Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves a lányom és furcsán...

12 éves a lányom és furcsán öltözködik, erősen sminkeli magát, mit tehetnék hogy leszokjon erről?

Figyelt kérdés
Hiszen még csak gyerek, és 12 évesen kinéz már 17-18nak is, kiszedte a szemöldökét most csak rajzolva van neki (na de hogyan, magasan, teljesen természetellenes), piercinget akart, nem engedtem erre átszúrta magának és most karika van az orrában, gondolom ezek nem normális dolgok?? Most kék műrasztát szeretne csináltatni, azt mondta ha nem engedem akkor is megcsináltatja, mit rontottam el? Hogy beszéljek vele hogy leszokjon ezekről, nagyon zavar, mi lesz a következő, egy nagy tetoválás? 12 évesen?? Az még a másik hogy koncertekre jár állandóan, isznak, és ki tudja még mit csinálnak, és nem tudok mit tenni...
2008. jún. 26. 14:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

De tudsz mit tenni. Nem engeded el, és kész. Ha hisztizik, ha fenyegetőzik, akkor sem. Egyszerűen bezárod. Drasztikusnak tűnik, de 12 évesen ez nem normális, ha hagyod elfajulni, 16 évesen már ott fog tartani, hogy átment rajta a fél város (bocsi, de örülj, ha még nem történt meg), és elköltözik otthonról.


Úgyhogy itt nagyon is indokolt a szigor.

2008. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

Ezeket mind azért csinálja,hogy téged bosszantson. S mivel úgy érzi semminek nincs következménye még ennél is tovább mehet. Ezt nem feltétlenül most kéne megakadályozni. Milyen volt kisgyereknek? 3-4 évesnek? Ugyanis akkkor alapozod meg a kamaszkort.

Most mit tegyél? Mond neki pl nem érdekel kék vagy piros lesz a raszta a hajában, de ha megnuja kopasz lesz. S nem mehet este 9 után sehova. Ha kell bezárod. Ugyanis egy 12 éves kislánynak olyankor otthon a helye.

2008. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz.Beleért a kamaszkorba amikor nem találják a helyüket,nincs kialakult izlésük,és mindenáron idősebbnek akarnak látszani.Hiszen tudjuk,mi is voltunk kamaszok.De hogy érted hogy nem tudsz mit tenni,?Akkor ki tud?12 évesen inni,?A részegség sok mindent von maga után.Talán már le is feküdt fiúkkal,és ha igen gondolod védekeznek?És ha holnap azt mondja nem akarok menni többet iskolába,az is úgy lesz?De nem minden 12 éves ilyen.Ezek szerint nincs jó kapcsolatod a lányoddal,valahol ezt biztos elrontottad.Milyen a családi hátteretek,minden rendben van?Elég szeretetet kapott?Ne haragudj nem ítélni akarok,csak sokszor ez van a háttérben.Abból a baráti társaságból akikkel most van,mindenképpen szakítsd ki,ha hisztizik akkor is.Lehet hogy az után meg is változik.A barátok vihetnek rossz és jó irányba is.
2008. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem kellene pálcát törni a kérdező fölött!!!!

Nem hiszem, hogy ő lenne a hibás!! Mit rontott volna el? Amit minden szülő elront! A végtelenségig megkapnak a mai gyerekek mindent, mégha a szülők nélkülöznek is, nem tudják mi az, hogy várni valamire, nekik minden azonnal kell. A családi háttér sem igazán befolyásoló tényező a mai tiniknél.Belekerül egy pocsék társaságba és maguknál nagyobbat nem ismernek, azt hiszik már felnőttek. Szoktam mondani a 12 éves fiamnak, hogy miből gondolja, hogy ő már nagy fiú? Földig ér a lába??? Igen nagyon nehéz velük, szemtelenek, visszabeszélnek... Pedig az én fiam egy minta gyerek!! A tanárai mind azt mondják, hogy örülne sok szülő, ha ílyen gyereke lenne. De bizony ő is kamasz!! És bizony előkellett venni az atyai szigort is nálunk, mert én már nem bírtam vele! Nem jár el itthonról azt nem engedjük meg neki, de sokszor összetéveszt a haverjaival mikor beszél hozzánk. A baráti kör nagyon sokat számít, abból kell kiszakítani, de szerintem minnél jobban elleneznéd annál jobban ragaszkodna hozzájuk. Nagyon nehéz tanácsot adni, hiszen az ember a saját gyerekét nem bírja kezelni, akkor, hogy tudna másnak tanácsot adni. Bár sokunknak ez nagyon megy!A férjed sem tud hatni rá?? Valahogy találd meg a kiutat, mert beleőrülsz, nem lehet arra várni, hogy majd lecseng a kamaszkor! Sok sikert neked! És ne edd magad rajta, nem rontottál el semmit!!!!!!!!!

