Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van köztetek aki "tartósan"...

Van köztetek aki "tartósan" depressziós? 16/L

Figyelt kérdés
Én már 3 éve közepes depresszióval élek együtt már amennyire tudok. És szerintem csak azok értenek meg akik maguk is érzik azt amiről éppen szó van. Unom már a sok " Majd csak jobb lesz" "Elhiszem/Tudom milyen érzés" --> De nem nem tudhatják...pontosan még azok sem tudhatják akik ugyanígy benne vannak. Utálom már a sok gyógyszert hogy a mindennapjaim részévé váltak,hogy ki kell hagyjak egy évet a suliból és még sulit is váltanom kell ( 9.ig 5ös tanuló,nagy álmok,sok "barát" HATALMAS életkedv,tényleg mindenem megvan ami csak kell) most meg ... SEEMII ami fontos !!!!
2013. júl. 3. 12:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
drágám menj el dolgozni 16 évesen és akkor nem érsz majd rá debis lenni
2013. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom neked, hogy kezdj el egy küzdősportot. Nagyon átformálja az ember gondolkozásmódját.
2013. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Dolgozom és nem függ össze a kettő ... nem "hobbiból űzöm"


Köszi :)

2013. júl. 3. 12:59
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
Kíváncsi lennék mik azok a hatalmas problémák ami miatt depressziós lettél. Én 10 évesen elveszítettem apukámat, 14 évesen anyut pár hónap alatt elvitte a rák, a nővérem lett a gyámom (ő akkor volt 19), 16 éves voltam mikor autobalesetünk volt, a tesómnak több mint 1 év kellett mire helyre tudták tenni a lábát. Voltak mélypontok, voltam szomorú, de sosem voltam depressziós ettől függetlenül, és most itt vagyok 25 évesen és én vagyok a legboldogabb ember a világon, mert van egy csodálatos férjem, és a babánkat várom.
2013. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Lehet, hogy ő érzékenyebb, jobban megviselik a dolgok..

2013. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

és akkor most még szégyellje is össze magát, mert depressziós?


Mindenkinek kijut a rosszból, és nem mondom, hogy szerencsés, aki nem inog meg, mert nem szerencse kérdése... büszkének lehet lenni arra, ha valaki túléli a rosszat, de az sem jogosít fel arra, hogy bagatellizáljuk mások gondjait.


Kérdező, én sosem mentem orvoshoz, mert a nővérem beteg és annyi gyógyszert pumpáltak belé, hogy már képtelen nélkülük létezni... ez elrettentett.

Vannak nagyon mélypontjaim, és jobb napokon is csak érdektelen vagyok... de legalább nem szedálnak le.


Nem tudom milyen neked, de most még eléggé észnél vagy ahhoz, hogy tudj változtatni.

2013. júl. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress valami önkéntes munkát. Sok kórház, gyerekotthon keres segítőket. Ha feladatot lesz, hogy mást vigasztalj, te is megvigasztalódsz.
2013. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, én évek óta vagyok így...most készülök csak orvoshoz menni. Majd felnősz, kicsit kinövöd, és jobban kezeled. Más környezetbe kerülsz, az rengeteget segít.

Nincs valami hobbid? Bármi amit szívesen csinálsz, kikapcsol?

2013. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező én teljes mértékben megértelek, hisz én is már 2 éve depresszióban szenvedek. Minden kilátástalan. Öngyilkossárga is gondol az ember ilyenkor,de amint tudjuk az öngyilkosság egy maradandó válasz egy múlandó problémára. Találd meg azt a dolgot/személyt ami/aki boldoggá tesz egy kicsit is. Dr. Csernus nő ill. férfi könyve sokat segített nekem!(you tube-on megtalálható hangoskönyv form formájában is)
2013. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Hobbim? Talán az írás meg a kutyám ő is javarészt kitölti az időmet! És én tényleg fel akarok állni annyi mindent próbáltam de amikor egy picit meginogtam újra és újra belém rúgtak. Ezt is hogy attól mert "beteg" vagyok egyből úgy rajzolódik ki rólam a kép,hogy : ez egy nyávogós kis csajszi aki biztos nem kapott meg egy csini cuccot aztán meg akarja ölni magát ... -.- Háát ez nem ÉN vagyok ...

2013. júl. 4. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!