Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek?! Hogyan neveljem meg?

Mit tegyek?! Hogyan neveljem meg?

Figyelt kérdés

A lányomról (19) és a fiamról (15) van szó! Az idősebbik azt képzeli, hogy 19 évesen már érett nő, mehet ahová, akkor amikor ő és azokkal akikkel akar bárhova, és mostanában magával rángatja a kisfiamat is!

Néhány éve nagyon megromlott a kapcsolatom az idősebbikkel, mert lázadozik, alig mondja el a problémáit, bömbölteti a zenét, teljes mértékben nőietlenül öltözködik és viselkedik. Belerángatja ebbe a fiamat is, nem hozzá illő társaságba viszi, szó szerint idétlenül öltözteti fel és ő ezt hagyja, mert felnéz a nővérére és mindig szót fogad neki! Teljesen ellenem neveli és pedig már nem tudok mit kezdeni vele, kétségbe vagyok esve.



2013. aug. 21. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Apuka hol van?
2013. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elváltunk és valószínüleg miatta van ez az egész. A gyerekek maguktól nem lennének ilyenek, nem, ha nem tömné tele a fejüket mindenfélével.
2013. aug. 21. 20:37
 3/15 anonim válasza:
57%
próbáld rendezni a kapcsolatod a lányoddal
2013. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem megy, annyiszor de annyiszor próbáltam már! Folyton bánt, és káromkodik. A legeslegrosszabb, hogy mostanában már tényleg nem tisztel és nem fogja vissza magát!! Olyanokat vág a fejemhez, mint például "fa**csa" és vaskalapos boszorkány. Nagyon rosszul esik és félek, hogy a fiam is átveszi ezt tőle.
2013. aug. 21. 20:55
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Hjaaaa....

Akkor legyen neki igaza!

Reggelre szépen előkészíted neki a kis bőröndöt, és lehet bele pakolni, aztán irány Surány. Érett nő, azt csinál, amit akar, de szó szerint. Tessék!

A felnőtt nő arról ismerszik meg, hogy el tudja látni magát teljes mértékben, nem függ senkitől, van saját jövedelme, saját lakhelye (bérelt vagy vásárolt, tök mindegy), és a saját pénzét költi.

Amennyiben a fenti követelményeknek a kisasszony nem felel nem, nem tud, vagy nem akar, úgy ku.rvára nem felnőtt, tőled függ, és húzzon bőrt a fogára.


A mai takonyorrú tizenévesek azt hiszik, ha betöltik a 18-at, egyből felnőttnek számítanak, másképp süt a nap, és elszabadulhatnak az indulatok. "Elmúltam már 18, azt csinálok, amit akarok, nagykorú vagyok, és a többi".


Egyébként pénz nélkül marha nehéz lenne elmenni bulizni is, de nem célzok semmire.


A pici fiad is "megkaphatja a magáét", pl. lehet elmenni diákmunkára, aztán a keresetét arra költi, amire akarja. Addig lesz szíves a kiadásaira (telefon, ruhák, bérlet, haverok-buli-fanta) a nővérétől pénzt kérni.


Ne hagyd magad!

2013. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazság szerint az idősebbik megkeresi a saját pénzét, ha jól tudom tényleg keményen dolgozik, és ÉN nem akarom magam mellől elengedni. Szép és okos, de annyira rebellis, hogy már kicsit sem fogad szót. Tudja, hogy nagyon szeretem és a legjobbat akarom neki, de nem akarja elhinni, hogy egy szép lánynak nőiesnek kell lennie és nem csinálhat folyton azt, amihez kedve szottyan!
2013. aug. 21. 21:11
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha 19 éves semmi közöd hozzá, hogy mit csinál, és ne te döntsd már el, hogy hogy öltözködik. A 15 éves fiadat pedig te engeded, vagy nem engeded el vele.
2013. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De van közöm, mert az anyja vagyok, és azt akarom, hogy nőhöz méltóan öltözködjön, ne férfiruhákat meg bakancsot hordjon! Bőr dzsekit vesz az öccsének, kiszaggatja az új nadrágjait, szerinted normális?!

