Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves a lányom és furcsán...

12 éves a lányom és furcsán öltözködik, erősen sminkeli magát, mit tehetnék hogy leszokjon erről?

Figyelt kérdés
Hiszen még csak gyerek, és 12 évesen kinéz már 17-18nak is, kiszedte a szemöldökét most csak rajzolva van neki (na de hogyan, magasan, teljesen természetellenes), piercinget akart, nem engedtem erre átszúrta magának és most karika van az orrában, gondolom ezek nem normális dolgok?? Most kék műrasztát szeretne csináltatni, azt mondta ha nem engedem akkor is megcsináltatja, mit rontottam el? Hogy beszéljek vele hogy leszokjon ezekről, nagyon zavar, mi lesz a következő, egy nagy tetoválás? 12 évesen?? Az még a másik hogy koncertekre jár állandóan, isznak, és ki tudja még mit csinálnak, és nem tudok mit tenni...
2008. jún. 26. 14:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%
Hjajjmintha magamat latnam!:)) En is 12 eves vagyok.En is eljarok bulizni de se nem iszom se nem fuvezem se enm cigizek.Pedig nalam az a helyzet hogy az en barati tarsasagomban mar mindenki 15-16-17-18 eves kiveve en.Ott persze mindenki iszik meg cigizik.En nem!Nekem is mondtak de nem.Nem latom ertelmet.Oltozkodni...hmmm...szeretek dogos vagany elegans cuccokat hordani de megvan a hatar.Sminkelni magam haat nem nagyon szoktam..de ha szoktam akkor csak alapozo,szajfeny,rimel.Szerintem mindenkeppen beszeld meg vele hogy nincs azzal semmi baj ha bulizik,szorakozik de akkor csak annyi legyen.En elhiszem hogy nehez lesz neki,mert nekem is az ha nem engednek el valahova vagy nem engednek valamit de beszeld meg vele hogy mindennek megvan a hatara.Es o ezeket a hatarokat sajnos mar tullepte.Szerintem.Hidd el,nem te rontottad el.Amit ajanlok mindenkeppen hogy beszelgess vele.Vilagositsd fel a szexxel kapcsolatban.Beszeld meg vele hogy megengeded hogy bulizni jarjon,de semmi pia cigi meg ilyenek es foleg nem szex.Az a legnagyobb gond h nagyon nehez lesz vele beszelni,hidd el nekem.Mai napig nem szeretek anyuval beszelni mert ugy tunnek hogy azok a tanacsok amiket mond hogyis mondjam ha azokat betartom akkor inkabb gyerekes lennek.Lehet ez nem igaz.En azt hiszem ezt engednem meg a gyerekemnek.Legyszi beszelj vele es utanna ird le hogy mi volt.Szurkolok neked:)
2008. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
67%
az uncsi tesóm aki 11 éves ugyanilyen össze VEREKEDETT az apjával az 1 üveg sörön!!! azé csinálja me látja hogy idegesiti a szüleit+ meg azé hogy neki is legyenek jogai + meg felnőttnek érzi magát
2008. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
58%

Ezt nem értem. 12 évesen miért nem veteted ki a piercingjét, zárod be előtte az ajtót, hogy nem mehet sehova? Félrelökne? A szemöldök és a haj visszanő, amiatt ne aggódj szerintem. Tényleg vannak fontos és nem fontos dolgok, a fontos kérdésekben kellene kifejezetten határozottnak lenned. Még megteheted, hogy nem engeded el valahova (16 évesen már nehezebb). Az ivásról is kellene beszélned, főleg arról, hogy az agyának nem tesz jót, meg bármit beletehetnek az italába, amíg nem figyel, meg arról, hogy észnél legyen, ne szexeljen, különben is bűncselekmény, ha 14 feletti 14 alattival szexel.

A lényegtelenekben engedhetsz is.

Az én lányom 13 éves (punkrockernek vallja magát:))) és feketében szeret járni, meg piercinget akar, olyan zenét hallgat, ami tele van csúnya szavakkal, de megérti pl.hogy nyáron a fekete meg a bakancs meleg és egészségtelen, meg hogy még kiskorú, úgyhogy nincs piercing, és hogy ocsmány, ha csúnyán beszél. Az ivástól meg a szextől még világűrnyi távolságra van. Jól tanul, különórákra jár magától, mozgásra is rá lehet venni, foglalkozik dolgokkal. Biztos neki is lesz ilyen korszaka, de a 12 éves kort nagyon korainak tartom.

Szóval egyszer próbáld meg elkapni és beszélni vele (pl elviszed valahová és közben), hátha sikerül kompromisszumot kötni vele.

2008. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
68%

nevesd ki..mond meg nei hogy szánalmaa kis pöcs,...

12 évesen még barbiznia kéne..Még mit képzel magáról?mikor suliban van, vedd el tőle a festéket ne adj neki pénzt..

