Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Apukák! Ti örülnétek...

Anyukák! Apukák! Ti örülnétek annak, ha tizenéves gyermeketeket az iskolában (osztályban) felvilágosítaná a tanítónője?

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a tanárnő, de úgy gondolom, ehhez nincs joga!! Az már viszont más, ha egyesével, külön "szinthez mérten" igény esetén beszélget a gyerekkel.

Nektek mi a vélemények!?? Örülnétek?

Elsősorban kamasz gyereket nevelő szülőkre vagyok kíváncsi! De ha kamasz téved erre az oldalra, akkor írjon bátran! :)



2014. okt. 20. 20:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
89%
Csak úgy mellékesen közölném, hogy nekem ötödikben, amikor felvilágosítás volt a suliban, volt olyan osztálytársam, aki nem tudta, hogyan "lesz a kisbaba", mert a szülei nem mondtak neki semmi értelmeset, mikor kérdezett. Szerintem igenis kell az a felvilágosítóóra. Egyébként mit értesz tizenéves alatt? Mert 10-11 éves korban már otthon is el kellett volna hangoznia a témának. Ha ennél idősebb gyerekekről van szó, akkor pláne ne legyél kiakadva, mert akkor már tényleg tudnia kéne valamit, ha pedig nem tud, az csak a szülő hibája. 20/L
2014. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
79%
Egy tizenéves gyerek általában már elég sokat tud a szexről, de nem árt ha valaki még beszél vele pluszban. A felvilágosítás az iskolában is fontos mivel a legtöbb gyereknél otthon egy büdös szó nem esik róla. Amúgy meg pont, hogy egyre csökken az abortuszok száma évről-évre szóval, igenis van eredménye a dolognak.
2014. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem ehez nem kell se tanár se szülő. Nekem sem kellett. Interneten utánanéznek, megbeszélik barátaiktól.

Én 4.es koromban kezdtem ezzel foglalkozni és semmi bajom nem lett.

2014. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
88%

Most ez a kérdés komoly?


Nem a tanár feladata lenne felvilágosítani a gyereket, hanem a szülőé. De ha ez elmaradt akkor igenis hasznos, hogy az iskolában is tartanak róla előadást.


Nekem sem esne jól, hogy mástól kap ilyen információt a még jó ideig nem létező gyerekem. Mert én is azt az elvet vallom amit a szüleim, a gyereknek a legjobb ha a szüleitől, korának megfelelően kap magyarázatot a teste és a körülötte levő világ működéséről. Én csalódnék magamban, ha elmulasztanám ezt a feladatot és elgondolkoznék azon, hogy a felvilágosítás hogyan és miért marad el az elmúlt mondjuk 12 évben.


Amúgy meg ahogy már más is írta, már elég régóta benne van a tantervben. A reprodukció ott van a biológia könyvben és a védőnő is meglátogatja az általános iskolás (és később a középiskolás) diákokat is.


20/l

2014. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Óriási szégyennek tartom a szülőre nézve ha a tizenéves gyerekének a suliban kell először hallania ezeket a dolgokat. 10 éves korára már hallania kellett volna otthon! Három gyerekem van, 9 éves a legnagyobb, már most tisztában vannak az alapokkal, és hidd el, kíváncsiak is (nem feltétlenül a szex érdekli őket, hanem hogy hogyan lesz a gyerek, hogyan zajlik a szülés - ezt már többször kellett részleteiben elmesélnem :), mi az a tampon).
2014. okt. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Újabb kérdés! (De azért maradjunk a réginél!)

Mit értünk alapoknak? Mit jelent számotokra ez a szó, hogy felvilágosítás? Mi fér bele, mi nem?! (Persze ez gyerekfüggő)

Bár, nem értek mindenkivel egyet, de köszönöm, hogy írtatok!

2014. okt. 21. 00:38
 17/36 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt nő vagyok, két kisgyerekkel. Anno 4. osztályban kezdte el nálunk a felvilágosítást az osztályfőnök, mert 2 lánynak megjött már az első mensije 9 évesen, és egy csomó minden csak pletykaként terjedt az osztályban. Ekkor még csak leginkább a női ciklusról, a serdülésről, női intim cuccokról esett szó. 5. osztályban kaptunk először termékmintákat is és akkor tartott valaki (talán osztályfőnök) részletesebb felvilágosítást. Hogy a fogamzásgátlás mikor került szóba, nem tudom, régebben ezekben a kiadványokban inkább a serdülőkorról, menstruációról, betét-tampon használatról esett szó, de akkoriban nem is volt jellemző, hogy 13-14 évesek már aktív szexuális életet élnének. Szóval igen, szerintem mielőbb szükség van rá!
2014. okt. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
47%
ezt neked kellett volna már megtenned. egy kamasznak már tudnia kell az alapvető dolgokról. egy lánynak pl. amint megjött amenstruációja, én biztosan felvilágosítanám. egy fiút pedig olyan 12 éves korától,ha igénye van rá kb.
2014. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
73%
Nincs olyan, hogy valami nem fér bele! Minden! Persze, a gyakorlatban nem jön be megnézni a hálószobába, de nincs olyan kérdés, amiről ne lehetne beszélni egy már tizenévessel! Nincs és nem is szabad, hogy legyen, mert nagyon fontos dolog, és lássuk be, az élete múlhat rajta! Szóval nálam nincsenek olyanok, hogy "alapok". Nem egyszeri felvilágosítás van nálunk, hanem folyamatosan téma, mindig életkorának megfelelően, de nincs tabu, szó szerint semmi. Arról beszélhetünk, amiről csak akar! Tisztelem annyira a gyermekem, hogy őszintén válaszolok a kérdéseire, hiszem, hogy megérdemli! N31
2014. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
73%

ha nem ott hall róla, akkor majd a neten utánanéz

aztán majd olyokat talál, hogy jaj elsőnél nem kell védekezni, nem kell gumi, megszakításos módszer...stb.

2014. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!