Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ekkora baj, hogy kaptam...

Miért ekkora baj, hogy kaptam egy autót? Normális?!

Figyelt kérdés

Megkaptam a jogosítványt és a nevelőapám megvette nekem álmaim autóját (nem én kértem, meglepetés volt).

Azóta azt használom és a barátnőimmel elég sokat vagyunk vele a Belvárosban, párszor már lementünk vele a Balatonhoz is.

Tegnap apa látott minket és szerinte én száguldozok, meg amikor vezetek, akkor közben ne beszélgessek a barátnőimmel (sötétített az üveg, de elöl láthatott minket) és mégis honnan van ilyen kocsim. Mondtam, hogy anya férje vette. Felhívta anyát, hogy ők ezt mégis hogy gondolták, miért kapok ilyen dolgokat csak úgy, másnak egész életében nem lehet ilyen autója, én pedig azért megkaptam, mert lett jogosítványom.

De nem értem, miért szól bele, amikor nem az ő pénzén vette a nevelőapám, ha bármi van vele, nem ő fizeti a szervizt.

Arról pedig nem anyáék tehetnek, hogy apámtól semmi normális dolgot nem kapok soha, mert minek, meg amiket én akarok, azok felesleges dolgok. Ezért nem velük kell vitáznia.



2014. jún. 24. 09:39
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
17%
mert a "kerdezo" nem 17 eves es meg az is lehet hogy nem is lany :)
2014. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
86%

Nos, a kocsis dologhoz nem tudok mit hozzáfűzni. Szerencsés vagy... ameddig tudod, hogy hol a határ, odafigyelsz, megbecsülöd, addig az rendben is van.


Én 21 vagyok, majd 1 éve, hogy van kocsim, hitelre van. Nem lenne elég pénzem, hogy egybe kifizettem volna anno, de a részletet törlesztem abból amit keresek, plusz a biztosítást és a benzint is. Emellett bevásárolok heti rendszerességgel, és a sulimat is én finanszírozom.


Ha te értékeled és becsülöd amit kaptál, nincs semmi probléma.

Az apádat pedig ejtsd le... ne is törődj vele.

2014. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem tudom, hogy itt egy-két válaszoló mit gondol magáról... Úgy becsmérlitek itt a kérdezőt, mintha közeli ismerősei lennétek és minden dolgába beavatna titeket.


Kérdező, hagyd figyelmen kívül az ilyen embereket.

Sajnálom, hogy ilyen az apukád. Az én szüleim is elváltak még kiskoromban, mi anyával visszaköltöztünk Mo.-ra (apukám külföldi), mégis nap, mint nap beszélünk és minimum 2 hetente találkozunk, így is nagyon közeli vele a kapcsolatom. Szerintem ha azt hagyja, hogy egy nő ennyire irányítsa, akkor meg sem érdemli azt, hogy beszélj vele.

Milyen apa az, akinek egy nő fontosabb, mint a saját lánya?

A kocsis dologban sincsen igaza szerintem, mert nem volt soha az életed része. Talán ha ott lett volna, akkor beszélhetne veled, de így... Én megmondanám neki a helyedben, hogy azután, hogy szinte úgy tesz, mintha nem léteznél (bocsi, de így van), akkor ne szóljon bele abba, hogy kocsival, vagy éppen rollerral közlekedsz-e.

Én is kocsit kapok a 17. szülinapomra, nincs azzal semmi gond, ha az embernek gazdagok a szülei és ennek kihasználja az előnyeit.

Vagy szerinted az itteni válaszolók többsége nem örülne egy meglepi autónak? Ohh, dehogynem.

2014. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem apád azért csinál nagy ügyet ebből, mert úgy gondolja, még van beleszólása a nevelésedbe. Az a helyzet, hogy gyereket nevelni nem távolról kell, és nem csak akkor, ha valami nem tetszik.

Foglalkozzon a saját családjával, nem értem miért kell belemászni az arcodba, ha már lemondott rólad.

Garantálom, hogy a mostani családjában felnövő gyerkőcök ugyanúgy megkapják majd az autót, mint te.



