Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiús szülők. Ti hogy reagálját...

Fiús szülők. Ti hogy reagáljátok le ha a fiatok lepedőjén és alsónadrágjaiban félreérthetetlen foltokat találtok?

Figyelt kérdés
Szóltok neki az esetről, elbeszélgettek vele, vagy hagyjátok? Nem kellemetlen nektek így kimosni? Ha hétvégén reggel bementek hozzá mindig óvatosan mentek be a szobájába?

2014. júl. 7. 10:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
37%

Nekem nincs fiam, de ha lenne, megbeszélném vele, de próbálnám hamarabb megbeszélni vele, mint ahogy bekövetkezik. Ezt úgy lehet elérni, hogy időben felvilágosítod. 8-10 éves korában, mert bizony van, aki 10 évesen kezdi.

Lányom viszont van, és nála is időben el akarom kezdeni a felvilágosítást és igenis ha egy lánynál mensis foltokat, vagy folyásos foltokat találsz, de már fel van világosítva, akkor is el kell beszélgetni. Meg kell neki tanítani, hogyan használja a betétet és mikor. Ha folyásos a bugyija, ajánlani neki tisztaságit, nem csak fogom azt kimosom...mert az megoldja a problémát.

A fiúknál más, mert azt nem ők irányítják szegények. De fel lehet rá készíteni, hogy ne sokként érje. Szegény hogy szégyelheti magát, hogy összekeni a nadrágját. El kell beszélgetni vele, de ez inkább apa feladata.

2014. szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
51%
Ha 14 év felett van a fiad, akkor már felesleges erről beszélni. Nálunk öcsém olyan 7-8-9 éves kora körül kezdett érdeklődni erről, el is mondtunk neki mindent, így nem érte felkészületlenül a dolog. És szerintem igenis el kell neki mondani ezeket, ne érezze, hogy tabu erről beszélni. Ha egyszer fiam lesz, én is így fogok tenni. 23/N
2015. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nekem csak 3 éves a fiam, de majd ha odajutunk, én nem fogom firtatni, csak kimosom a lepedőjét. Tök ciki lenne, ha az anyja világosítaná fel. És lehet, tenne fel olyan kérdést, amire én sem tudnám a választ.

Így biztosan a férjemre fogom hagyni ezt a feladatot. Hogy első kézből kapjon infót. De mire foltokat találok, remélhetőleg már túl lesznek ezen a beszélgetésen.

2016. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Nekem két fiam is van és gyakorta találtam a szennyesek közt mosáskor egyértelmű jeleket. Nem hiszem hogy bármit is kéne tenni. 45/F
2016. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!