Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valami baj van a fiammal,...

Valami baj van a fiammal, szerintetek hogyan beszéljek vele, nagyon féltem?!

Figyelt kérdés

Mindig is rendkívül furcsa fiú volt, harmadik osztályban már hobbiból középiskolás matematikát gyakorolta, a kémia pedig a nyolcadikos szintet érte el akkor nála. Félelmetesen intelligens volt már akkor is, és egyre csak fejlődött. Egészen odáig ment a dolog, hogy nekünk is nagyon el kellett kezdenünk tanulni, hogy megértsük azt, amit mond. Egyre inkább elszakadt az embertől, ötödikre szó szerint a matematika rabja lett, semmi más nem kötötte le. Aztán ez kicsit javult hatodikra, el-eljárt társaságba, szerencsére volt két hozzá hasonló osztálytársa, de az ők kvázi megszállottságát hamar felváltották a lányok iránti vonzalom. A Fiamét azonban nem. Ő csak tovább ment, egészen nyolcadikig, amikor is három hónapra mintha nem is önmaga lett volna. Egész nap mosolygott, nevetett, rengeteget eljárt, mert talált valakit, de róla nem beszélt soha, csak 'Ő'-nek vagy 'a párom'-nak emlegette. Azóta eltelt két év, most 16 éves. Most még az eddigieknél is furcsább. Eddig sem volt egyszerű vele beszélni, nehogy kizökkentsük, mert olyankor elképesztően melankolikus lett, ezért is aggódok érte, nem merem felhozni a témát. Ma, amikor a konyhában volt, megkért, hogy 'Anyu, kérlek kapcsold be a gépemet!', és amikor megláttam a háttérképét, azt hittem dobok egy hátast.

[link]

Ez volt az. Megkerestem a saját gépünkön interneten, mert emlékeztem, hogy egyszer mutattam a férjemnek, hogy milyen szép egy srác. Nem érdekel, hogy meleg, annál több eszem van, hogy ezért bántsam Őt, kérdőre vonjam, esetleg ne adj' Isten, bántsam őt érte, de irtózatosan féltem őt, mert szinte mindenki bántotta azért, amilyen, és nem tudom, hogy így élhet-e valaha boldogan. Hogy találhat-e hozzá hasonlót.

Kérlek szépen segítsetek! Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett!


2013. okt. 23. 14:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem azon akadt ki... Csak mindig is nagyon instabil volt mentálisan a lelkem, és elég nehéz vele ilyen dolgokról beszélni...

Kétszer már sajnos eljutottunk a pszichiátriára is, de nem érdekel, én így szeretem, ő így is a fiam. Csak irtózatosan nehéz vele. Ha kizökkentjük a kis egyensúlyából, akkor szinte lehetetlen megnyugtatni. Innen kizökkenteni pedig nem nehéz. Attól félek, még bántja is magát. Azt pedig soha nem bocsátanám meg magamnak. Két okból is. Nem tettük eléggé nyilvánvalóvá, hogy megbízhat bennünk, Ő A MIÉNK, ÉS EZEN SEMMI NEM VÁLTOZTAT, illetve, hogy mi őt és az ő boldogságát preferáljuk, nem a miénket...

2013. okt. 26. 17:56
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de nem autista egy kicsit?
2013. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
De igen. Nem gyengén
2013. okt. 27. 14:45
 14/16 anonim ***** válasza:
10-s vagyok. Ez mondjuk egy lényeges dolog. Ha a furcsa viselkedése és "melegsége" mellett még autista is - még ha csak egy kicsit is - teljesen másképp kell vele viselkedni. Én is ismertem ilyen gyereket. ....az autisták teljesen más világ. Viszont mindezek ellenére azt gondolom, hogy a kommunikáció, és beszélgetés a legfontosabb... De azért nem ártana egy tanácsadó felkeresned. Nem VELE, hanem miatta neked lenne szükséged erre. Itt mi írhatunk akár jó dolgokat is, de egy szakember csak jobban el tud igazítani egy ilyen speciális esetben, mint olyan hétköznapi emberek, akik esetleg csak futólag láttak hasonló gyereket....:)
2013. okt. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
21%
Autista-és ennyire jó az esze?! o.O Grat
2013. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
fogyaték
2016. aug. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!