2008. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem 12 évesen még tényleg otthon kéne ülni meg rajzfilmet nézni meg barátnőkkel beszélgetni az otthonotokban valami jó kisfilm mellett(nekik való film). 16-17évesen megérteném ezt a reakciót,de itt még nem :) Szerintem beszélgess vele és mond meg neki,hogy ha abba nagylánynak érzi magát akkor minden másban is legyen nagy lány(főzés,mosásá,takarítás és esetleg nyári munka, kerti munka stb) ha ott is nagy lány akkor adj neki kompromisszumot zatán majd észhez tér ;)
2008. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
22%

A kiscsaj tiszta EMO.Én 15éves vok,Emo-girl,tehát tom milyen érzések kavarognak a lányodban,és azt hiszem,valamit elrontottál.Én pl azért lettem emo(nem csak külsőleg,mert a belső érzések már kiskoromban jelentkeztek),mert a szüleim folyton veszekedtek,verekedtek,anyám majd' agyonvert engem és a tesóimat,semmit sem engedett meg,mindentől tilt(ott).

Nekem nincs piercingem,sem tetkóm,sem rasztám.15évesen?!Szerintem ez nem lenne normális.Szerintem a festéket hagyd rá,már ahogy lehet,én pl csak akkor festem magam nagyon,amikor vlhova mék.Hát az már biztos hogy engem anyámék nem engednének koncertekre(megint megemlíteném 15éves vok).Ami azt illeti én a drága kislányodnak KITÉPNÉM az orrából azt a szart,és jól elbeszélgetnék vele.Nemtom miért tesz ezt,igaz én is emo vok,de ennyire nem lázadok,és nem lázadtam soha.Az tény,hogy a mai gyerekek előbb érnek,itt egy élő pl:mi nem városban lakunk,nekem van egy 11éves hugicám.Én a haverokkal(busszal,autóval)járok bulizni,van mikor APÁM visz el minket.Az van h a kiscsaj már jönne velem,már iszik,és az egyik ismerősünkre hajt szexuálisan(megjegyzem a fiú 18).Tehát mi ebből a levonható következtetés?SZIGO SZIGOR SZIGOR

Tehát röviden:

-ne engedd a soxori sminkelést,mert 20évesen ráncosabb lesz,mint az én 102éves dédmamám

-koncertekre és bulizni még véletlenül se engedd most egy ideig,amíg nem tanul meg "normálisan" viselkedni

-tedd el a pincettát,hadd hisztizzen egy jót,te meg röhögd ki

-rasztát ne tilts,ellenben kék hajat még véletlenül se engedj neki

-legjobb lesz ha pszichológushoz viszed

-a szexre meg még nincs felkészülve,ugyhogy beszélgess el vele,meg szerintem ne engedd neki a szexet.Vegyél neki inkább vibrátort,meg ilyen kis szexuális kütyüket,amivel kielégitheti magát,még mindig jobb lesz,mintha majd 20éves korára egy kiégett kurva lesz már bocsánat

-én 15éves vok,de 12évesen még azt sem tudtam hogy milyen együttesek,énekesek vannak,azt hogy milyen lehet berúgni,még el sem tudtam gondolni.Pedig nem vok kis vallásos apáca,kielégítem magam rendszeresen,nemegyszer voltam már berúgva(de nem 12évesen),szoktam járni bulizni,és eddig 4pasim volt.Vigyázz a kiscsajjal mert ne adj isten 2-3 év mulva jön a baba majd,vagy netán golyót kapsz a fejedbe,és majd a mennybe megtod mért kaptad:a kiscsajod dílere kinyírta a családot.....

ay

2008. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem egy 15 éves emos kiscsaj fog nevelési tanácsokat adni. Piercinget az orrából kitépni??? Minek? Majd kiveszi, ha már nem tetszik neki. Nekem 14 éves korom óta van piercing az orromban, most 21 vagyok, és anyuka. Nem bántam meg. Egy karika nem a világ. Itt a probléma a bizalomhiány.
2008. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
1valamit mondthatok minnél jobban tiltasz vmit annál jobban csinálja. már csak azért is alapon. 17éves vok épp piercinget akarok anyámék nem engednik már csak azért is megcsinálom. a lányod ne haragudj meg de abban a korszakban van h akármiot mondasz nagy ivböl szar rád. adj neki egy kis bizalmat és csak szépen beszélgess el vele és ne kiabálj.hidd el ha velem is ezt tennék megváltoznák
2008. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
35%
menj vele bulizni.
2008. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
76%
Hé, ez tényleg jó ötlet :D Ha bulizni jár, menj el vele egyszer-egyszer te is. Így látod mi történik ott, pláne, hogy a barátai, barátnői miket csinálnak, mert valószínűleg ha nem vagy ott, a lányod is azt csinálja, még ha a te jelenlétedben nem is. És esetleg azt is meglátod, hogy miért szeret ott lenni, azzal a társasággal.
2008. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!