Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy elmehessek a koncertre és a fesztiválokra?

Figyelt kérdés

Tavaly anya elengedett a Soundra, csak nem úgy alakult minden, ahogy terveztem és amikor hazajöttem, volt egy kis balhé.

Most a barátom meglepett a szülinapom miatt egy koncertjeggyel a bécsi Miley Cyrus koncertre és a 3 nyári fesztiválra is szeretnék elmenni (VOLT, Sound, Sziget), azokat apa fizeti, már mondta.

De ha anya nem enged el, egyikre se mehetek (vele élek). Már mondtam a nevelőapámnak, hogy beszélhetne vele, de azt mondta, hogy a tavalyi után nem ígér semmit.


Viszont nem tudom, hogy a koncertet hogy hozzam fel neki és apának. Mert apa még mindig a kis hercegnőjének tart, aki még csak a csóknál tart. De a koncert miatt ott kellene aludnunk legalább 2 éjszakát.



Mit csináljak, hogy minden sikerüljön?


16L

(A barátom már 18 éves és akkor már együtt leszünk több, mint egy éve)



2014. febr. 16. 19:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
36%
egy retkes kis k.va vagy
2014. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Miért is? :)
2014. febr. 16. 19:52
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha eljátszottad a bizalmát akkor esélytelen, én sem engednélek. Ahelyett hogy örültél volna hogy gyerekként elengedett a Soundra, most ihatod a levét.
2014. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


Kicsi csillag még mondig itt tartasz? Nem unod még? Nagyon szánalmas vagy továbbra is.

2014. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A múlton már nem tudok változtatni...
2014. febr. 16. 20:49
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

szerintem válassz ki egyet, és beszéld meg anyukáddal, plusz mondd meg, hogy kaptál egy koncert jegyet, és arra is azért elmennél. ha nem enged el, akkor add el a koncertjegyet, és remélhetőleg egy fesztiválra azért el tudsz jutni.


azért jobb, mint a semmi, meg 3 fesztivál sokba is kerül. érd be ennyivel.


14/L

2014. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

# 4/

Mégis honnan veszed, hogy azt a kérdést én írtam ki?

Nincs még egy 16 éves lány ezen az oldalon, aki fesztiválokra menne a nyáron?

Ezt kétlem.


# 6/

Kicsit hülyén jönne ki, ha azt mondanám a barátomnak,hogy "Szívem, én ugyan nem mehetek a koncertre, de eladtam a jegyet, majd biztos a vevővel is nagyon jól fogjátok magatokat érezni." Ez volt az egyik ajándéka a szülinapomra...

Ha az egyik fesztiválra elengednek, akkor a másik kettőre is, de a tavalyi kis probléma után attól félek, hogy egyre sem mehetek.

És kéne valami, amivel tutira elérem, hogy mehessek.

2014. febr. 16. 20:58
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Segítene nekünk válaszolni, ha kicsit pontosítanád, hogy mi volt tavaly.
2014. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés (az én lányom 14...).

Próbáld megérteni anyudat, bármennyire fasírtban vagy vele. Miért nem enged el? Mit tettél tavaly nyáron? Drog / pia / szex? Most hogy állsz ezekkel a dolgokkal? Mennyire vagy felelős a saját kis testedért lelkedért? Mennyire vagy felnőtt ezekben a dolgokban? Nyilván félt. Te hogy látod ezeket a fesztiválokat, szerinted minden rendben van az arcokkal?

Én sem engedném el egyedül a gyerekem. Elég sok a kínálgatás, mindenki mindenkivel jóban van, és tényleg nehéz visszautasítani ezeket. Ha leül a hangulat, akkor csak ki kéne próbálni valami mást is... Részegen az ember nem biztos, hogy felhúzza a gumit.... stb.

Nem tudsz egy felnőttet keríteni, aki elkísérne?


Lehet, hogy otthon vagy a suliban túl lazán veszed a dolgokat? Ha látná anyukád, hogy tepersz a suliban, jó fej vagy és rendesen kiveszed a részed a házimunkából, lehet hogy nyugodtabb szívvel engedne el.

2014. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Összevesztünk, mielőtt elmentem, mert nem akart annyi pénzt adni, amennyit kértem.

Miután elindultam, megtudta, hogy apa mennyit adott és a fél utat végig veszekedtem vele, hogy el ne merjem költeni az összes pénzt, meg vegyem fel a telefont, ha hív.

Engedték, hogy vezessek kicsit és anya Facebookon látta az egyik képet, amit a legjobb barátnőm feltett, hogy "mindenki helyében vigyáznék az utakon" és telefonba elkezdett velem üvöltözni, hogy hogy vezethetek jogsi nélkül, pakoljak össze, mert azonnal jön értem. Mondtam, hogy nehezen, mert nem tudja, hol van a nyaraló és még sose vezetett a Balatonig, most se fog.

Aztán a telefonom fürdött egyet és nem kapcsolt be és csak apával beszéltem, anya meg tőle tudta meg, hogy mi van, csak apa később mondta neki, ő meg tiszta ideg volt, hogy mi van velem.

Pár nappal később mentem haza, mert az egyik barátnőméknél megálltunk Pesten és hát ezt csak egy gyors üzenetben közöltem anyával Facebookon, nem is vártam meg a reakcióját.

Aztán amikor hazajöttem, elkezdte kipakolni a cuccaimat, pedig mondtam neki, hogy ne nyúljon semmihez és talált 3 doboz cigit és pár füves cigi is volt közöttük, erre teljesen sárkány lett, hogy mégis mik azok és hogy kerültek hozzám, biztos drogozok és hasonlók.


Utána rá 3 napra volt az egyik haverom szülinapja és valamit belekevertek az italomba, nagyon sz.rul lettem és hazahoztak. Anya meg elkezdte, hogy biztos én vettem be valamit és hogy a Soundon rászoktam a gyógyszerre.



Nem megyek egyedül soha sehova, népszerű vagyok, sok az egyetemista ismerősöm is és ők ott vannak velem általában,

2014. febr. 16. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!