2008. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszolónak:

Nem hiszem, hogy ő lenne a hibás!! Mit rontott volna el? Amit minden szülő elront! A végtelenségig megkapnak a mai gyerekek mindent


mondod te. S pont ez a baj. már 3 évesen nem tanulja meg a legfontosabbat mert a szülőnek nincs 2 perce a gyerekre... s nem mnodm tovább mert még kővel hajigátok meg.

2008. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3.válaszadó vagyok.Mégegyszer elnézést kérek,nem ítélni akarok hanem segíteni.Nem ismerem a kérdezőt ezért nem célom megítélni,de általánosságban véve a szülők is hibásak.Én is szülő vagyok!A szakemberek is ezt mondják.A gyerek nem úgy születik hogy minden ki van benne alakulva,hanem olyan lesz amilyennek neveljük.De ezt nem rosszból mondom,én is lehetek még ugyanebbe a cipőbe,de ha mi lerázzuk magunkról a felelősséget,ahelyett hogy felismernénk a hibát,nem lesz semmilyen változás.Mondok két példát.Ma írtam ki egy ilyen kérdést.Egy 5 éves gyerek kővel akarja dobálni a lányomat.Az a gyerek kővel dobálózik,az én gyerekem miért nem,?(5 ÉVESEN SEM)Vagy,valaki egyetemre fog járni,valaki pedig kibukik a szakmunkásképzőből is.Miért?Márpedig senki ne mondja nekem hogy ez véletlen.Én sem akartam tanulni kamaszkorban,de még nem tudtam felmérni hogy nekem lesz ebből károm.Otthagytam a sulit,és most 31évesen mivel szülő vagyok,azt mondom anyám a hibás,miért nem figyelt oda rám hogy valóban megtanultam a leckét vagy nem.Ebből okulva én együtt tanulok a gyerekemmel,és csak oda megy ahova elengedem.Mivel jól tanul,és szót fogad,mindent megkap amit kiejt a száján,és mindennap elmondja hogy szeret.Ez elég visszajelzés nekem.Persze van amikor sír mert szigorú vagyok,és valamit nem engedek,de muszály,az ő érdekében teszem.
2008. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen kamasz voltam. Igaz, nem 12, hanem 14 évesen csináltam ezeket, de hát változik a világ. Mindent korábban kezdenek. Figyelj, ne mutasd ki, hogy idegesít, mert annál inkább csinálja. Én is csináltam ezeket a műsorokat. Rózsaszín taraj, piercingek, durva smink, bakancs, extra rövidre vágott farmer szaggatott harisnyával, szóval én is így nyomtam. A kamaszok szeretik megbotránkoztatni az embereket, főleg a szüleiket. Ja, meg hát a koncertek. Beszéld meg vele, hogy állandóan nem lehet járni bulizni, de azért teljesen nem kell eltiltani. Tudom, hogy a mostani felnőttek szerint nagyon korai 12 évesen bulizni járni, de mint már mondtam, változnak a dolgok. Igen, a koncerteken isznak, és az ilyen fiataloknál az a király, aki jól be tud rúgni. Kinövik. Hozzátenném, hogy 21 éves vagyok, 8 hónapos kisfiam van. A mai napig szeretem a punk zenét és ha lehet, akkor elmegyek koncertre is, a párom is így ismertem meg. Piercingem is van még most is, igaz, csak az orromban és a nyelvemben, nincs már tele a szám karikákkal. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy persze van, aki kinövi ezt a stílust, mert aztán rájön, hogy a "menőbb" csajok inkább diszkósok, az meg már kevésbé bántja a szülők szemét, de legtöbben elég fiatalon belekóstolnak ebbe a stílusba, és aztán nem igazán szoknak le róla, csak persze idővel finomabb lesz az egész. Én sem öltözködöm már úgy, mint egy szakadt ribanc (mert bár tény, hogy tetszett az öltözetem, tudom, hogy nagyon prolikurvás volt), persze nem vonaglok cukirózsaszín topocskákban, meg szeretem az egyedi,vagány rucikat, de már messze nem úgy adom elő ezt, mint tizenévesen.

