Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ekkora baj, hogy kaptam...

Miért ekkora baj, hogy kaptam egy autót? Normális?!

Figyelt kérdés

Megkaptam a jogosítványt és a nevelőapám megvette nekem álmaim autóját (nem én kértem, meglepetés volt).

Azóta azt használom és a barátnőimmel elég sokat vagyunk vele a Belvárosban, párszor már lementünk vele a Balatonhoz is.

Tegnap apa látott minket és szerinte én száguldozok, meg amikor vezetek, akkor közben ne beszélgessek a barátnőimmel (sötétített az üveg, de elöl láthatott minket) és mégis honnan van ilyen kocsim. Mondtam, hogy anya férje vette. Felhívta anyát, hogy ők ezt mégis hogy gondolták, miért kapok ilyen dolgokat csak úgy, másnak egész életében nem lehet ilyen autója, én pedig azért megkaptam, mert lett jogosítványom.

De nem értem, miért szól bele, amikor nem az ő pénzén vette a nevelőapám, ha bármi van vele, nem ő fizeti a szervizt.

Arról pedig nem anyáék tehetnek, hogy apámtól semmi normális dolgot nem kapok soha, mert minek, meg amiket én akarok, azok felesleges dolgok. Ezért nem velük kell vitáznia.



2014. jún. 24. 09:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
35%

Igazából itt az a legnagyobb kérdés, ha ennyire kiforrt öntudattal és magabiztossággal rendelkezel, akkor miért érdekel egyáltalán apukád véleménye, akivel a leírtak alapján semmilyen kapcsolatod nincs? És miért érdekel bárki más véleménye is, hogy ide jössz, és kiírod a kérdést. Vagy pont azért jössz ide, hogy leírd, mindenki véleménye le van sajnálva, csak te vagy és senki más? :)


Itt ha kérdezel, válaszolnak, ezen már csak nem kéne felháborodni.

2014. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha a szülő vagy nevelőszülő megteheti, hogy kocsit vegyen a gyerekének akkor nekünk semmi beleszólásunk nincs. Az apádnak meg talán figyelni kellett volna rád, szerintem sz..rd le, ha valami baja van akkor azt anyukáddal és az ő párjával beszélje meg, ne veled.


Amúgy milyen az álmaid kocsija? :)

2014. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
95%

Azta, micsoda szoparbaj alakult itt ki :)))

Vhol megertem a kerdezot tobb szempontbol is. Eleg gaz ugy felnoni, h a szulok nincsenek egyutt. Megertem azt is, ha a gyerek elfogadja azt, amit a szulo ad/vesz neki. Ez a szulo es nem a gyerek hibaja, ha nem tanitja meg a gyereket arra, h ertekelje a draga/faraszto munkaval megszerezheto dolgokat. Ha a gyerek ezzel tisztaban van, akkor fogadja csak el a kapott dolgokat, de probalja meg az ertekrendjet is kordaban tartani. Attol, h vki konnyebben kap meg vmit, meg nem kell elszallni ettol es lenezni azokat, akik megdolgoznak egy autoert/lakasert. Persze, elhiszem, h a kerdezot emiatt sokan letromfoltak, m Mo-on eleg sok a csoro es irigy ember, es ezzel nem azt mondom, h ez csak az o hibajuk. Ez van sajnos.


Igazat adok abban is a kerdezonek, ha leszarja az apjat. Hajnali 3-kor nem veszi fel neki a telefont. Mi van, ha a lanya azert hivja, m pl baleset erte??!! Elveszi a terhes csajat felesegul, aki hagyja rabeszelni, h ne legyen szobaja ott a sajat lanyanak?! Milyen apa az ilyen mar nem azert??!! Ugyanakkor kioktatja a lanyat azert, m autot vezet. En az ilyen apat elkuldeni a budos francba. Ne akkor akarjon apa lenni, amikor csak okoskodni kell.


Es miert ne tudna a kerdezo 17 evesen ertelmesen ervelni/beszelni??!! Az intelligencia nem korfuggo :)))


Es mielott barki beszolna, amiert igazat adok a kerdezonek, annak uzenem, h nem tartozom a gazdag kolykok koze, en sem kaptam autot, sot lakast sem, de nem is szenvedtem hianyt semmiben. De ettol fuggetlenul tudom ertekelni a kapott dolgokat, elvegeztem egy egyetemet, van doktoratusom es beszelek 3 nyelven. Szoval ez nem a gyerek hibaja. Az en szuleim is megtehetnek, h a seggem ala tolnak lakast, autot, de NEKEM jobb erzes, ha en erhetem el a sajat munkammal, tudasommal. Az viszont igaz, h az ezt nem tudja aterezni es ertekelni, aki konnyen megkap ilyen dolgokat. :)

2014. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
33%

Egyet értek bizonyos emberekkel, akik azt írták, hogy ha mindent megkapsz, életképtelen leszel(vagy, nem, de az ilyen ritka). És tényleg jobb érzés az, ha megdolgozol valamiért. De ha neked ez kell hajrá.

Amit furcsállok:

18 alatt nem is vezethetnél, szóval a kérdés tényleg kamu, vagy iszonyatosan felelőtlen a nevelőapád és Te is.

.....

2014. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:

Tévedésben vagy, Utolsó. Lehet 18 év alatt is jogosítvánnyal autót vezetni. Vagy akkor az ismeretségi körömből a legtöbb fiatal szabályt szeg és még a rendőrök is hagyják őket? :)

Külföldre nem mehetek 1 évnél újabb jogosítvánnyal, de oda nem is szándékozom menni.

2014. jún. 24. 18:20
 56/68 anonim ***** válasza:
3%
Ugyan már miért lenne baj:O? Én is 18 évesen kamptam az első Bmw- met..:) A sok irigy kutyával meg nem kell foglalkoznod,sza.d le őket,sose érdekeljen mások véleménye..:) Ami neked jó..Használd edészséggel,és Balesetmentes vezetést kívánok,sorstársam:):D
2014. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
0%
Visszajöttem mert hiányérzetem támadt..Ez maradt le: Ábropó,csakhogy a kérdezőt védjem,én már 15 éves korom óta vezetek,és a rendőrök le se sza.tak..:):D szoval ne irigykedjetek már..! Kérdező tedd amit jónak látsz de az irigyekkel/rosszakarókal sose foglalkozz míg van jóakaród:)
2014. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
0%

Aha :D Bocsánat

De ne várd el hogy az életben mindig csak eltartott leszel.

Ettől függetlenül jó utakat kívánok! :D

2014. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
94%
46-os, már miért ne lehetne ilyen stílusa egy 17-18 éves lánynak? Én is ilyen voltam anno..
2014. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
29%
LEHET ilyen stílusa egy 17 évesnek is, nem ebben kételkedtem. Tanuljatok meg értelmezni. Hanem HA ilyen karakán, akkor nem tipródik ilyen kérdéseken, ennyi. :) De ez már dögunalom.
2014. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!