Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék a barátnőmn...

Hogyan segíthetnék a barátnőmnek? Vagdossa magát.

Figyelt kérdés

18 éves. 2,5 éve vagyunk együtt. 13 évesen kezdte el vagdosni magát (nem annyira durván, bár így is nagyon meglátszik a sok heg). Amikor összejöttünk, fokozatosan abbahagyta. Ennek 2 éve. Viszont egy hónapja újrakezdte. Ezúttal sokkal csúnyábban, kb. fél centi mély sebek vannak mindkét combján. Elkezdett pszichiáterhez járni, mielőtt elkezdte a vagdosást (1,5 hónapja). Annyival elintézte, hogy felírt neki egy csomó nyugtatót és antidepresszánst. Másfél hete öngyilkossági kísérlete is volt. Bevett egy nagy maréknyi nyugtatót (a doktornő egyszerre 5 dobozzal írt ki neki, és azt mondta, szedjen be egy-két szemet akármikor, ha rosszul érzi magát).

Nem tudom, mit csinálhatnék. Sajnos nem tudom jól kezelni a helyzetet, mert amikor meglátom a mély vágásokat ideges leszek, és nem térek észhez, hogy az én okos és csodálatos barátnőm mégis hogyan tehet magával ilyet!? Tudatában vagyok a súlyos családi problémáinak, amik megoldhatatlanok, mert patthelyzet. Viszont mindig mellette állok, amikor csak tudok, vele vagyok.

Szerintetek mit tehetnék, hogy abbahagyja és jobban legyen?


2013. nov. 24. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
ha lehetosegetek van ra, es komolyan gondolod h. segiteni akarsz rajta, koltozzetek el, lehetoleg nagyon messzire a mostani helyrol (100+ km). ki kell rantani abbol a depressziobol, es ennek a legegyszerubb es talan legcelravezetobb modja a kornyezetvaltozas.
2013. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Költözzön hozzátok, vagy költözzetek külön. Ne pszichiáterhez menjen, ez a legrosszabb főle ilyen fiatal szervezetnek, ennyi gyógyszer. Ismerősöm is totál gyógyszer függő lett. Pszichológushoz vidd el az nem ír fel neki bogyókat, + lehet nem is akar változtatni nagyon ezen párod lehet így hívja fel a figyelmet magára. Minenképp kell hogy rendszeresen járjon pazichológushoz és le kell foglalni mindig valamivel hogy eszébe se jusson hülyeségeken gondolkozni. Én pl elkezdtem boxra járni és az tök jót tett, szóval testileg is meg szellemileg is erősíteni kell.
2013. nov. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Költözésre sajnos nincs lehetőségünk, mert egyrészt szeretné ezt a suliját befejezni, és nem akarja egyedül hagyni a 16 éves húgát...

A pszichiáterhez nem hajlandó elmenni többé (azóta már kellett volna mennie), az összes gyógyszerét kidobta. Viszont a pengéit nem hajlandó kidobni. Amikor megfenyegettem, hogy kidobom őket én, akkor azt mondta, hogy van még olló, rengeteg kés, sniccer és eldobható borotva a lakásban, tehát semmit nem fogok ezzel elérni.

Amikor a tesója rányitott vagdosás közben, odaadott neki 3 pengét, neki azt mondta, ez az összes, ami van neki, de nekem bevallotta, hogy van még neki kettő.

2013. nov. 24. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Komoly, borderline személyiségzavarban szakavatott és tapasztalt (!!!) pszichológusra van szüksége minél előbb!


Semmilyen gyógyszer nem fog tudni neki segíteni :( Nagyon sajnálom a barátnődet, de hidd el, nincs más mód, hogy segíts neki. A családját lecserélni nem tudod, és hiába költözik el, azok a sebek, amelyeket gyermekként kapott, egész életében kísérik, hiába okos és gyönyörű :(

2014. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus segíthet csak.

Ha magától nem akarna elmenni, akkor mi lenne , ha megbeszélnéd egy pszichológussal, hogy elmenne hozzátok beszélgetni, hármadban leülnétek, és úgy adnátok be, hogy segíteni jött, mert már ő is volt hasonló helyzetben, stb.

Tudom, hülye ötlet, de hirtelen ez ugrott be.

Egyik barátnőm nekem is volt hasonló helyzetben és nem tudtam rajta segíteni.:/ De ne add fel!

2014. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!