A kisebbik pedig inkább rá, mint rám, a tulajdon anyjára hallgat. Mit és mikor rontottam el? Sosem tagadtam meg tőlük semmit, mindig kaptak valami szép ajándékot, ha nem dolgoztam, együtt voltunk.

2013. aug. 22. 13:24
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

A lányod most lépett az úgynevezett felnőtt vagyok" korba. Sajnos ha nem félénk és eléggé merész a természete, akkor nehéz őt irányítani, mert végső soron igaza van felnőtt ember azt csinál amit ő jónak lát és akar. Ez a fiatal kornak a leglázadóbb időszaka-- ÉN dolgom" semmi közöd hozzá"- majd jövök ha egyáltalán bejelenti azt hogy elmentem...


Ez az a kor amikor kap egy két pofont is az élettől a tapasztalatlansága miatt ami egy kicsit helyre teheti, de azért idővel le fog higgadni a lázaó korszaka és remélhetőleg meg találja a megfelelő helyét is a munkahelyén vagy iskolában baráti körben barátnőkkel és fiukkal kapcsolatban is.


Ne akard irányítani, te csak a szeretetedet mutasd... igaz magukba zárkóznak harapófogó kell hozzájuk hogy valamit el mondjanak magukról terveikről,


***de azért kedvesen te kérdezz, simogasd meg a fejét még ha pofázik is-- jó..jó már itt se vagyok, bocsi csak aggódtam érted.. a csudába! mit csináljak ha szeretlek és féltelek....


Szóval valami ilyesmire gondolok-- nálam ez a gyakorlatban bevált-- én se tudtam semmit az unokámról, bármit akartam... szar*k rá nem érdekel... nem érek rá... az én dolgom...hol jár merre éjszaka... az ? jel volt. stb

A testvérét viszont határozottan megtiltottam hogy bárhova magával cipelje a fiatalnak engedélyezett kimaradási időn túl.. meghatározott este 9 óránál későbbre tilos volt-- igy nem is vihette magával a nagyobbik- itt határozottnak kell lenni ha kell zsebpénz és minden amit nagyon szeret megvonással.


Nálam 11 ig volt a kimenő de csak akkor, amikor elérte és betöltötte a 16 éves kort.


amikor a nagyobbik annak idején éjjel jött haza 2 kor a figyelmeztetésem ellenére is, akkor bizony megvártam éjjel akkora frászt kapott tőlem hogy vöröslött a képe! igaz ami igaz a 180 magas fiú ( a mellkasáig érek) a visszakézből irányított pofonnál már elkapta a kezemet és kiröhögött... aztán magához ölet és megpuszilt.. bocsi bocsi... ne aggódj már értem, tudok magamra vigyázni-- de 18 éves koráig, többé nem maradt ki éjszakára-- ma a csuda tudja hol jár... gondolom haverok és csajok..


CSak annyit szoktam mondani... vigyázz magadra, ne csinál semmi butaságot, -- ja és ne felejts el kotont vinni, mert semmi kedven még egy picit is a nyakamba venni!! Te fogod eltartani, te fogod pelenkázni!


szóval nem lehet ilyenkor mindig szigorú se lenni, csak inkább viccesen elmondani amire vigyáznia kellene mert akkor észre se veszik tulajdonképpen hogy TE oktatod, irányítod- a tudatában akkor is ott marad ha viccnek látszik.

2013. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem merném azt mondani, hogy a nagy lány OLYAN rossz hatással van a kicsire. Mert igazság szerint határozottságot nevelt belé, és jó látni, hogy már nem bukdácsol a suliban és talpraesett, amit én nem tudtam elérni, mert nagyon sokat dolgozok...
2013. aug. 22. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!