Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gondolatok amik lelkiismeret-f...

Gondolatok amik lelkiismeret-furdalást okoznak. Lassan megőrülök tőlük. Help?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva 16 éves leszek, és mostanság egyre inkább azon jár az eszem, hogy milyen lesz majd elköltözni, saját házban élni, hogy rendezném be a házam, miket vennék, stb. Aztán belegondolok, hogy ezek mind azt jelentik, hogy itt kell hagynom a szüleimet, és rettenetes lelkiismeret-furdalás tör rám. Persze, tudom, hogy normális, hogy egy ember különválik a szüleitől, viszont eléggé rossz érzések törnek rám, nem is tudom, mintha így elárulnám őket valamilyen szinten, mivel rengeteget áldoztak értem, és hiába nem vagyunk gazdagok, inkább ők jártak régebbi ruhákban, csak ne szenvedjek én hiányt.

Normális az ilyen reakció tőlem? Lehetne esetleg tenni ellene valamit?

Előre is köszönöm.:)


2013. szept. 27. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de felesleges. Azt gondolom, hogy attól, hogy ők ennyi mindenben segítettek, nem kell úgy viselkedned, mint ha birtokolnák az egész életed. Ez nem egy adós-hitelező viszony! Ez szereteten alapuló kölcsönös elfogadás (kellene, hogy legyen). A normális szülő akkor boldog úgy Isten igazából, ha a gyereke érett, egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt lett, önálló élettel, munkával, családdal, amikor látszik a gyereken, hogy igen, amit tanítottam neki, az egyensúlyt hozott a kis életébe! Tehát attól, hogy te külön élsz, megteremted a relatív jóléted, és külön családot alapítasz, ők nem szomorúbbak, hanem boldogabbak lesznek, ha érett lelkű, normális szüleid vannak! Természetes, hogy hálás vagy nekik, ez az élet rendje, gyakran fogod látogatni őket, elmeséled, milyen remek dolgokat láttál, hallottál, tapasztaltál, megismerhetik a családod, társad, gyermekeid,stb. És ettől lesznek ők igazán boldogok. Egy normális szülő nem lesz attól boldog, hogy a 30-40 éves gyereke otthon ül egyedül, család és jövőkép nélkül, még akkor sem, ha van munkája mellette. Mert ez nem egészséges. Teljesen természetesen gondolkodozol a jövődről, nem kell szégyellned magad miatta! :) Sőt, remek, hogy 16 évesen már előre nézel, sok korodbelit a holnap sem érdekli, nemhogy 2-5 éves terveik legyenek! :)
2013. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, eléggé feldobott.:D
2013. szept. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!