Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szoktatok enni miközben...

Ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Egyébként mit/mennyit szoktatok enni egész nap? 14L

Figyelt kérdés

Én 14 éves lány vagyok. (tök átlagos súlyú 167cm és 48kg, szóval nem ezért kérdezem, vagy ilyesmi).

De ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Én különböző péksütiket vagy fornettit( ezekből nem sokat kb. 4-5 darab fornetti). De szeretnék valami egészségesebbet, vagy kevésbé "hízlalót" enni. Szóval ha bárkinek bármilyen ötlete van nyugodtan írhat privátban is.

És a másik kérdésem, hogy ti mennyit és miket esztek egy nap?

A válaszokat előre is köszönöm:) 14L



2014. ápr. 15. 17:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

#30-as vagyok: AZ lemaradt, hogy 7-8 óráiám vannak egész héten, úgyhogy ahhoz képest nem eszem sokat a suliban. Egy szendvics meg egy gyümölcs legalábbis nem sok, de hát a lemaradást simán behozom otthon :P

És 172 cm, 55 kg.

2014. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
62%

Én 1-2 hónapja kezdtem el változtatni az étkezésemen. Előtte szinte csak az ebéd volt hétköznapokon a fix étkezésem.

Mostanában:

Reggelire pirítós teljeskiőrlésű, vagy Graham kenyérből. (általában csak vajat teszek rá, de van hogy Tolle light sajttal melegszendvicset csinálok belőle.) Ha nem vagyok késésben, eszem hozzá valami zöldséget is, pl koktélparadicsom, paprika... Ehhez iszom szójatejet, mogyorótejet, kókusztejet. Ez is változó.


Az iskolába viszek magammal 1 liter vizet, van hogy ehhez még teát is. Minden nap viszek egy almát, ha 7-8 órám van, akkor egy cukormentes müzliszeletet is.


Az ebéd változó, amit épp a nagymamám/anyukám csinál. Általában csirke, rizs, zöldségek, halak.


Délután ha megéhezek bekapok 1-2 gyümölcsöt, vagy pár szem mogyorót.


Vacsorát általában nem eszem, ha mégis, akkor hasonló mint a reggeli, pirítós, zöldségek, fürjtojás.


Ezen kívül minden héten 3-4x sportolok, igyekszem formálódni egy kicsit nyárra :)

15L, 170 cm 52 kg

2014. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Reggel kakaó.

Suliba valamilyen kenyér, kifli, kalács, ha nem tetszik valakivel elcserélem más kiflire, kenyérre.

Vinni szokok még szirupos málnát és valamilyen csokit, habár a csokit nem nagyon szokom megenni.

175cm 64kg 15/l

2014. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Huhh! Ti nagyon egészségesen étkeztek. Én ezt sajnos nem mondhatom el magamról:(

Reggelire (ezt hétköznapokon 6-kor, hétvégén kb. 8-9 órakor eszem): vagy egy sima gabonapehely tejjel, vagy valamilyen kenyér vajjal, vagy májkrémmel és felvágatt, meg néha sajt vagy néha zöldség, vagy nutellás kenyér tejjel (azt imádom).

Suliba: Hát mint írtam általában 4-5 db fornettit szoktam venni. Vagy mini kakaóstekercs(girella), vagy sajtos,-krumplis pogácsát.

Ebéd: Suliban nem ebédelek, mindig itthon szoktam. De az ebéédem nagyon változó. Van hogy csak egy szelet kenyér hasonló feltétekkel, mint a reggeli.

Van, hogy levest és valami másodikat is eszem. És van hogy még desszertet is. Szóval az ebédem nagyon változó.

Vacsora: este 6-7 körül szoktam. Szintén kenyér valami feltéttel, vagy gabonapehely tejjel, vagy melegszenvics, esetleg tejerizs.

Viszonta egy nap nem iszom sek vizet, ezen próbálok változtatni. Viszont tejből elég sokat szokta napi min. 2dl.


Egyébként imádom a mákot. Szóval azt is egy héten minimum egyszer szoktam enni (mákostészta, mákosguba).

Csokit viszont csak havonta 1-2x szoktam enni. Tudom fura, de annyira nem szeretem.

2014. ápr. 19. 17:37
 35/38 anonim ***** válasza:

Reggelizni nagyon hamar szoktam (5 óra), mert messze van a suli, hamar kell kelni, de ha nem reggelizek, rosszul vagyok a buszon. Általában valami szendvicset eszek (kenyér vagy zsömle, a zsömlét jobban szeretem + sonka + sajt + margarin--> na ez az, amit sürgősen vajra kellene cserélnem, mert nagyon egészségtelen és az ízét sem szeretem, de a vaj sajnos drága), + paradicsom-paprika-hagyma-uborka szezonban töménytelen mennyiséget fel tudok falni belőlük, akármihez, vagy magában is.

Suliban igyekszem semmit sem enni, mert itthon úgyis eszek, mikor hazaérek (16:30), és még vacsorázok is. Ha nagyon éhes vagyok, veszek valamit a büfében (szendvics, banán, pizzás csiga, vagy fornetti), vagy mostanában rászoktam, hogy veszek valamit az automatából (van ilyen automata a suliban, amiben saláta, gyümölcssaláta, joghurt műzlivel, limonádé + muffin van). Fél liter teát szoktam vinni suliba, ezt megiszom + otthon tejet iszok reggel + kb. fél liter víz... nagyon keveset iszok. Ha hazaértem eszek valami főttkaját. Ha suliban ettem, akkor vacsorázni màr nem szoktam, mostanában pedig máskor sem. Van rajtam jópár kiló felesleg, próbálok minél kevesebbet enni. A gyümölcsöt és a zöldséget imádom, főleg a zöldséget, de sajnos nem mindig van itthon. 15/L

2014. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Bia678 válasza:
Müzli szeletet, ami nincs teli cukorral és màs egészségtelen izével, hanem természetes gyümölcsökböl. És még gyümölcsöket és mandulàt és diót viszek. Egy tipp: narancsot ne vigyél, mert én mùltkor lecsöpögtettem vele a kedvenc felsömet :(( hosszab napokra viszek szendvicset is
2014. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:

Nem olvastam el a válaszokat.


14 évesen te ezekkel a méretekkel átlagos vagy? :o


12 éves vagyok, 154cm és 43kg. Nem vagyok magas, és felesleg is minimális van rajtam. AZt is dolgozom le.


Tömegnövelő étrend + edző által összeállított saját testsúlyos edzés.

Két év múlva pedig jöhet a kondi :)

2014. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ha 7 órám van, 2 szendvicset, ha 9, akkor 3-at.
2014. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!