Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem akarják a felnőttek...

Miért nem akarják a felnőttek +érteni azt hogy a mostani tizenévesek már készen állnak mind az éjszakai és a nemi életre?

Figyelt kérdés

A felnőttek nem veszik figyelembe hogy a világ felgyorsul a tizenhárom -tizennégy évesek már készen állnak a nemi életre és már bulizni mennek.

A mai egyre gyorsuló világban nem egy olyan visszamaradott szülőről hallottam aki nem engedte el a lányát/fiát még 1 házibuliba sem pedig van aki ilyen évesen már diszkóba megy.

A szülők nem akarnak haladni a korral; a gyerekeiket korlátozzák így az azok a "nagymenők" akiket elengednek ki is röhögik őket ezáltal csökken az önbecsülésük depresszióssá válnak és már csakazértis elmennek (itt érkeztünk el az EMO-hoz)

Ezek a tizenévesek ha nem tudnak otthonról pénzt szerezni akkor mér el is érkeztünk a fiatalkorúak bűnözéséhez.

A boltokban hipermarketekben nem akarják kiszolgálni a fiatalokat óvszerrel! Pedig ha nem tudnak védekezni akkor is csinálják szerintem inkább védekezzenek ha csinálják.

Ne higgye senki hogy nem tudom milyen!

Mellesleg 14 éves vagyok és kb. 13.5éves koromban vesztettem el.

Szarok az anyám fejére és az iskolára.

Ha úgy hozza a sors és jó napom van találok 1 házibuliba 2 csajt is akik akarják és akkor megvan az esti program is:))))

Igen a aki olvassa jól gondolja!


Csak van valami hozzáfűznivalód! Nosza ne kímélj!


2008. aug. 10. 02:15
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim válasza:
93%
Abszolút igazak a reakciók,de leginkább az utolsóval értenék egyet.14 éves lány vagyok,és át tudom érezni,hogy hogyan került a srác "ilyen állapotba".Sajnos a mai hasonló korú fiatalok próbálnak ilyen módon felnőtté válni,hogy kipróbálnak mindent.Ez régen is volt gondolom,de most előbb kezdődik.Az osztályokban kialakulnak a bizonyos szerepek,ahol eldöntheted,hogy te is a menők közé tartozol(cigi,pia,drog,szex),vagy megpróbálod magad máshogy jól érezni.Ezeknek a gyerekeknek van gyerekkoruk!!Akik az elsőt választják,azok átlépik ezt a szakaszt,-és ahogy egy előbbi válaszoló írta-mire odajutnál,hogy családot kéne alapítani,egy kiégett ,életunt ember lesz belőled.Én,neveltetésemnek köszönhetően mindig tudtam hol a határ,de sohasem hagytam ki a bulikat,ha hívtak.Viszont megtanultam ,hogy ott hogyan KELL viselkednem ahhoz,hogy ember tudjak maradni.A kérdés feltevője nem fog egyhamar megváltozni,és mi nem is fogjuk tudni,amíg nem talál magának egy barátot,akire felnéz,vagy akiben bízik és ő jó útra nem tereli...
2008. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
83%
jó nagy fasz vagy megkell mondjam, hihetetlen... szegény szüleid... nem lennék a helyükbe nekem nem kéne egy ilyen gyerek az biztos...
2008. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
77%
Gyerekvállalás, nevelés > Kamaszok szerintem ez jó kategória.
2008. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
84%
Ha nekem ilyen gyerekem lenne inkább elcserélném majomra!!!!!!!!!!!!
2008. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
85%
Aki az ilyen gyerekét lecserélné, kitagadná, vagy hasolnók: a kamaszok 90%-a ilyen, elég nagy a valószínűsége, hogy a tiétek is mutat majd ilyen jellemvonásokat ennyi idősen. Lehet, hogy nem ilyen mértékben, és nem mondja majd a szemetekbe, de ilyenek szoktak lenni a kamaszok. Ti miért nem emlékeztek a saját gyerekkorotokra? Lehet, hogy nem mondtatok olyat, hogy szartok az anyátok fejére, de biztos ti is éreztétek úgy, hogy több önállóság jár nektek, mint amennyit kaptok. De gondolom, ti is kinőttétek. A kérdezőt nevelni a saját szüleinek a dolga, azon lehet vitatkozni, hogy milyen hatásfokkal nevelnek, de ezt nem tudhatjuk, mivel az ő véleményüket nem ismerjük, és nem is fogjuk. Persze ha a kérdezőben lenne egy kis valódi bátorság, akkor ideültetné az édes jó anyukáját, és megmutatná, mit írt, és mondaná, hogy anya szólj hozzá te is. De ezt úgysem fogja megtenni. Viszont egyszer biztosan kinövi ezt a flegma, fölényes hozzáállást, mondjuk amikor életében először rákényszerül, hogy eltartsa magát, és a maga lábára álljon. Csak azt már nem fogja ide megírni.
2008. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
93%

