a lakásban kell lennem... örülnék neki, ha csak tízre kellene hazaérnem
2013. júl. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
0%
Nem gondolnám,hogy jogos a büntetés..istenem nyááár van legalább ilyenkor had legyen már 1 kis szabadsága..istenem késett 1 órát hűha akkor mivan csak a korunkbeliek mint ö is tudják hogy milyen jól el helet beszélgetni és milyen jó hangulat tud kialakulni a nyári estéken...had érezze már jól magát...AZ MEG A VILÁG LEGNAGYOBB HÜLYESÉGE, HOGY azokbol lesznek a ku*vák meg az utca emberek akik korán "kicsit szabbadjára vannak engedve" én is pl 12 évesen már mehettem bicikliztem beszélgettem a parkba a haverokkal 15 éves koromba kinn lehettem már böven éjfélig még tovább is ha felhivtam anyukámaat hogy jolvagyok de szeretnék maradni mert nagyon jól elvagyunk..1 rossz szót nemszolt ...na annyit akarok kihozni belöle hogy énis el voltam engedve és most 17 évesen nem iszok nem drogozok nem cigizek..nem igazán bulizok...ennyii
2013. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Utolsó szerintem ne adj gyereknevelési tippeket, a szülők jól csinálják semmi keresnivalója egy 15 évesnek éjjel az utcán és igenis kapjon büntetést ha késik,már mindenkinek van mobilja,van rajta óra
2013. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
utolsó : hülyeséég!!! akiket ismerek akik ilyen szigoruan voltak fogva mostmár idősek és mosttmár engedik öket tovább de akik szigoruan vannak nevelve akit ismerek mind iszik cigizik és a drog sem áll távol mindenkitöl ....gratulálok a neveléshez!! én kicsit lazábbra voltam fogva nem iszok nem cizizek stb..
2013. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
ez nem szigorú,hanem teljesen normális,15 éves ne császkáljon éjjel az utcán és ha nem tartja be a szabályokat jár a büntetés,az,hogy te olyat ismersz aki iszik cigizik,nem garancia akiket nagyon engednek általában azok lesznek kiégett felnőttek,cigiznek,isznak,drogoznak
2013. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos! Először is ő megígérte azt, hogy időn belül otthon lesz ezt pedig nem teljesítette, ha jól értem nem is egyszer. (Egy tininek se lesz attól semmi baja ha néha ránéz a telefonjára, hogy mennyi az idő.) Másodszor egy 15 éves lánynak semmi keresni valója az utcán éjfélkor. Ha egyszer véletlen egy rendőr igazoltatja őt ilyenkor (ami reális mert a bandázó fiatalokat szokták) úgy hazazavarja őt, hogy csak na. Nálunk akkor is hazaküldik a 18 év alattiakat 22:00 után ha csak mondjuk kutyát sétáltatnak, ugyanis este 10 után joggal hazaküldhetik. Az ilyen fiataloknak meg sajnos nincs még nagyon félelem érzetük, és addig én sem féltem későn sötétben az utcán amíg meg nem hallottam mik történnek a városban ahol élek. (eddig békés kisváros nem Budapest)
2013. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!