Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves a lányom és furcsán...

12 éves a lányom és furcsán öltözködik, erősen sminkeli magát, mit tehetnék hogy leszokjon erről?

Figyelt kérdés
Hiszen még csak gyerek, és 12 évesen kinéz már 17-18nak is, kiszedte a szemöldökét most csak rajzolva van neki (na de hogyan, magasan, teljesen természetellenes), piercinget akart, nem engedtem erre átszúrta magának és most karika van az orrában, gondolom ezek nem normális dolgok?? Most kék műrasztát szeretne csináltatni, azt mondta ha nem engedem akkor is megcsináltatja, mit rontottam el? Hogy beszéljek vele hogy leszokjon ezekről, nagyon zavar, mi lesz a következő, egy nagy tetoválás? 12 évesen?? Az még a másik hogy koncertekre jár állandóan, isznak, és ki tudja még mit csinálnak, és nem tudok mit tenni...
2008. jún. 26. 14:03
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
100%
Mindenképpen bizalommal fordulj hozzá. Ne tilts tőle el mindent és ezt mond is megneki. pl. megengeded a piercinget, de a rasztatincseket már nem szeretnéd ha megcsináltatná. Kompromisszumot mindenképpen kell kötnöd, de nem is kell minden kívánságát teljesítened. Magyarázd el neki, hogy mit miért nem engedsz és hogy neked mennyire rosszul esik hogy így viselkedik. Ha értelmes lány, akkor egy idő után megérti, csak türelmesnek kell lenned. Nem tudom mennyire engedheted meg anyagilag, de ha van mód rá beszéljétek meg mihez lenne kedve és irasd be vmi "szakköre". Gondolok itt tánc, gitár vagy bármi egyéb tanulási és szórakozási lehetőségekre. És töltsetek együtt több időt, lehetőleg az ő érdeklődésének megfelelően. Remélem sikerül végül megoldani a problémát és kiöregszik ebből a korszakból. Amúgy honnan van pénze mindezekre? Ha te adsz neki, akkor azt javaslom, (ha szép szóval nem javulnak a dolgok) egy időre vond meg tőle.
2008. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
Az öltözködésével ne foglalkozz, arról le fog szokni, koncertekre viszont ne engedd! Cserébe engedd meg, hogy otthon szervezzen időről időre házibulikat. Az én kiskamaszkoromat is így heverték ki annak idején a szüleim, aztán bekerültem egy hajtósabb gimibe, ahol a szolídabb megjelenés meg a tanulás volt a divat, és nagyvagány, nagyszájú kistiniből szelíd, szorgalmas, szófogadó tizenéves lettem.
2008. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
15%

Ugyanaz a 15éves "emos kiscsaj" vagyok.Már elnézést,de ha még le sem tudod írni akkor minek adsz tanácsokat,és mért fikázol le másokat?Nem "emos",hanem emo:A világon NEM "emosok"vannak,hanem emok!Az emosok a pózerek,aranyom.Ne kössé' bele!(ha már belekötsz valamibe,előbb mérlegeld esélyeid!)

Nyaaa cuppa!

ay

2008. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%
uff. na kussolj imóS kiscsaj.pf inkább kislány-.-
2008. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudnak érdekelni az emósok íratlan szabályai, ezekkel foglalkozz te, ha noncs jobb dolgod "aranyom". De akkor te meg ne osztogass nevelési tanácsokat, amíg nincs gyereked.
2008. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
21%

Nem kell ide se pszichológus, se semmi.


Verd meg mint szódás a lovát és zárd be, ha legközelebb ojat csinál ami neke dnem tetszik.


Persze elötte figyelmeztesd, hogy a következőnél verés lesz.

2008. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
100%
pff..ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam,hogy egy 12 éves kislányt,aki még nem tudta megtalálni a saját stílusát,megverjék a szülei...ez a szülőnek is megalázó és a gyereknek is..remélem sosem lesz gyereked,ha így állsz hozzá...kár,hogy mindenki az agressziót nézi első megoldásnak..eléggé sajnálatos...
2009. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:

húú én is ilyen vok csak 3évvel idősebb :))

hát.. ha anya nagyon tiltana meg minden tuti megőrűlnék v elköltöznék...persze van amit nem enged, de perpill nem érdekel hadd menjek a saját fejem után ,szeretnék h egy kicsit leszarjon úgyis a saját hibáimból tanulok..és azt sose mondjátok már h "majd ha 18 leszel" mert milyen szar lenne pl akarok piercinget.. és ha csak 18évesen lehet akk hülyének fognak nézni h ilyen idősen pattogok egy ajakpiercinggel abban a korban elkezdeni az gázos.. amúgy ez még a jobbik eset h tudsz róla h iszik..az enyém is tudja csak nem teljesen úgy ahogy tényleg van :D hajnali 6kor járok haza buliból meg ienek , és ezekről nem tud mert olyankor nincs itthon..

hát hiába sorstárs a kicsaj azt kell mondjam h tényleg tartsd otthon akárhogy de tudom milyen a társaság ha van buli van pia ha van cigi van fű is meg a többi

beszélni amúgy annyira nem tudnak ilyenkor velünk , vagyis magamból kiindulva hát.. nem nagyon érdekelne h mit mond anyu.. fiatal vok hadd csináljam azt amit jónak látok.. bár van egy határ..

ja és még annyi h nehari de sztem tuti te is rontottál el pár dolgot nemtudom h mit meg mikor de ha szétnézek a barátaim között leszűröm h kinek milyen szülei vannak mmint h mennyire szarják le h mit csinál, mennyire foglalkoznak vele, mennyire tudják velük beszélni a dolgokat stb... és a durvább emberkék szülei tényleg olyan izék.. főleg az ilyen újgazdag családokban... ad pénzt törődés nuku :D


na rem tudtam segíteni azért más egy olyan korú szájából hallani a dolgokat...

furán látjátok a dolgokat ti felnőttek :D:D tudom, fordítva is működik ez.. de nem mindenki bánja meg h OLYAN volt fiatalon


barbi ^^

2009. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy 18 évesen se leszel még öreg.
2009. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
26%
b@szd pofán...tuti ráférne...ne vicceljél már kedves anyuka...túl jó sokmindenen(vad bőrkabátos rocker,volt rastám meg miegymás)persze nem 12 évesen!!!kinőttem de a mai 12 éves kis hüly ék jó hogy nem akarnak szilikont...egy jó pofon segíteni fog rajta hidd el!vagy hameg emós akkor felvagdossa az ereit és ha kinyirran akkor nem lesz vele több gond...jah és ne furcsáld ha majd jól szétb@ssza egy 20 éves mert 18-nak néz ki....lol...pofont neki!
2009. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!