Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a lányommal? 13...

Mit csináljak a lányommal? 13 éves. Rosszul tanul! Szorgalma 2-es lett magatartása 3-as.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem tanul, felesel a tanároknak, elalszik órákon vagy beszélget egész végig a barátnőivel. Emellet szolizik hajat melíroztat és jár kozmetikushot! Egyáltalán nem problémás a bőre. Szemöldököt és bajuszt gyantáztatni jár! Igaz én vagok a szülő én nem is adok neki ilyenekre pénzt. De az apját olyan könnyen az ujja köré tekeri. Egy szavába kerül és ottvan neki az új 20ezer forintos nadrágja. Mit tegyek hogy egy kicsit meg változzon és jobban tanuljon? Hogyan hassak rá?
2010. jan. 7. 19:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka!

Ne haragudj rám azért, amit most írok (próbálok diszkréten fogalmazni), de szerintem nagyon elrontottátok a nevelést!Túl engedékenyek voltatok a lánnyal szemben, csak ennyi a baj.Azért meg pláne ne rühellj engem, amit most írok : a lányod sajnos tipikus divatp*csás magatartást mutat.

A megoldás:Ülj le a lányoddal beszélgetni!Kérdezd meg tőle, hogy melyik tantárgy az, amelyiket tényleg nagyon nem érti és fogadj mellé abból a tantárgyból korrepetáló tanárt!(Ha a suliban van, az még jobb, mert ingyen van és kéznél!)Azzal, amelyiket kapizsgálja ne tőrődj (egyenlőre), hanem próbáld neki te vagy az apukája elmagyarázni!Kicsit később figyeld meg a jegyeit, ha javultak, akkor minden rendben van.Ha viszont látod, hogy a "kapizsgált" tantárgyakból sem szerez fényes jegyeket, akkor oda is iktass be egy-egy különórát (kivéve ha ének, rajz, technika, testnevelés)!

A magatartással nem lehet túlsokmindent csinálni, maximum elmagyarázod neki hogy miért ne viselkedjen úgy az órákon, pl.mert nem tud odafigyelni->nem lesznek jók a jegyei->nem veszik fel semmilyen iskolába->nem lesz továbbképzése->nem tud elhelyezkedni!

Továbbá arról is beszélj neki, hogy a hajfestés nem tesz jót a hajnak, illetve a szolárium előbb-utóbb bőrrákot okoz(hat)!

No meg még pluszba arról is mesélhetsz neki, hogy nem könnyű ennyi pénzt keresni, de annál inkább könnyű elszórni!Tehát nyugodtan fegyen fel egy ruhát 1-2 hetente, mert nem mindenkinek van annyi pénze, hogy havonta 50 000 Ft-ot költ a ruhákra!

Az apukájának pedig magyarázd el, hogy ez így nem mehet tovább, nem szabad a gyereket elkényeztetni, mert abból csak a baj származik!

Tudom, hogy már így is regényt írtam (szeretnék segíteni), de még egy végszó:

Az apukának és a lánynak is mondd meg, hogy később a gyerek el fog zülleni, sehová nem fogadják be és a kutyának se fog kelleni, ha így folytatja tovább!

Sok sikert!


Ui:Légyszíves ne haragudj rám, amiért ennyire konkrétan fogalmaztam, de tényleg csak a ány javát akarom!


L/12(lesz)

2010. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

12 éves vagy? Nagyon éretten gondolkodsz, és fogalmazol.

És igen, teljes mértékben igazda van. Eddig csak matekból járt tanárhoz( ha eljárt ) mert még olyan 2 hónappal ezelőtt 2-es volt. Most szerencsére 3-as lesz.

Büszke lehetsz magadra, mert nagyon éretten gondolkodsz.

És te jobban át látod a helyzetet mint pár felnőtt.

Gratulálok!:)

2010. jan. 11. 22:05
 23/33 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka!


Elég nehéz a helyzeted. Én gyerekekkel dolgozom, és hasonló problémával küzdő szülő a következőket találta ki. Lehet hogy nálatok nem fog működni, de egy próbát megér. A titok hogy tükröt tartasz mint a párod mint pedig a lányod elé. Ez alatt azt értem hogy viselkedj velük úgy ahogy ők viselkednek veled. Már túl vagy a beszélgetéseken, és semmi. Most jöjjön a drasztikus vonal. tehát ha a lányod nyafizik, te is nyafizz vele olyan hangon mint ő. Ha pénzt kap az apjától akkor te is tartsd a kezed és kérj pénzt egy új felsőre. Írj üzenetet: sajnálom drágáim plázában vagyok azt esztek amit találtok. Ha főzöl "rontsd el" Kicsit ízetlenebb, kicsit sósabb. Ha a lányod panaszkodik, közöld vele hogy ő is közepes tanuló. Tehát amilyen az agyon isten, olyan legyen a fogadj isten.Az említett családnál időbe telt, de bevált a dolog. Az érintett felek elkezdtek változni. Ez csak egy tipp,de hát ha nálatok is segít. Drukkolok!

2010. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Vagy menj el boltba(ne szólj senkinek) és vedd meg a kedvenc kajáját(csipsz,süti stb.) aminek nem tud ellenállni!(kicsit szemét dolog,de beválik)!és egyél.Ha saját maga kezdi el enni,akkor szól rá:"Nana!Az az enyém!Te is kérsz?" "Igen" "Vegyél magadnak!!!" - és jóízűen fogyaszd el!Amit az utcsó írt azok is nagyon jók
2010. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

11:20

Nagyon jó ötlet! Ki is fogom próbálni! Úgy érzem ez talán hatásos lehet a lányomnál, és a férjemnél is!:)

2010. jan. 12. 16:20
 26/33 anonim ***** válasza:

majd irj hogy mi lett:]

és amúgy mit dolgoztok hogy ennyi pénzetek van?:$

2010. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
A férjem ingatlanokat újjít fel, és ad el. Emellett egy kamionos céget próbál indítani, eddig ugylátszik sikere lesz. Én főállású anya vagyok:)
2010. jan. 12. 18:48
 28/33 A kérdező kommentje:
De igazából abbol gazdagodtunk meg, hogy volt Tiszafüreden egy pálinka főzdénk. Olyan 3-4 évig működött aztán eladtuk jó pénzért.
2010. jan. 12. 18:53
 29/33 anonim ***** válasza:

Pedig a szolizás nagyon nem tesz jó! Hallottam olyat, hogy egy 12év körüli lány elment a szoliba 5-10 percre és majdnem megégett a bőre :S

Ülj le és beszélgess el vele.

2010. jan. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Nem vát be! A lányom kinézett magának egy iksola táskát. A férjem persze hogy adott rá pénzt, aztán mondtam hogy én is kinéztem magamnak egy blúzt, és arra is adot pénzt. Aztán elmagyaráztam neki hogy ezt csak azért csináltam hogy vegye észre magát, hogy szorja a pénzt! Ő meg erre csak annyit mondott, meg akarok mindent adni a családomnak.


A lányomnál se jött be! Mondta hogy megy szoliba, én erre hadd mennyek én is. És nagy örömmel beleegyezett, el is mentem, egy kissé furán éreztem magam a fiatalok társaságába, előttem is ugyon úgy beszéltek mindt egymással. Nem voltak tabuk. Az egyik kis barátnője rá kérdezett hogy hanyas a melltartó méretem! Azt hittem ott dobom el az agyam, hogy mit meg nem engednek maguknak a mai fiatalok, egy felnőttöl meg kérdezni a melltartó méretét.....

2010. jan. 14. 16:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!