Na, csak azt akartam ezzel mondani, hogy vannak cicamica lányok, vannak jókislányok, és vannak vagány lányok. A te lányod valszeg egy vagány csajszi marad, mert egyszerűen ilyen a stílusa. Annyit tudsz csinálni, hogy egyáltaln nem szörnyülködsz, mert annál vadabb dolgokat fog kitalálni. Sőt, tök elcsodálkozna, ha egyszer megdícsérnéd valamelyik cuccát, esetleg még meg is lepheted egy egy felsővel, ami bár illik a stíulsához, önmagában mégsem botrányos. Ha ezt tapasztalja, akkor azt látja, hogy elfogadod őt, szereted, akkor is, ha ő ilyen, így nincs miért lázadnia (vagy legalább is kevésbé).

2008. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Csizmár Kata válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Szerintem érdemes eldönteni, hogy mi az, ami tényleg fontos és mi az, ami nem annyira. Gondolom nem ugyanakkora probléma, hogy furcsán öltözködik, mint az, hogy alkoholt iszik. Ha végig gondoltad miben tudsz engedni és mi az, amit semmiképpen nem tehet meg a lányod 12 évesen, akkor ülj le vele és mint egy felnőttel próbáld vele megbeszélni a dolgokat.Egyszerű kompromisszumokra gondolok pl nem szólsz bele az öltözködésébe, de cserébe nem iszik.Csináltathat raszta hajat, ha javít a jegyein. Persze csak addig a határig menj el, ami még valóban elfogadható, hiszen meg kell védened önmagától, ami egy lázadó kamasznál nagyon nehéz. Próbálj vele beszélgetni arról, hogy mit jelentenek számára ezek a külsőségek vagy akár azok a barátok, akikkel járkál.Ismerd meg őket, engedd meg, hogy otthon találkozzon a barátaival, hiszen akkor legalább szem előtt vannak. Ha jó volt a kapcsolatotok, akkor a kamaszkort is át lehet vészelni. Azért mert ő a lázadásért lázad ne ess abba a csapdába, hogy a tiltásért tiltasz! Húzd meg a határokat, lehetőleg nagy teret engedve neki, de a határ legyen erős.Hozzatok szabályokat arra mi történik, ha nem tartja be a megállapodásokat, de közösen találjátok ki, így számára is elfogadhatóbb lesz.

Sok sikert!

Csizmár Kata (pszichológus)

2008. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
18%
tiltsad el mindentöl!!!(nehéz lessz)lehet h meg fog utálni...de ha majd felnöl a szigort fogja megköszönni!!!
2008. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egy ilyen esetben a tiltással csak rontassz.

Emlékezz csak vissza, ha Te akartál valamit, és nem engedték, annál jobban akartad, mint mindenki.

Szerintem amit tehetsz, az, hogy felvilágosítod a szexről, és elbeszélgetsz vele az italról, drogokról is.

Szerintem ez a 9-kor otthon kell lennie dolog sem működhet, csak nagy veszekedések árán, inkább azt próbáld meg elérni, hogy tudd, mikorra ér haza, és tényleg otthon is legyen abban az időpontban.

Az egyéniségén tényleg nem tudsz nagyon változtatni, egy idővel az úgyis átalakul majd.

Nekem is volt 12 évesen piercingem, imádtam, büszke voltam rá, de 13 évesen szépen hagytam beforrni a lyukat.

Próbáld meg az ő helyébe képzelni magad, és aztán találj ki erre megoldást, de mindenben kérd ki a véleményét.

Szerintem az legyen a fő célod, hogy legyen jó a kapcsolatotok, ha nem is hallgat rád, először is legalább ossza meg veled a gondjait, bajait.

Ja, és ilyenkor sajnos egy gyereknek sokkal nagyobb teret kell adni, mint azt a szülő szeretné.

Sok szerencsét!

Gondold át, mi a fontos, és mi kevésbé.


Egy másfél éves kisfiú 16 éves anyukája.

2008. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!