Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért jó sok kamasznak kiröhög...

Miért jó sok kamasznak kiröhögni másokat rosszindulatból?

Figyelt kérdés
Akivel történik valami rossz, kellemetlen, akin véletlenül rosszul áll a ruha, vagy szokatlanul néz ki, aki befordulóan viselkedik vagy félős, ezeket a dolgokat annyira szeretik kiröhögni. Különösen azt nem értem, hogy a szerencsétlenül járt embereket minek kiröhögni, azoknak nem inkább segíteni kéne ha úgy van?
2014. nov. 27. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tud magával mit kezdeni, primitív, és önbizalom hiányos. Ha kellő önértékelése lenne, nem mások ruhájával, testi adottságaival stb. foglalkozna.
2014. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert akiket kiröhögnek, azok mások, kilógnak a sorból, még ha csak éppen egy pillanatra is. Ha egy viccesnek találja, a többi követi, mert attól félnek, hogy ha ők nem röhögnek, ők lesznek az egyetlenek akik nem röhögik ki őket, akkor majd ezzel ők is kilógnak a sorból, tehát őket is kinézik.

Éretlenek. Sajnos ezt nem mindenki növi ki. A tinik körében az van elterjedve, hogy tanulni ciki, segíteni egy idős anyókának átkelni az úton egyenesen gáz, főleg, mert "nehogy már hozzáérj a vén szatyorhoz, biztosan büdös, koszos, és attól, hogy szegény lassú, bizonytalan, nem lát jól, már rögtön hulyenek, retardáltnak nézik. Csak az nem jut eszükbe, hogy egyszer ők is lesznek vén szatyrok.

Én sem értem, hogy például mi örömüket lelik a fiatalok abban, hogy egy idős házaspár frissen meszelt házát összepingáljak, miközben évekig tettek félre a kis nyugdíjukból, hogy végre jusson a meszelésre is...én ilyenkor csak azt kívánom, hogy majd ők is átéljék ugyanezt.

És azért se értem, hogy attól ilyeneket mért kell csinálni, mert tini az ember, mert én is voltam tini és mégsem duhajkodtam éjfélkor részegen az utcán, egyszerűen csak meg kéne tanulniuk kontrolállni magukat, de ugye egyszerűbb belefeledkezni mindenbe és lesarni mindent és mindenkit. Aztán meg ők vannak megsértődve, hogy bizonyos dolgokban gyereknek tekintik őket otthon-hogy szabályokat kell betartaniuk-, más tekintetben meg felnőttként kezelik őket-takítsd ki a szobád....meg hasonlók.

Igazándiból nem magyarázat ezekre a dolgokra, hogy a hormonok tombolnak bennük, mert sok tini meg tudja kontrolállni magát. Ők miért és a másik fele mért nem? Persze őket senki nem érti meg.

2014. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit ez emberek mondanak másoknak, azzal nem a másikat minősítik, hanem önmagukat.
2014. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fáj, hogy ilyennek látják az emberek a korosztályunk, pedig vannak másmilyen tinik is, csak minket senki nem vesz észre. Mert mindenki csak a feltünősködő, önző, részeg kamaszokat látja. Igazán köszönjük az általánosítást.

A többi tini (nevében én)

2014. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert szerinted mit kellene tenni? Álljon az egész osztály egész nap fapofával meg mogorva arccal, csak mert te reggel rosszul választottál a ruháid közül? Ezt komolyan gondolod? Hogy a te rosszkedved miatt ne nevessen, röhögjön senki aznap, mert te azt képzeled, hogy mindenki rajtad röhög? Te annyira fontos vagy szerinted 30 másik embernek, hogy rajtad kívül nincs gondjuk, gondolatuk, dolguk, csak hogy veled foglalkozzanak? Minden reggel kérdezze meg valaki tőled, hogy aznap éppen milyen a hangulatod és úgy viselkedjenek, hogy lesz nemulass ha nem? Kinek képzeled te magad? Hogyan neveltek fel a szüleid? Otthon is mindenki kussol, ha te éppen bal lábbal kelsz fel?
2014. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!