Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a lányommal? 13...

Mit csináljak a lányommal? 13 éves. Rosszul tanul! Szorgalma 2-es lett magatartása 3-as.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem tanul, felesel a tanároknak, elalszik órákon vagy beszélget egész végig a barátnőivel. Emellet szolizik hajat melíroztat és jár kozmetikushot! Egyáltalán nem problémás a bőre. Szemöldököt és bajuszt gyantáztatni jár! Igaz én vagok a szülő én nem is adok neki ilyenekre pénzt. De az apját olyan könnyen az ujja köré tekeri. Egy szavába kerül és ottvan neki az új 20ezer forintos nadrágja. Mit tegyek hogy egy kicsit meg változzon és jobban tanuljon? Hogyan hassak rá?
2010. jan. 7. 19:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

...és hidd el,nem túloztam.Sajnos sok szülő nem is tudja,hogy a háta mögött mi zajlik,mikor az édes pici babukája becsukja maga mögött az ajtót,és bulizni megy.


23/N

2010. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

A férjem teljesen reménytelen!! Mindenben a lányom pártját fogja!! Beszélgettünk és mondtam neki amit tanácsoltatok, hogy akkor kap pénzt, ha jó jegyeket hoz. Tegnap kapott egy osztály főnöki dicséretet mert elment egy sportversenyre ahol 1 lett. Az apjának az volt az első hogy elmentek vásárolni, és beultek a cukrászdába. Már teljesen kirekesztettenek érzem magam a saját családomban, semmit nem mond el nekem a lányom. A szilveszteri kis " buliját" is úgy tudtam meg hogy a barátnője anyukája elmondta. Szilveszterkor elmentek a Broadba( azthiszem így kell írni) Egerben lakunk. És itt ven ez a szórakozóhely. És mondtam ezt az apjának, ő meg már erröl rég tudott úgy hogy a lányom elmondta neki. Meg azzal is dicsekedett neki hogy volt újjévi csókja. Szép. És azt nem mondhatom hogy nem mosok rá. Mert egy ruhát vagy 2-3x vesz fel! Eztsem értem!! Ez a tini kor?? Vajon kinövi?? És tudom ez a szűlő hibája! De mittegyek vele? Nem üthetem meg,bár lehet az kéne hogy hejreáljon az esze. És mondtam neki ezt a szoláriumot hogy tuggya-e hogy bőrrákja lesz. Azt mondta nem érdekli! Rákérdeztem hogy hogy merészelt szilveszterkor berugni. És HAMIS személyivel bejutni abba a szórakozó helyre? Erre azt válaszolta " Lehet hogy rosszul élek, de legalább élek!" Azt hittem ott esem össze hogy a 13 éves lányomból milett!Pénzt vissza akartam tőle kérni. Azt mondta elköltötte. Kérdezem mire? Parfümre simnkre és persze cipőkre és ruhákra.(CSUPA FÖLÖSLEGES DOLOGRA.. már 2 szekrény kell a ruháinak!) És neki már nem jó az agria park. Neki már felkell utaznia debrecenbe meg budapestre a plázákba. Apja meg persze viszi. Itt a főhibásak a szülők. Sajnos, én egyedül nem tudok mitenni vele, rám nem halgat! Az apjának kéne belátnia hogy tönkreteszi a lányunkat! Mert most megszokja hogy megvan mindene,és ha felnőttlesz akkor már nem állhatunk mellete.

És ráadásul a multkor csak úgy bemelíroztata a haját ugy hogy minket meg sem kérdezett. Nem tudom hogy mert ijet csinálni? Hol rontuttuk el?

Egy igazi kis plázacica lett belőle ahogy az egyik válaszoló írta. Mindennap hazajön és rögtön megy a barátnöivel össze vissza. Szolárium, pláza méjhámlasztás( pedig olyan szép kis bőre van!) mindet eljátsza minden héten!És felrakatott valami 3D-s műszempillát.Nem tudok hatni rá.

1.mOntam neki megvonom a pénzét!Válasza- apa ugyis ad!

2.Beszéltem az apjával. Elmondtam neki hogy amit a láynunknak megenged az szinte felháborító!Válasza- Jó,jó mostantól változtatunk, erre másnap látom hogy reggel ad a láynunknak 10 ezer forintot. Kérdezem mindek az? válasza- Kinéztem egy egy leopárd mintás pulcsit. kérdezem emnnyi. 8 ezer. Mire költöd a megmaradt 2ezred? Fülbevalót veszek!

