Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell gyerekekbe nevelni...

Miért kell gyerekekbe nevelni azt, hogy a szex valami rossz dolog?

Figyelt kérdés
Hogy lehetnek ilyenek a szülők? Miért nem tudják a szexről az igazat mondani... hogy igenis ez egy természetes és jó dolog, és igen védekezni is kell ha már csinálod. Ebben mi lenne a rossz, ha ezt mondanák? Ahelyett hogy kislányom, mindenki qrva aki tiniként lefekszik másokkal, és felnőttként egy kiélt undorító nő lesz, stb. Miért kell ilyen hülyeségeket kitalálniuk?
2014. nov. 3. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Sok szülő az ilyen hozzáállását is "fogamzásgátlóként" alkalmazza. Azt hiszik, ettől majd senki nem fog szexelni. Másrészt (nem általánosításból és akinek nem inge, stb) a mai tiniket elnézve van benne valami. Sok tinilány csak használati tárgynak használja a testét, a fiúk meg akként is bánnak vele. Egyébként szerintem az is valami ha ez a téma egyáltalán szóba kerül kamasz és szülő között. Sok családban mindkét fél örül, ha megúszhatja ezt a beszélgetést. Pedig fontos lenne.
2014. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%

Igen ezt mondják, hogy aki korán kezdi és főleg gyakran váltogatja a partnereit azon ez meglátszik...

A szex az nem rossz dolog, csak egy tini még nem érett érzelmileg sem a szexre és testileg sem mindig. Ezt a gyereknőgyógyászok is állítják, hogy tini korban még korai a szex... Mikor a suliban volt előadás, akkor ezt monda a doki is. Lehet benne valami.

2014. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
hát én nem tudom milyen felvilágosítást kaptam a szüleimtől anno, vagy milyen példát állítottam fel magamnak, de én nagyon rosszul állok a szexhez. prűd és hideg vagyok, magamban bármennyire is szeretném jól csinálni nem tudom mert nincs önbizalmam vagy mi kellene. tehát én nagyon haragszok mindenkire aki miatt így alakult. tehát szerintem is fontos hogy nyíltan beszéljünk a dolgokról, természetes de komoly dologként beállítva.
2014. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

azért rossz dolog, mert a szülők nem mernek róla beszélni, mert olyan ciki nekik azért


meg van is olyan mondás, hogy rossz az aki rosszra gondol, holott ugye, pont hogy jóra gondolt


meg szerintem onnan ered az egész, hogy még 100 éve is bűn volt élvezni a szexet, a maszturbálást elmebetegségnek gondolták, a homoszexualitást dettó.

2014. nov. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
hagyjuk már a mai fiatalozást, akinek ez a véleménye olvasgasson mondjuk Gyermekünk magazint a 80-as évekből, nekünk van itthon egy pár, akár ma is írhatták volna a cikkek javát
2014. nov. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

ez kb olyan kérdező, hogyha megnézed a rajzfilmeket, az összes hím nemü szereplő kasztrált


mai napig nem tudom, hogy Kimba fiú vagy lány.


persze jönnek azzal, hogy hűha, a gyerek meglátja a kukit, de hiszen pont attól fiú a fiú, és amikor természetfilm megy a tévében, akkor nem látja meg az oroszlánnak a golyóit? de

és amikor rákérdez, hogy az mi, és elmondja a szűlő hogy az a golyója, és neked is van olyan mert fiú vagy, akkor a gyerek simán napirendre tér felette. hiszen már oviban tudjuk, hogy a fiúknak kukijuk van a lányoknak meg puncijuk.


de nem szabad ám ilyet rajzoli, mert az perverz, holott ugyanolyan testrészed mint a karod. szal ez is olyan pfuj dolog, a szex is ezért pfuj.

2014. nov. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Mert addig igen is rossz dolog, amíg a gyerekek szexelni már nagyok, de ha besikerül a gyerek nem akarják megtartani mert akkor meg még gyerekek. Nincs kettős mérce. Ha elég nagy az egyikhez legyen nagy felelősségteljesen dönteni is.
2014. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
3%
Nem rossz dolog,csak nem gyerekeknek való.De az nem hülyeség,hogy éretlen tiniként való szexelés miatt nagy eséllyel lesznek szexuális problémái,és nem fogja már élvezni,az is lehet,hogy rengeteg fiú/lány ágyában megfordul a gyerek. Természetes és jó dolog de nem 14-15 éves gyereknek.Szülőn műlik,hogyan adja elő,de az érdekes szülői hozzáállás ha a 13-14 éves gyerek kezébe óvszert adsz,hogy csináld csak.
2014. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

2es

Igen, igazad van, aki korán kezdi és váltogatja a partnereit, azt fenyegeti ez a veszély.

De ha valaki kiír egy kérdést, hogy 16 éves, fél éve van életében először fiúja, és vele akar aludni, esetleg pettingelni, tehát mégcsak nemis szeretkezni, de akkor máris zúdul rá a nép haragja innen, és felbőszült anyukák tömkelege beszél úgy a szexről, mint egy erkölcsi fertőről.


Márpedig attól, ha 16 évesen lefekszik egy, azaz EGY emberrel (mert a kérdés mindig egyről szól, a hozzászólók a kommenteben meg már "fűvel fával", és hasonló méltatlan kijelentéseket teszenk), még nem lesz kiélt felnőtt.

Én sem lettem, köszönöm szépen.

Az osztálytársaim, akik hetente mással feküdtek le 14 éves koruktól, na ők igen.

De sokan még ebben sem érzik a különbséget.

2014. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a kérdést én is számtalanszor feltettem már magamnak. Az én szüleim tökre nem kezelik nyíltan az ilyen dolgokat, pedig sokszor szerettem volna beszélgetni róla. Soha nem világosítottak fel, vagy mondtak ezt, meg azt. Így hát, mint sokan mások tájékozódtam az internetről, sokszor elég nagy baromságokat.

15 éves koromra már elég felelőtlen szexuális életet éltem, aztán amikor kicsit érettebb lettem, megint megpróbáltam anyámmal beszélni róla. Elmondani az álláspontomat a dolgokról. De szószerint ler.bancozott. és pontosan így közölte, hogy felnőttként egy kiélt undorító nő leszek.

Azóta is vannak gátlások bennem a szexualítással kapcsolatban. És tényleg fogalmam sincs miért kell ilyeneket táplálni a gyerekekbe, amikor akár az életüket is tönkretehetik vele.

2014. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!