Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ekkora baj, hogy kaptam...

Miért ekkora baj, hogy kaptam egy autót? Normális?!

Figyelt kérdés

Megkaptam a jogosítványt és a nevelőapám megvette nekem álmaim autóját (nem én kértem, meglepetés volt).

Azóta azt használom és a barátnőimmel elég sokat vagyunk vele a Belvárosban, párszor már lementünk vele a Balatonhoz is.

Tegnap apa látott minket és szerinte én száguldozok, meg amikor vezetek, akkor közben ne beszélgessek a barátnőimmel (sötétített az üveg, de elöl láthatott minket) és mégis honnan van ilyen kocsim. Mondtam, hogy anya férje vette. Felhívta anyát, hogy ők ezt mégis hogy gondolták, miért kapok ilyen dolgokat csak úgy, másnak egész életében nem lehet ilyen autója, én pedig azért megkaptam, mert lett jogosítványom.

De nem értem, miért szól bele, amikor nem az ő pénzén vette a nevelőapám, ha bármi van vele, nem ő fizeti a szervizt.

Arról pedig nem anyáék tehetnek, hogy apámtól semmi normális dolgot nem kapok soha, mert minek, meg amiket én akarok, azok felesleges dolgok. Ezért nem velük kell vitáznia.



2014. jún. 24. 09:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
97%
ha ez így van apádról, amiket leírtál, őszintén sajnállak, mert elég sekélyes a családod.
2014. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 A kérdező kommentje:
Régen többször hívtam apát, jártam is hozzájuk. De az ember érzi, mikor olyan környezetben van, ahol nem kívánatos, vagy pl. apa lerázott 2 perc beszélgetés után MINDIG. Ő sosem hívott, hogy mizu, hogy vagyok. Csak a kudarc ért vele kapcsolatban, szerintem érthető, hogy feladtam.
2014. jún. 24. 10:01
 13/68 anonim ***** válasza:
58%

én megköszönném az autót és abban a pillanatban visszaadnám: ha örömet akartok szerezni, inkább menjünk el közösen egy nagy nyaralásra az árából, ha már apámra nem számíthatok, ezzel összekovácsolom az új családom.

Csak hogy értsd: más nem hogy egy autóért évekig dolgozik, én még a jogosítvány árát is úgy spóroltam össze 28 éves fejjel, az pedig szóba sem jön egyenlőre, hogy autót vegyek, szerencsére van egy a családban amit tudok használni. De ha tudnád milyen jó érzés volt, amikor azt megvettük a férjemmel. Látod, ezekből ki maradsz, ha mindent eléd tesznek.

2014. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:

Nekem ez is jó érzés. :)

Jó a kapcsolatom anyáékkal, egyáltalán nem sekélyesek.

2014. jún. 24. 10:08
 15/68 anonim ***** válasza:
18%

apuci nem szeret és nevelőapuci milliós autóval tömi be az űrt?!

sajnállak, hogy apád utál

2014. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
39%
Bocs, de apádnak van igaza. Szerintem nem akart olyan embert nevelni belőled, akinek minden a feneke alá van tolva. Nem akarta, hogy egy elkényeztetett, semmirekellő, munkanélküli eltartott legyen belőled, aki még 30 évesen is a szüleivel él, mert annyira életképtelen.
2014. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
35%

Azzal nincs baj, hogy autót kapsz, mondjuk egyből a Balatonra járkálni friss jogsival felnőtt nélkül nem a legbiztonságosabb. Hogy száguldozol e azt mi nem tudhatjuk.

A gond azzal van, hogy az apád megkérdezése nélkül kaptál kocsit, akkor is ha nem az ő pénze, van beleszólása mit vesznek neked.

2014. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
35%
Kamu kerdes, kamu kerdezo. Szorakoztatonak talalod? Szeretnel ilyen gazdag kislany lenni, akinek a neveloapja megveszi "almai autojat". LOL.
2014. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

Nem kell sajnálni, hogy a vér szerinti apám nem szeret. Én sem sajnálom, jobb így nekem.

Nem szándékozom 30 évesen is a szüleimmel élni, érettségi után elköltözöm.

2014. jún. 24. 10:44
 20/68 anonim ***** válasza:
27%
Tdom, hogy megertest varsz, de egyszeruen nem tudlak sajnalni a problemaid miatt.
2014. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!