Én már nem is szólok nekik csináljanak amit akarnak. De imádom a lányomat és persze a férjemet is, ugyhogy inkább elnézem és nem is szólok azért ami itt megy.

2010. jan. 8. 21:53
 13/33 A kérdező kommentje:

Most látom hogy írt egy 12 éves kislány. Te éretteben gondolkodsz mindt a lányom. És ez a mosás dolog nem jön össze. Pont most néztem be a lányomhoz és MOSOTT! De persze csak a saját ruháit, és a fél liter öblítőt beleöntötte a mosó gépbe "hogy illatosabb legyen" mondtam neki attol nem lesz illatosabb ugyon olyan lesz mint ha egy kupakkal rakott volna bele. És rékérdeztem hogy jol van-e hogy mos? És hogy hogy most mikor csak 3x vesz fel egy ruhát? Kijavított hogy nem 3x veszi fel hanem egy hónapban veszi fel 3x ugyon azt a ruhát. " Jajj anya én egy hónapban veszek fel kábé 3x egy ruhát érted? Mert januárban felveszem mondjuk ezt a nacit 3x és aztán februárban már csak 2x mert addigra ugyis összevásárolok jobbakat." Kérdezem: És akkor fölöslegesen kidobsz xy-ezer forintot arra hogy 3x vedd fel? Válasza:"Nem!Ameddig tetszik addig hordom csak annyi a lényeg hogy ne lássák rajtam minden hónapban ugyon azt."

Ebböl azt vettem le hogy akár elhordja ő 1 évig is csak havonta veszi fel 3x. Nagyon kis buta lányom van. De hát csak az én lányom és akár milyen a hozzáálása azon megprobálok neki segíteni. És akármennyit vásárol csak az enyém, és nagyon szeretem! :)

2010. jan. 8. 22:06
 14/33 A kérdező kommentje:
Még ezt leírom hátha tudtok erre is tanácsot adni. Nagyon nyafogós! Az elöbb kb ugy írtam le ahogy ő mondta azt a nadrágos dolgot. Igaz hogy tini és náluk ez a "menő" de néha még énis elmosolyodom azon ahogyan beszél. Pl: Szercsi van, Jő mőni -Jó Móni- (ezt onnan szedték össze hogy van egy osztály táruk akinek beszéd problémái vannak és a o betűt ő nek mondja) stb.
2010. jan. 8. 22:13
 15/33 anonim ***** válasza:
Lassan azt gondolom hogy nem a lányt hanem az apját kellene megnevelni. De őt nagyon.
2010. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Nem tudod mi lesz így a gyerekből?Szerintem az első elé gördülő igazi akadályoknál elbukik.Pofon fogja sajnos vágni az élet jó néhányszor,főleg ha ti már nem lesztek.Elveszett lesz,és ez nagyon szomorú.
2010. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

hát azért ha ennyire igényes akkor arra is legyen már hogy nem hátulról a legjobb tanuló:/

nem értem ezt miért nem tartja cikinek...

2010. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Sajnos sejtem mi lesz a lányomból, és az a baj hogy neki fontosabb a csavargás. a szép ruhák, és a külső mindt a jó jegyek. Eddig nem ültem le tanulni vele, mert bíztam benne, mert mindig azt mondta hogy kész van a házi. De a mostani jegyek után mindennap legalább egy fél órára le kell vele ülnöm. Még nem osztották ki a félévit, de volt egy szülői értekezlet, és bele néztem a naplóba. Hát nagyon szépen sorakoztak a hármasok...
2010. jan. 9. 19:39
 19/33 anonim ***** válasza:
Hát mindenesetre minden jót kívánok,és remélem legalább azt becsüli ez a kislány,hogy ti a mai világban a maximumot tudjátok,és szeretnétek neki nyújtani,akármilyen embert farag is ez belőle.
2010. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Mi a férjed,hogy napota 10-20 ezer Ft zsebpénzt tud adni a lányodnak?Ez alsó hangon havi 300-600 ezer Ft. Ti multimilliomosok vagytok? (Bár azokra,akik megdolgoznak a pénzért,általában az jellemző,hogy akkor sem szórják,ha sok van....)Ha ezt látja a gyerek,nem kell rá haragudni,csak utánozza,amit lát,követi a példát. Teljesen természetes. Nincs ebben semmi megbotránkoztató.
2010. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!