Én már csak a kérdező kisfiú kommentjét hiányolom....

...kíváncsi lennék, hogy az érett felfogásával le tudta e vonni a konzekvenciát?

2008. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim válasza:
93%
Ez most komoly??? Én még csak 21 vagyok, de ez engem is megdöbbentett. Nehéz sors vár rád még kisfiú.
2008. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
78%

Képzeld el, hogy engem soha nem engedtek el házibuliba se és diszkóba se 16 éves korom előtt és nem is hiányzott. A két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor voltam diszkóban összesen. Tiltottak engem is, de megérte, mert a mai napig nem hiányzik, megvagyok nélküle is. Sőt én a mozit meg a kirándulásokat sokkal jobban szeretem, mint a diszkózást. Tudod én már megéltem egyet s mást, és hidd el, hogy azt nem kívánom senkinek sem azokat a borzalmakat, amiket én átéltem (a megveréstől kezdve a megerőszakolásig) A sexről meg annyit, hogy a mai fiatalok nagyon-nagyon felelőtlenek és csodálkoznak illetve ki vannak akadva, ha kiderül, hogy a lány terhes lett, a kisfiu meg apuka 13-14 évesen. Ugye, mert divatozni kell!!!

Ha az én gyerekem lennél, már régen felpofoztalak volna, és majd akkor tudtad volna hol a helyed, és azt gondolom, hogy 18 éves korodban összetetted volna a két kezed, hogy vagyok és segítek, és hálás lettél volna, hogy 18 évesen nem a dutyiban ülsz rablásért, vagy sexuális zaklatásért/erőszakért!

De te választasz vagy a börtön vagy az élet adta apró örörmök!

2008. aug. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
95%

Én 12 éves vagyok, egyáltalán nem mondhatom magam érettnek. De soha az életben nem mernék olyat mondani, vagy gondolni, hogy szarok az anyám fejére. Annyi mindent megtesz értem. De nem értem, hogy nem bírod felfogni, hogy miből bulizol? Én az egyik ismerősnél dolgozom - idős hölgy, vigyázok az állataira, ha elmegy, bevásárolok, kitakarítok. Hetente több napot ott vagyok. Eleinte "hobbiból" csináltam, aztán megjutalmazott a hölgy. És mit csináltam? Gondolnád, hogy hülye vagyok. Odaadtam a szüleimnek. Miért? Mert ez a minimum azért, hogy eltartanak, mindent megadnak, amit tudnak. Úgy gondolom, ez legyen kölcsönös. És a "fizetésem" felét kapom meg zsebpénznek - ami nekem bőven elég. Ebből megveszem az állataimnak az eledelt, forgácsot és egyebeket. Mert igen, ÉN TARTOM EL AZ ÁLLATAIMAT. És nem, nem anyámék mondták, hogy neked kell fizetned. Én vállaltam. Mindig segítek amiben tudok a szüleimnek. De nem vagyok egy angyal. Vannak kitöréseim amikor pimasz vagyok, szemtelen, de ez a kamaszkor átka. Természetesen nem szabad semmit sem túlzásba vinni. Nem hajlom a bulik felé. Ha van egy kis szabad időm akkor a barátaimmal sétálgatok a természetben. Nem szeretem a zajt és minden egyebet ami a bulikkal jár. De valószínűleg pár év múlva (5-6?) a véleményem változni fog. És nem vagyok valami kretén alkat. Csak nem szeretek menősködni. Én mindig a jónak élek és ezen nem szeretnék változtatni. És mivel "dolgozom" tudom, hogy mennyire nehéz, fárasztó, ezért minden erőmmel tanulok. Angolt az iskolában, mellette törököt, spanyolt, franciát. Később elszeretnék végezni egy nyelvi iskolát, szeretnék nyelvvizsgát. Szeretném elvégezni az egyetemet, diplomát szerezni. És valahol normális posztban elhelyezkedni.

