Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek se normális ez és...

Szerintetek se normális ez és a szülők nagyon elrontották? Vagy én reagálom túl. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem rég voltunk kint Németországban a nővéreméknél, 40 éves, van férje és 2 egy petéjű iker lánya, akik most lassan 17-et töltik. Eléggé érdekes életet élnek, 1 hónap alatt azért bele láttam ebbe. A tesómék nem nagyon foglalkoznak a gyerekeikkel, egész nap dolgoznak. A nővérem ügyvédnő, ezért hát nem sok ideje jut a munka mellett másra. Nagy városban élnek, jó anyagi körülmények között. A lányai isznak, cigiznek hogy ezt az anyjuk tudtával vagy sem az nem derült ki. Egyik nap nővérem meg a férje, elmentek valami össze jövetelre. Én meg ott maradtam a két lánnyal, az szemmel látható hogy nagyon jó a viszonyuk, erősen kötődnek egymáshoz. Az idősebbiknek barátja is van, ő a dominánsabb fél. Aznap tiszteletét is tette a fiú, szülők tudtak róla. Amit viszont nem tartok teljesen normálisnak, hogy hármasban(!) aludtak együtt és reggel a nővérem tök vidáman,természetesen megy felébreszteni őket. Köpni nyelni nem tudtam, 16 éves kamaszok, ráadásul hárman együtt. A kisebbiket sajnálom, mert később rájöttem, szereti a testvére párját, csak hát a nővére gyorsabb volt. Szerintem elég káros lehet ez a lelki világára. Illetve azt se tartom helyesnek hogy 16 évesen szexelnek. Oké hogy pár hónap és 17 évesek lesznek de én még korainak tartom. A másik meg a rengeteg bulizás, szinte mindig részegen jöttek haza. Ennek ellenére kiváló tanulók, a fiú is a normális kategória. Sportolnak is, szóval nem értem az egészet...Nekem is van egy 5 éves kislányom de mi a párommal nem így képzeljük a nevelést. Most jött elő ez a téma, egyik nap beszélgettünk róla és gondoltam megkérdezem mások véleményét is. Mert nekem fura hogy egy úgymond komoly szakmával rendelkező szülő(k) ennyire pocsékak legyenek a gyerek nevelésben.

Ti hogy gondoljátok ezt?



2014. szept. 24. 16:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Huu mennyi laza erkölcsű ember van itt. Bér gondolom az itteni válaszadók nagy többsége a 12-17 éves korosztályból kerül ki.
2014. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

te örülnél ha a nővéred beleszólna hogy neveld a lányod? ugye hogy nem

ennyit az egészről

2014. okt. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

9es valaszolo vagyok. Csak halkan megsugom annak aki azt irta h biztos 12-17 evesek irtak, csak 27 eves vagyok. :-)

Nem azt irtam, hogy elfogadhato, de nem olyan extrem dolognak szamit az amit latott.

Es igaza van annak a valaszolonak, a kerdezonek, hogy esne, ha a tesvere neki is beleszolna.

Kerdezo, nyugtaztad, hogy ez nem helyes. Van elotted egy elrettento pelda, biztosan te mit nem fogsz ugy csinalni. Csak sikeruljon is, ha majd eleritek azt az idoszakot. :-)

2014. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy akkor fogod majd megértni, hogy ez normális-e vagy sem, ha majd a te kislányod is 16-17éves lesz.

Ez nekem is egy kicsit sok amit most leírtál, de az én legnagyobb fiam is még csak 7éves, talán majd 10év mulva (vagy hamarabb) ez lesz a "természetes", nem tudom, remélem majd haladok a korral.


Szerintem egyébként, ha a tanulás rovására nem megy a buli-cigi-piálás, akkor próbálják ki, majd eldöntik, hogy kell-e ez nekik vagy sem. Ha ott a jó példa, és a nevelés ezmögött, akkor majd lenyugszanak és átesnek ezeken a világmegváltó dolgokon.

2014. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez nem azt jelenti hogy zülleni fognak egész életükbe.

16-17 éves korban én is szexeltem, persze csak a barátommal, nem össze-vissza. Söt iszogattam is egy-egy nagyobb buli alkalmával 2-3 hetent és dohányoztam is. 22-23 éves korom felett kezdtem el megkomolyodni. De nem érzem azt hogy ezzel a serdülőkoromat elzüllödtem volna. Jó viszonyom volt a szüleimmel, a suliban se volt baj. Amikor tudtam hogy hétvégén tanulnom kell akkor tanultam. Mikor éltem volna ha nem akkor? Az elmúlt, azzal szereztem tapasztalatot, sok embert ismertem meg, de ez már csak a múlt. Azóta más életem van, de nem érzem magam rossznak hogy ilyen voltam tiniként. 16-17 évesen erre vágynak a fiatalok, majd kinövik.

Persze vannak olyanok akik drogokhoz fordulnak, de ott már szerintem a neveltetés a közbejátszik, a szeretethiány, stb...

Szerencsére nekem eszembe se jutott.

2014. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!