Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd 17 éves lányodnak,...

Megengednéd 17 éves lányodnak, hogy együtt aludjon a barátjával?

Figyelt kérdés
Lányom első kapcsolata egy hónapja vannak együtt. A barátja 18 éves és nemrég vetette fel az ötletet, hogy megengedném-e nekik. Ti hasonló helyzetben mit mondanátok?

2014. nov. 22. 12:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Kedves #8 (#10) félreértés ne essen, az "értelmes" meg a "konzervatív" továbbra sem egymás szinonimái, értelmes ember létezhet sokféle értékrenddel...


Látod, én nem mondom PÉLDÁUL azt, hogy az #5-ös válasz egy agyrém, legfeljebb azt, hogy nekem életem eddigi mindkét tartós kapcsolata 17 éves partnerrel, "első randis" szex után jött össze, (jó, mindkettővel egyébként már ismertük egymást néhány hónapja mondjuk haveri szinten, nem akkor futottunk össze először), az első tartott 7 évig, a második tart a 18. éve... nincs egyetlen tuti jó értékrend, az ő útja is vezethet csalódáshoz, meg az enyém is sikerhez - ahogy fordítva is. Nálam pl. biztosan felejtős volt az a partner, akinek elvei voltak arra nézve, hogy "meddig kell várni erkölcsileg" és nem spontán módon a saját érzéseire hallgatott, képmutatásnak vélem az ilyent. De biztos van olyan is, akinek ez jön be, és tényleg eszerint néz valakit "ribinek" vagy "tisztességesnek"... mindenki a maga szerencséjének pogácsa...

2014. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem fél év után engedték meg, és én is 17 vagyok, a barátom meg 18. Előtte nem engedték.


Szerintem jól tették!

2014. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
15%
Egy hónap után kizárt. Majd fél év kb., az már reális.
2014. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Én 16 évesen ismertem meg az első barátomat, ő akkor 17 volt. Kicsivel kevesebb mint 3 hónap után aludtunk együtt először, de akkor még tényleg csak alvás volt, mert én még nem éreztem késznek magam másra, ő pedig nem siettetett. A szüleim pár perc gondolkodás után beleegyeztek, mert tudták, hogy felelősségteljes vagyok, és nem csinálnék hülyeséget. Végül nagyon jól éreztem magamat, így 3,5 hónap kapcsolat után vesztettem el vele a szüzességemet. Azóta is szoktunk együtt aludni, semmi gond nincs, igazán harmonikus a kapcsolatunk. És a szüleim sem bánták meg a döntésüket. Másfél éve vagyunk együtt. :)
2014. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát, én 18 voltam ugyan mikor megismertem a barátom, 2 hónap múlva lefeküdtem vele. Nem éreztem úgy hogy vármon kéne. Szerettem őt, ő is engem, mire kellett volna várnom? Azóta is együtt vagyunk, szeretjük egymást, és ha valaha szakítanánk, se bánnám meg, mert jó volt.

Szóval engedném. Egy 17 éves lány már tud dönteni erről. Ha meg a pasi dobja utána, akkor mi van? Sírni fog meg minden, de megtanulja. Ilyen korban nem a szülő dolga beleszólni ebbe már. Max annyit mondj neki hogy védekezzenek, és jószerencsét.

2014. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért lett az utolsó lepontozva. Teljesen igaza van. Ha együtt akarnak lenni, de a szülők akadályozzák, akkor együtt lesznek titokban. Egyébként is, érzi a lány, hogy kész van-e rá, vagy sem. Ezt a szülő nem tudja helyette eldönteni. Egy alvásból meg még semmi probléma nem származhat - szerintem.
2014. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!