Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy elmehessek a koncertre és a fesztiválokra?

Figyelt kérdés

Tavaly anya elengedett a Soundra, csak nem úgy alakult minden, ahogy terveztem és amikor hazajöttem, volt egy kis balhé.

Most a barátom meglepett a szülinapom miatt egy koncertjeggyel a bécsi Miley Cyrus koncertre és a 3 nyári fesztiválra is szeretnék elmenni (VOLT, Sound, Sziget), azokat apa fizeti, már mondta.

De ha anya nem enged el, egyikre se mehetek (vele élek). Már mondtam a nevelőapámnak, hogy beszélhetne vele, de azt mondta, hogy a tavalyi után nem ígér semmit.


Viszont nem tudom, hogy a koncertet hogy hozzam fel neki és apának. Mert apa még mindig a kis hercegnőjének tart, aki még csak a csóknál tart. De a koncert miatt ott kellene aludnunk legalább 2 éjszakát.



Mit csináljak, hogy minden sikerüljön?


16L

(A barátom már 18 éves és akkor már együtt leszünk több, mint egy éve)



2014. febr. 16. 19:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért volt nálad füves cigi...(tudom a választ). Egyébként megérdemled ,hogy ne mehess el. Ilyen felelőtlen éretlen viselkedéssel csakis saját magad minősíted. hogy nem tudsz felelősségteljesen viselkedni. Az hogy valamit beleraktak az italodba arról nem tehetsz. de a többi. Most megszívtad , viseld a következményeket . Ennyi!
2014. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
Mániás, engem amúgy nagyon érdekelne, hogy hogy nézel ki, már hónapok óta gondolkodom ezen. Olyan furcsa 14 éves fiúnak tűnsz nekem.
2014. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Most ezért miért kéne lepontozni? Akik 14 évesen így gondolkodnak azoknak általában látszik a kinézetükön.
2014. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
68%

Köszi szépen az őszinte választ. Ezt imádom a lányomban is, hogy hajlandó minden sz...got elmondani! ;)

16 évesen én is sok mindent csináltam. Nem tudom mi állíthatott volna meg. A szigor biztos nem. Volt, hogy egy 24 órás buliból kellett megjelennem reggel a telken...persze jól vagyok, csak nagyon süt a nap.... Volt egy-két olyan fiú ügyem, amit ma már nem tennék meg - kár hogy én nem tudtam anyuval megbeszélni.


Szóval neked így teljesen rendben vannak ezek a dolgok? Pl. a belekevertek valamit az italomba - szerinted te tudtál volna bármit tenni, hogy ez ne történjen meg? Attól nem félsz, hogy nagyobb baj történik veled? Pl. mi sokat stoppoltunk, majdnem mindig "ajánlatot" kaptunk. Érdekes helyzetek voltak.

A füves cigivel tudod mi a baj? Hogy Magyarországon sajnos büntetendő. Szerintem anyud nem olyan őskövület, hogy sajnálná tőled a jót, szerintem félt.

A jogsi nélküli vezetés helyszínen 45000, feljelentés után 90000. Az autó üzembentartóját helyszínen 20000-re, feljelentve 40000-re büntetik. Ha baleset van (mégha vétlen is vagy), nem fizet a kötelező, a kárt neked kell megtérítened.

Ha már vezetsz, akkor ne tedd fel a képet, mert az alapján is beazonosíthatnak. És kisforgalmú úton, nappal, józanon, stb. stb. :)

Jó hogy beszélgetünk ezekről, mert én is elkövetek hibákat (a lányom is feltette a videót, amin vezetni tanítom).


Én már inkább nem tiltom a cigitől a lányomat, minek játszmázzunk. Viszont végig kellett néznie a CDC videókat (Tips from a former smoker).

Az alkoholról beszélgettünk, tilthatom, ha inni akar, inni fog. 2 hányásos fejfájásos takaríthatsz magad után éjszaka után már nem volt olyan vonzó. Ja, meg a 13 éves barátnőjét úgy csinálta meg az osztálytársuk (de nagyon csúnyán), hogy a kislány beivott ember módra.


Ha anyu eltűnne néhány hétre az életedből, az pálya lenne? Nem aggódnál? Nem hiányozna? Ha eltűnne 1 évre? Ha eltűnne örökre? Vagy ha egyáltalán nem érdekelné, hogy mi van veled? Bocs, hogy ilyen hatásvadász vagyok.


Talán megpróbálhatnád picit megérteni anyukádat. Milyen az ő élete. Mit csinál. Hogyan lazít. Mennyit keres. Mennyit költ magára. Milyen telefonja van. Mennyit iszik. Mennyit füvezik. Mit tudhat a szexről.

Mert az neked lenne jó, ha jóba lennél anyuval. Vad fantáziámmal még azt is el tudom képzelni, hogy jól fog esni, ha felhív egy ilyen nyári napon.

2014. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Balázs Dominika válasza:
0%
Én is elakarok menni a szigetre csak anya nem enged el!! Megértelek tényleg szar helyzet!! Anyukád túl szigorú!! 12/L
2014. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!