Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szoktatok enni miközben...

Ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Egyébként mit/mennyit szoktatok enni egész nap? 14L

Figyelt kérdés

Én 14 éves lány vagyok. (tök átlagos súlyú 167cm és 48kg, szóval nem ezért kérdezem, vagy ilyesmi).

De ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Én különböző péksütiket vagy fornettit( ezekből nem sokat kb. 4-5 darab fornetti). De szeretnék valami egészségesebbet, vagy kevésbé "hízlalót" enni. Szóval ha bárkinek bármilyen ötlete van nyugodtan írhat privátban is.

És a másik kérdésem, hogy ti mennyit és miket esztek egy nap?

A válaszokat előre is köszönöm:) 14L



2014. ápr. 15. 17:44
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Sokan írtátok, hogy pl. 165 cm és 50 vagy 55kg. És van aki elkezdett mentegetőzni,hogy ő nem kövér. DE 165 cm(vagy körüli magassághoz) ez teljesen átlagos testsúly!!!

Szóval aki azt gondolja magáról, hogy kövér (hasonló tulajdonságokkal) az fejezze be! Mert nem igaz, az még vékonynak is számít! ( most nem akartam idegbetegnek tűnni, vagy ilyesmi. de ez olyan h.lyeség, Vannak olyan barátnőim akik hajszál vékonyak, de van hogy mégis fogyóznak. (bár igaz én is ha már 1-2 kilóval többet mutat a mérleg, akkor elkezdem figyelni, hogy mit eszek,míg vissza nem térek a 47-48kg De akkor is! Vékonyak vagytok!.)

Egyébként köszönöm a válaszokat! Nyugodtan írhattok még!:)

2014. ápr. 16. 16:28
 22/38 anonim ***** válasza:
Reggeltől estig iskolában vagyok ebédszünettel. Így reggel veszek egy üdítőt meg péksütit és egy csokit, aztán ebédelek valamit majd délután valami péksütit vagy szendvicset :D
2014. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:
En csak szendvicset viszek. Ezt eszem első szünetben, aztan 2.ban, meg ebédszünetben. Nagyon-nagyon ritkán viszek péksütit :) 14/L
2014. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
48%

Gyümölcsöt mindig viszek. Mostanában almát vittem, imádom a zöldalmát. :) Télen sokszor vittem mandarint, banánt is, mert ezeket is szeretem.

Ez mellé változó, hogy mit viszek. Általában szendvicset csinálok magvas-korpás zsömléből, sonkával, paprikával vagy salátával. Néha valamilyen péksütit viszek (pl. túrós táska, kókuszos csiga, sonkás papucs).


Ha pedig nagyon hosszú napom van (8 órám van, tehát fél 5 körül érek haza), akkor szoktam még vinni valamit pl. jóreggeltet, vagy müzlit.


Reggel itthon nem nagyon eszek, a kávé mellett max pár falatot bekapok, hogy ne teljesen üres gyomorral induljon a napom. Suliba megeszem a kajámat, a szendvicset általában 2 szünet alatt eszem meg (fele-fele). Amikor hazaérek ebédelek, utána este már nem mindig eszek, ha mégis, akkor is inkább csal valami könnyű kaját, esetleg egy kis ebédről maradt kaját. :)

19/L

2014. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
és ki hány centi és kg? :)
2014. ápr. 16. 19:03
 26/38 Nevaeh ***** válasza:

Reggelizni nem szoktam itthon.Az iskolában 2. óra után eszek zabkását vagy tojásrántottát kolbásszal,salátával,uborkával.

6. és 7.óra után gyümölcs(pl.alma,körte,eper,narancs,kivi,szilva)

Amikor hazaértem eszek főtt ételt,de csakis glutén-és cukormenteset.Mivel általában 4 körül érek haza ezért csak ebédelni szoltam,vacsizni már nem,ha viszont valami folytán éhes maradnék akkor max. eszem egy kis gyümit vagy zöldséget husival.

16/l

177 cm/59 kg

2014. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

24.-es vagyok.

161 cm és 57-58 kg körül vagyok. Bár ez változó, mert edzek, szóval ingadozik a súlyom. :)

2014. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Fú,engem pár hónapja anyuék nagyon leszidnak, hogy nem eszek normálisan, de egyszerűen nem tudok. A suli és a különböző okok nagyon lestresszelnek ,barátommal is nemrég szakítottunk..

Általában nem reggelizek, ebédre néha 1-2 falatot eszek egyébként csak gyümölcsöt vagy néha 1 zsemlét:)


16/L -169 cm és 52kg:)

2014. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Én általában szoktam magammal hozni néhány zsömlét amit random pakolok meg(szalámi,párizsi ,májas) mellé néhány édesség ,nápolyi csoki,és ha nagyon szeretnék mellé egy laktatós pizzás csigát.
2014. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Itthon nem szoktam reggelizni, képtelenségnek tartom hogy magamba tuszakoljak valamit hajnali 6-kor.

Suliban eszek először, általában első óra után először. (Bár tök változó, mert ha nagyon stresszelek akkor nem tudok enni.)

Amit viszek magammal:

-egy szendvics: teljeskiőrlésű zsömle/kenyér/akármi, teavaj, sajt, zöldség, néha valami felvágott

-gyümölcs: alma, banán, dió

-müzliszelet

-heti egyszer-kétszer péksüti, mert elég édesszájú vagyok :)

Inni egy másfél literes vizet szoktam vinni, azt próbálom még iskolában meginni, bár ez sokszor nem jön össze sajnos.

Aztán ha nagyon zombi vagyok és majd' leesik a fejem akkor szoktam cappuccinot inni, bár ezt inkább kerülöm mert próbálok egészségesesen táplálkozni :) (Legalábbis suliban, ha már otthon teleeszem magam csokikkal :D)

16L

2014. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!