Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szoktatok enni miközben...

Ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Egyébként mit/mennyit szoktatok enni egész nap? 14L

Figyelt kérdés

Én 14 éves lány vagyok. (tök átlagos súlyú 167cm és 48kg, szóval nem ezért kérdezem, vagy ilyesmi).

De ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Én különböző péksütiket vagy fornettit( ezekből nem sokat kb. 4-5 darab fornetti). De szeretnék valami egészségesebbet, vagy kevésbé "hízlalót" enni. Szóval ha bárkinek bármilyen ötlete van nyugodtan írhat privátban is.

És a másik kérdésem, hogy ti mennyit és miket esztek egy nap?

A válaszokat előre is köszönöm:) 14L



2014. ápr. 15. 17:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
59%

Reggelizni nem szoktam, nem is esik jól hétkor enni.

Az iskolában 2 szendvicset viszek magammal, téliszalámis-vajas-sajtosat, vagy házi körözöttöset, időnként májkrémeset.

Ha édesanyám főz, akkor azt eszem ebédre, ha nem, akkor ezt is kihagyom.

A délután folyamán összezabálok mindent, amit éppen találok, a kakaós kalácstól a sült szalonnáig bármit, ha finom.

Vacsorázni ritkán szoktam, akkor vagy azt amit ebédre, vagy sajtot hagymával.

Időnként este még elfogyasztok 0,5-1 liter fagyit.

14/L

50 kg és 160 centi. Nem, nem vagyok dagadt.

2014. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
74%
Péksütit,szendvicset(Szüleim próbálnak egészségesen étkeztetni,ezért sokszor viszek teljes kiőrlésű,magvas pékárúból készült szenyókat vinni,amiben általában sajt van:D.)Hétvégente anyu,amikor süt pogi,vagy sütit,akkor abból csomagolok suliba.:)Gyümit nem nagyon szoktam vinni,inkább itthon eszem.Inni ásványvizet viszek.Menzás voltam eddig,viszont nem volt valami nagy mennyiség,meg anyu szerint fogytam egy picit is és csak 3 körül ettem volna akkor is,ezért már itthon eszem.:)
2014. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
58%

Reggel iszom egy kávét vagy kakaót.

Suliban általában nem szoktam enni. Tudom, hogy ez így nem jó, de valamiért büszkeségérzet tölt el, ha kibírok 7-8 órát kajálás nélkül. Szerintem ez amiatt van, mert 3 éve elég közel álltam az anorexiához, durván koplaltam, és valamennyire még mindig bele van rögződve a fejembe, hogy nem szabad.

Ebédre azt eszem, amit anyu főz. Ha épp fogyózom, akkor köret nélkül, ha meg nem, akkor körettel.

Uzsonnázni szintén nem szoktam.

Vacsorákat pedig anno mindig kihagytam, de mostanában azért már nem mulasztom el. Ha nagyon éhezem, akkor valami köretet (rizs, krumpli, sali,...) eszek, ha nem annyira, akkor pedig müzlit tejjel (ritkán már), kakaót, vagy valami gyümölcsöt. Mostanában pl epret, már kb 2 hete folyamatosan, szerintem lassan ráunok. :)


Ez így leírva elég kevésnek tűnik. De mióta "normális" vagyok, azóta sokszor rám jön egy olyan időszak, amikor folyamatosan zabálok (jó, ez azért durva szó), és ezért már nem vagyok vékony. Rosszul is vagyok miatta.


Inni pedig hétköznap csak vizet szoktam. Nem azért, mert olyan nagyon egészséges életmódot akarok folytatni, de a szénsavad üdítőktől kifejezetten undorodom, és az egyszerű üdítőket is csak nagyon ritkán kívánom meg. De vizet azt nagyon sokat iszom, napi 6-8 litert.


Tippet nem tudok neked írni, hogy mit vigyél suliba, mivel igazából kb sosem tízóraiztam. Mondjuk egy időben vittem olyan félliteres gyümölcsjoghurtot, de én egy idő után már rosszul voltam tőle, és mindig odaajándékoztam valakinek.


17L

2014. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
77%

Szendvicsek (1 és egy fél)

péksüti

csoki

süti


Egész nap:

2,5 szendvics

2 tányér leves

1 tányér második

3 alma...

2014. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok. A vizet félreírtam :D 4-6 litert akartam írni, de azért a 6-8 liter is sokszor előfordul nyáron. Igen, tudom, nem normális, mondták már.
2014. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
68%

Reggelizni szoktam itthon Mikor mit: virsli, tojás, szendvics, péksüti, stb.

Suliba általában viszek magammal egy toastkenyeres szendvicset, valami főtt ételt (nem túl sokat, pl. tésztát, vagy ami amúgy ebédre is van otthon) és néha valami gyümit. Inni általában vizet iszom, nagyon ritkán valami boltban vett piát.


165 cm, 59 kg :/ 17L

2014. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
37%

Suliban egyáltalán nem eszek, sulin kívül se nagyon, kb napi 1 szelet kenyér, 1-2 zöldség/gyümölcs, délután (nagyon nagyon nagyon ritkán) egy csomag Jó Reggelt... Nem azért nem eszek mert anorexiás vagyok vagy akármi, csak szimplán lusta vagyok enni. :)

14/l, 156 cm 50 kg

2014. ápr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó vagyok, ez lehet hogy kicsit soknak tünik, de nem vagyok kövér csak csontos :)
2014. ápr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
reggelire jogurt valamilyen pék sütivel. tízórai otthonról csomagolt kifli meg ásványvíz. Ebédelni otthon szoktam. ez változó. Vacsira álltalában valamilyen szendvics
2014. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
62%

Reggelizni nem reggelizek, itthon iszom kávét (feketén), vagy ha késésbe vagyok suli előtt veszek az egyik pékségben.

A suliban nem eszem semmit, olyan 3 fele hazaérek, olyankor 'ebédelek' valamit (annyira nem rajongok a főtt kajákért, de azért heti 2-3-szor igyekszem enni húst párolt zöldséggel), majd 6 fele eszek még valamit, de az már 'lightosabb'.

Ha soká érek haza nagyon, akkor viszek el jóreggeltet vagy müzlit gyümölccsel, és azt megeszem 2-3 fele, ha hazaérek akkor pedig 'ebédelek'.

2014. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!