Annyiban igaza van a válaszolóknak, hogy így nem tudod majd később értékelni a pénzt. Nem az kéne hogy legyen az életcélod, hogy eltartasd magad. Eljön majd az idő, amikor a szüleidre nem tudsz majd támaszkodni, és a pénzes pasik mellett sem leszel feltétlenül boldog. Majd akkor jusson eszedbe, milyen butuska voltál tinédzserként.


Nem azzal van gond, hogy elfogadod az ajándékokat, és kihasználod a lehetőségeid, azzal van probléma, hogy ezekre alapozod a jövőd. Én is tehetős család sarja vagyok, még jogosítványom sem volt, mikor megkaptam az első autóm, jövőre lakást kapok a szülinapomra, és bár örömmel elfogadom ezeket, és örülök, hogy nem kell ezekért küszködnöm később, azon munkálkodok, hogy mire felnövök, saját egzisztenciám legyen, ne kelljen másokra támaszkodnom.

Nem álszenteskedek, szórom a pénzt, el vagyok kényeztetve, de ez nem azt jelenti, hogy akkor nekem innentől fogva semmit sem kell tennem.

2014. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 Gyémántlány ***** válasza:
89%

Apukád szerintem csak irigy, hogy nem ő vehette meg a lányának élete első autóját, hanem egy számára szinte idegen pasitól kaptad meg azt. Én legalábbis ezt tudom csak elképzelni. Mert megvan a jogsid, hivatalosan is vezethetsz, úgyhogy miért ne kaphatnál egy kocsit, ha megengedhetik a szüleid maguknak?

Szerintem mondd el apukádnak, hogy vigyázol magadra, és a kocsira is, úgyhogy nem kell aggódnia, és nincs oka ezt az ügyet tovább boncolgatni. Mellesleg tényleg nincs köze hozzá, úgyhogy az egész helyzet abszurd...

2014. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbálják már nekem bemesélni az itt trollkodók h ők nem örülnének ha kapnának egy autót hanem ink évekig dolgoznának és spórolnának h maguk vehessék meg. Nyilván jó érzés ha elmondhatod h te vetted meg de attól még ez mégiscsak egy kedves gesztus volt a nevelőapja részéről. Ha megengedhetik maguknak akk most miért ne kapjon egy autót? Csak mert a válaszolók egy része nem kaphatott 17 évesen? Nem értem... Ha a kérdező normálisan vezet és olyan a viszonya a nevelőapjával h egy ilyen ajándék az helyénvaló akkor kapja meg és legyen boldog. Ha az apjának nem jutott eszébe foglalkozni vele éveken keresztül akor érthető h most észbe kapott h a lánya már másban keresi az apafigurát és a törödést.

Ilyen háttérrel valóban nehezebb megtanulni értékelni a dolgokat de nem lehetetlen. Nekem is tehetősek a szüleim de attól még minden apróságnak amit vesznek (egy cipő vagy egy fagyi) örulök. Az hogy valaki jómódú nem feltétlenul jelenti at h szórni akarja a pénzt és nem tudom miért kell elítélni valakit csak mert szerencsés de ott motoszkál benne az hogy az ő helyzete hogyan hat másokra érzelmileg (jelen esetben az apjára)

2015. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim válasza:
Annuska18 alias Szilvi te vagy az?
2022. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:

Miert lenne baj? Kit érdekel? Én nem kaptam autót amikor meglett a jogsim, de anya méregdrága terepjarojat vezethettem nagyon sokáig, meg egyetem alatt is, egyetem alatt dolgoztam is +amikor lediplomaztam és kaptam egy elég jól fizető állást, akkor vettem egy 2 éves autót, egy Ford Puma, elektromos. nagyon jó állapotban van, kevés benne a kilométer és nagyon jó autó.

En is elég sok mindent megkaptam anno, és nem is dolgoztam nagyon, párszor gimi nyári szünetben. Mégis tudom értékelni a dolgokat az életemben, és nagyob hálás is vagyok értük, ha a szülők megtehetik, miért ne vennének? Az már gazosabb amikor ezzel vágsz fel, csak azért is ezzel jársz iskolaba, dobalod a kocsi kulcsodat, inkább ez a gázos dolog nem az hogy kaptál egy autót

2022. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!