Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy történik a személyi...

Hogy történik a személyi igazolvány igénylés?

Figyelt kérdés

Hello! Január első hetében leszek 14 éves (most 2006. 10. 07. van) és azt szeretném tudni, hogyan megy a személyi igazolvány megkapása? Egy ismerősömnek már két hónappal 14 előtt megvolt... Mikor kell elindítani a kérelmet, honnan kell a papírokat beszerezni, stb...


És mégvalami:


Már csak műanyagkártyát tudok kapni, vagy még kérhetem a régi bőrfüzetet? (nagyon tetszik az a kis füzet, és a pénztárcámban a kártyák folyton eltörnek xD)


2007. okt. 7. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Én már nem emlékszem, hogy mit csináltam akkor mikor az elsőt igényeltem. Mindig változik a rendszer. Kérdezz meg egy veled egykorút akinek már megvan. Gondolom bemész az okmányirodába és kérsz egy olyan nyomtatványt ami az első személyihez kell. Kitöltöd. Behívnak odadod az ügyintézőnek és ő beviszi az adataidat a rendszerbe. Utánna csinálnak rólad egy fényképet és aláírod a papírokat és majd leküldik a személyit. csak kártyát kaphatsz. ez azért van mert azt nem lehet hamisítani. Ha Januárba leszel 14 akkor decemberbe már mehetsz. Ja az anykönyvi kivolnatodat vidd magaddal, vagy annak másolatát ami nem régebbi 2 hónapnál és hitelesítva van.
2007. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van érvényes útleveled, nem kötelező kiváltani az igazolványt. Ha mégis kiváltod, akkor 1500 Ft-ba kerül, egyébként az első igazolvány ingyenes.

"Az állandó személyazonosító igazolvány kiadását első ízben abban az évben lehet kérni, amelyikben a kérelmező a 14. életévét betölti."

Az okmányirodába időpontot kell kérni (ha jól tudom).

Vinni kell az útlevelet, ha nincs, akkor a születési anyakönyvi kivonatot. Ha van, a lakcímkártyát is vinni kell, ha nincs, helyben készítenek, és elkészítés után azonnal át is adják (várni kell rá). Fényképet nem kell vinni, azt is helyben készítik el.

Az elkészült személyi igazolványt postázzák (ha jól tudom).

Ha van még kérdésed, akkor nézd meg ezt az oldalt:

[link]


A műanyag kártyákat bele lehet tenni egy "Személyi igazolvány" feliratú keményfedeles tokba. Egy "100 forintos bolt"-ban vettem évekkel ezelőtt. Azóta mindig a farmernadrágom oldalsó zsebében tartom, csak a felirat kopott le róla.

Nálam csak diákigazolványok törtek el.

2007. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!Én sem most kaptam a személyimet,de annak idején nekünk az általános iskola intézte ezt..csak a fotót kellett vinni-ha jól emlékszem,de ez még a kiskönyves volt.

Ma már nem fogsz kapni olyat,ez tuti.Sztem a helyi okmányirodában kell érdeklődni,de azért az osztályfőnöködet is megkérdezheted.

2007. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

Az okmányirodában kell kérni a személyazonosító igazolvány kiállítását, abban az évben kezdheted el, amelyikben a 14. évet be fogod tölteni. Mivel január első hetében leszel 14 éves, így csak a jövő évben kérheted a személyazonosító igazolvány kiállítását.


Amúgy nem személyi igazolványt kapsz, hanem személyazonosító igazolványt. Nem ugyanaz. A személyi igazolvány a bőrfedeles. Olyat már nem állítanak ki. (Tudom, hogy ez kicsit szőrszálhasogatást, de rakjuk tisztába a dolgokat)

2007. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiamnak volt utlevele igy 1500ft volt.okmányiroda fénykép.1-2hét és kapod.de má csak a kártyásat.
2008. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyintézéshez szükséges:


Igénylő személyes jelenléte!(fénykép készítéséhez)


Első személyi igazolvány esetén:

- ha nincs érvényes útlevél,(14.életévet adott évben betöltő)illetékmentes,

szükséges hozzá a születési anyakönyvi kivonat és a személyi lap,

- ha van érvényes útlevél,akkor 1500.- Ft befizetéséről szóló bizonylat szükséges, továbbá

születési anyakönyvi kivonat és személyi lap,

- 14.életévet nem az adott évben betöltő személy esetén, ha nincs érvényes útlevele ki kell adni az

ideiglenes személyi igazolványt, és ennek az illetéke 3000.- Ft. továbbá szükséges a

születési anyakönyvi kivonat és a személyi lap.

Személyi igazolvány csere érvényességi idő lejárta esetén:

- 60 nappal a lejárat előtt lehet kérni a cserét, illetéke 1500.-Ft,

- lejárat után:- születési anyakönyvi kivonat és 3000.-Ft befizetéséről szóló bizonylat vagy

- érvényes útlevél és 1500,-Ft befizetéséről szóló bizonylat vagy

- új kártyás vezetői engedély és 1500.-Ft befizetéséről szóló bizonylat.

- 70.életév felett a személyi igazolvány igénylés illetékmentes, de ha érvényes

útlevele van,1500.-Ft illeték köteles.

Személyi igazolvány elvesztése esetén:

- születési anyakönyvi kivonat és 3000,-Ft befizetéséről szóló bizonylat vagy

- érvényes útlevél és 1500.-Ft befizetéséről szóló bizonylat vagy

- kártyás vezetői engedély és 1500.-Ft befizetéséről szóló bizonylat.(Amennyiben a

lakcímet igazoló hatósági igazolványa is elveszett, annak pótlásához 1000,-Ft befizetéséről

szóló bizonylat szükséges.)

Névváltozás esetén:

- érvényes személyi igazolvány(házasságkötés esetén házassági anyakönyvi kivonat is)és

1.500,-Ft befizetéséről szóló bizonylat.

- amennyiben már van lakcímet igazoló hatósági igazolványa, ahhoz 500,-Ft befizetéséről szóló

bizonylat szükséges.

Az ügyintézés ideje:kb.30perc,az ügyfél az okmányt kb.2 hét múlva postán kapja meg.

Az eljárás jogi alapjai:

168/1999.(XI.24.)kormányrendelet a személyi igazolványról

1990.éviXCIII.törvény az illetékekről

2008. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!