Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti is rosszul éreznétek...

Ti is rosszul éreznétek magatokat emiatt?

Figyelt kérdés

Egy kisebb községben lakunk, anya szülei és 2 tesója is itt lakik, apa szülei meg az ő testvérei is a közelben. Anya szüleinél majdnem 1 éve már, hogy nem találkoztunk, apa szüleinél is több, mint fél éve voltunk utoljára. Anya tesói közül az egyiknek van egy aranyos kislánya, néha el szoktunk menni hozzájuk. Egyszer elmentem hozzájuk, de pont jöttek anyának a másik tesójáék is, és hallottam, hogy a kislány anyjától azt kérdezi, hogy ők (én és az öcsém) hogyhogy itt vannak. Nem is nagyon szólaltam meg ezután inkább. Egyszer a faluban visszahallottam valakitől, hogy olyat mondtak rólunk, hogy már azt sem tudjuk, hol tartunk annyi pénzünk van meg ilyesmik, holott nem is igaz, csak pont akkor lett megcsináltatva a ház kívülről, meg térkövezve, stb..

Azt is hallottam, hogy a család apa részéről 'előbbre' van helyezve, mert pl tesóm ballagásán nekik a teraszra lett megterítve, mert úgy fért az asztal. A rokonokkal apa részéről sem tartjuk igazán a kapcsolatot, bár ezen anyáék gyakran veszekednek, mert apának ők fontosak.

Egy gimibe járunk az egyik unokatesómmal apai részről. Nyáron nem voltunk náluk, ők is csak egyszer nálunk, suliban nem találkoztunk még ma, de félek kicsit, hogy mit mondjak, mert tuti kérdezni fogja, hogy miért nem voltunk náluk.

Nemrég volt a szülinapom, és apa vett nekem egy autót (BMW). Örültem neki persze, de én olcsóbbat akartam volna, meg nem is igazán használtam még, mert anya szerint ne lássák már itt a faluban. Viszont ma elmehettem vele suliba, de hazafele jövet anyának az a tesója látott meg, akiről fentebb írtam (nem a kislány anyukája, hanem a másik). Anyának nem mondtam el, viszont rosszul érzem magam, mert nekik nincs annyi pénzük, én viszont ilyen kocsival.. Jól tanulok, kitűnő vagyok, nyelvvizsgám van, csendes vagyok, meg egyetemre szeretnék menni, és nem is szeretek felvágni, mert rosszul érzem magam, ha pl nekem valami drága cuccot kapok, a barátnőm családja pl meg nem teheti meg..

18/L


2014. szept. 2. 18:15
 1/3 A kérdező kommentje:
én valami drága cuccot kapok* elírtam, bocsi
2014. szept. 2. 18:17
 2/3 anonim válasza:
100%
Úgy gondolom hogy valami "családi titok" vagy ilyesmi lehet a levegőben, amit Te nem tudsz. Én tuti rosszul érezném magam. Nem rég összevesztem a nagyimmal, egy hülye kép miatt, szerintem azóta látni se akar. Ilyen kis csaták vannak a családba, amik majd elmúlnak. :)
2014. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a felfogásod, jó, hogy nem vársz el semmit, de legalább teszel érte, ha kapsz valamit. Így tovább. Egy dologba kötök bele: de, jól éltek. Ha valaki tud a 18 éves lányának autót (s hozzá nem is rosszat!) venni, azok jól élnek a mai világban. De erről nem te tehetsz, se rossz értelemben (nem te vagy a hibás) se jó értelemben (nem te dolgozol meg érte), nem követelsz semmit (gondolom),viszont amit kapsz, azt elfogadod, természetesen. Erről ennyit, vezess óvatosan.

A másik része: Feltételezem, apukád keres többet, vagy ugyanannyit keresnek a szüleid egy jól menő vállalkozással. Mindegy is, valószínűleg anyukád rokonai más anyagi háttérrel rendelkeznek, és nagyon sok ember irigykedik, még a saját rokonára is. Lehet oka van, hogy nem tartják szorosan a kapcsolatot. Lehet a háttérben egy régi kölcsön (rokon nem fizette vissza, vagy már a sokadik ezrest kérte kölcsön), vagy egy vita, de az is lehet, hogy nem anyagi oldala van a dolognak, és a "bezzeg nekik" hozzáállás a rokonok részéről már csak a cseresznye a tejszínhabon.

2014. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!