És ez nem kérkedés, hanem csupán elmondtam, hogy nincs olyan, hogy "mostani tizenévesek". Mindenki más. És hangsúlyozom: nem vagyok egy kretén alkat. De a tinédzser kor mellett próbálom a jövőmet alakítgatni. Nem tudom, hogy ez miért bűn.. Vagyis, hogy nem vagyok "mostani" tizenéves. Mert a komoly célokat elérni vágyó tiniket már lassacskán elítélik.

Másrészt a szexről. Nagyon sokat informálódtam, erről az oldalról is, anyukámék felvilágosítottak. De egyáltalán nem vagyok érett a szexre. Isten ments, hogy húsz éves korom előtt bárkivel is lefeküdjek. Persze nem akarom a házasságomig halogatni, de ha kell és nem találom meg addig az igazit, akkor addig fogom. Mert nálam nem a kor határozza meg a szex idejét FŐKÉNT. Az is közre játszik, de inkább az érettség és az, hogy tudom, hogy életem szerelmével történik meg az első. És talán ezért is akarom kerülni a későbbiekben a bulikat..

És igaz, hogy a te körödben ez most marha menő, de majd az is az lesz, ha 25 évesen nem lesz normális kapcsolatod? Hisz se iskolai végzettég, se normális állás... Amúgy meg gratulálok, hogy milyen fiú vagy. Szörnyű. Gondold már végig mit köszönhetsz az édesanyádnak és majd a jövőben az ISKOLÁNAK IS. Mert ha hiszed ha nem, 8 osztállyal a takarítók közé raknak be.

Elnézést, hogy hosszúra sikeredett, de soha sem szerettem az általánosítást - és még mindig áll: én nem tartozom a mostani tizenévesek közé...

2008. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon örülök ennek az utolsó válasznak! Sajnos nem sok ilyen tizenéves van. De te legalább normálisan látod a dolgokat! Nagyon szép tőled, hogy megbecsülöd a szüleid munkáját, a pénzt, amiből eltartanak, mindent. Most még talán nem látod egy az egyben, de majd egyszer azt is pont ugyan így fogod becsülni, hogy téged NEVELTEK a szüleid, és nem csak eltartottak, mert hidd el, ez kincs manapság, és ennek köszönheted majd, hogy egy munkahelyen a kolegáid nem úgy állnak majd hozzád, hogy "ezt a bunkót meg honnan szalajtották?", mert nem csak tanult leszel, hanem fogsz tudni viselkedni, emberek között dolgozni. Régebben az volt az általános, hogy így nevelték a gyerekeket. Ma már ez kuriózum. Remélem nekem is sikerül így nevelnem a fiamat, de hát még igen kicsi. De remélem hasonló gondolkodása lesz kamasz korában, bár persze azzal tisztában vagyok, hogy minden kamasz sértődékeny és hisztizik is néha néha, de merem remélni, hogy két ilyen kitörés között belátja, hogy nem ártani akarok neki, ha valamit nem engedek. És még valami! Örülök, hogy van olyan 12 éves, aki képes helyesen írni, és nem becsüli le a tanulást, pláne nem a nyelvtanulást. Te még viszed valamire az életben, a szüleid büszkék lehetnek rád, és saját magukra is!
2008. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!