Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti cikinek tartjátok...

Kamaszok, ti cikinek tartjátok azt, ha valaki utál olvasni, és még soha nem olvasott ki egy könyvet sem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak nem érdekelnek a könyvek

2013. aug. 26. 13:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
*ezzel
2013. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ, Valamokka :)

Ezt a monológot ne kifogásoknak fogd fel, egyszerűen csak a reagálásom a válaszodra:


"Észrevétlenül bővül a szókincsed, rengeteg ismeretet felszedsz öntudatlanul is. Helyesírást szinte soha nem kell külön tanulnod, mert ha sokat olvasol, eszedbe sem jut a tetszik-et két c-vel leírni, annyiszor láttad már helyesen"

Első mondat jogos, de a másodikkal nem értek egyet. Soha nem tanultam külön helyesírást, mégis én voltam az egyik legjobb helyesíró az osztályban. Azzal egyetértek, hogy a fogalmazások megfogalmazásához segíthet az olvasottság...


"Kiváló beszélgetésindító lehet egy olvasmányélmény megtárgyalása egy másik emberrel, aki szintén olvasta az adott könyvet"

Ez is jogos, de nálam ez filmeknél fordul elő :)


"Több önbizalmad lesz, mert ha sokat olvasol, sok témához tudsz hozzászólni"

Ehhez elég egy wikipediához hasonló oldal, nem kell egy több száz oldalas szépirodalmi könyv...


"Sok tapasztalatot "előre" megszerezhetsz, és amikor valójában hasonló helyzetbe kerülsz, egy kimenetelt már ismersz, a döntésed meghozatalában lehet ez egy kiindulópont."

Fiiiilm... :) Kevesebb időt vesz el, és nem csak fehér lapok tele betűkkel (számomra ezt jelenti a könyv)


"Aki olvasni szeret, az soha nem unatkozik."

Szerintem hosszabb ideig még soha nem unatkoztam :)

2013. aug. 26. 19:08
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Cikinek nem ciki, csak kicsit fura.:D
2013. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért kicsit ciki,hogy 15-16 év alatt egy könyvet sem tudtál elolvasni...

én sem olvastam sokkal többet (kb 15-20at MAXIMUM) de azért ezt nem kell nagy dobra verni

2013. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
hát ma ez menővé vált,hogy "én aztán még nem olvastam el semmit se". de az a jó,ha olvasol,mert a szókincsed bővül, jobb lesz a helyesírásod, az olvasásod is tökéletes lesz.. meg stb. eddig 14 éves koromig csak a kötelezőket olvastam, de most nagyon rákattantam a Szent Johanna Gimire. szóval igen eléggé ciki ha valaki arra lusta hogy olvasson, de gépezni meg nem lusta..
2013. aug. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszi a többi hozzászólónak is!


14.: Nem kell nagy dobra verni ahhoz, hogy kiderüljön, előbb-utóbb előjön ismerkedésnél a "mi a kedvenc könyved" kérdés is, amire ha azt mondom, hogy semmi, már jönnek a lenéző pillantások, de nem értem, miért...


15.: Nem menőzésből nem olvasok, tényleg hidegen hagynak a könyvek, de ezért beszólni olyan, mintha neked azt mondaná valaki, hogy "az SZJG mekkora szemét, olvass valami minőségibbet"... (helyesírásom köszöni, jól van)

2013. aug. 27. 09:35
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Oké, nem vettem magamra a válaszod, Kérdező :)

Tudat alatt persze meggyőzni próbáltalak, de ha egyszer Te ilyen vagy, akkor kész :)

Nyilván nekem sem elsődleges szempont, hogy minimum 100 könyvet elolvasott emberrel beszélek csak. Ha normálisan lehet társalogni a másikkal, akkor nekem aztán teljesen mindegy, hány könyvet olvasott már el.


Át tudom érezni a helyzetedet egyébként, nekem is van ilyen dolgom: nem eszek szinte egyáltalán semmilyen gyümölcsöt. Nagy ritkán egy banán vagy egy alma, de egy kezemen meg tudom számolni, egy évben hányszor fordul elő, hogy ilyet eszek. Nem szeretem az állagukat, és kész :D No ha ez valahol kiderül, rögtön mindenki személyes küldetésének veszi, hogy velem gyümölcsöt etessen. Ez legalább annyira idegesítő, mint amikor Te érzed a lenézést annak ellenére, hogy tudod: könyvek nélkül is intelligens és korodnak megfelelően művelt ember vagy :)

2013. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

hát én kicsit furcsán nézek,és igen,lehet,hogy ettől kicsit előitéletes leszek,mert én nagyon szeretek olvasni:D de manapság sajnos egyre "természetesebb" lesz,hogy nem szeret valaki olvasni..

De ettől függetlenül nem kerülném valaki társaságát.Még simán kiderülhet,hogy az illető intelligens,és tájékozott.

2013. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%
Ciki, nem ciki, ez van. És ha neked egy könyv csak "fehér lapok tele betűkkel" akkor az már rég rossz és valószínűleg nem fogod (egy könnyen) megszeretni az olvasást. Igen, én is kicsit másképp nézek az ilyen emberre, de csak azért, mert nem tudom elképzelni az ő helyzetét. Imádok olvasni és eddig 50-100 könyvet kiolvastam pusztán kedvtelésből, nem azért mert köteleztek rá. Persze, jó néha ha van egy kis "molyos" tudásod, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
2013. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! :)


A "fehér lapok tele betűkkel" részt úgy értettem, hogy nincs elég képzelőerőm hozzá, hogy élvezhető legyen nekem egy könyv (én nem szereplőket meg helyszíneket látok a fejemben, hanem csak betűket)

2013. aug. 27. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!