Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért tesztelnek az emberek a...

Miért tesztelnek az emberek a menzeszük előtt? Teljesen naiv kíváncsisággal kérdezem, nem pedig rosszindulatból!

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy miért nem várják ki azt, hogy megjöjjön a menzeszük vagy pedig ne? Persze, ha valakinek késik, az más kérdés. De miért fizetnek az emberek a tesztért, és tesztelnek a nem-várt előtt napokkal, ha ingyen is várhatnak? Vagy ez csak évek óta próbálkozók esetében elkeseredésből fakad, vagy esetleg észlelnek tüneteket és megpróbálják, hátha már korábban pozi lesz?

2014. máj. 14. 12:49
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egyszer bejött,màskor nem!

Ezt ugy ertem,egyszer kimutatta nem várt elott 4nappal volt is tunetem mar..a masik babat meg csak nem várt utáni napokban.

En sajnos türelmetlen,kivancsi típus vagyok ezert mikor babat akartunk vettem tesztet 1-2nappal elotte!

Egyébként szerintem sokan azert is tesztelnek korabban,mert olvassak itt,hogy hany embernek mar elotte kimutatta..

2014. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
67%
Kedves Kérdező! Kérdésedben már ott a válasz is. Amikor az ember lánya gyermeket szeretne, és elérkezik a próbálkozás ideje, nagyon izgatott, türelmetlen lesz. Én is az első hónapokban állandóan teszteltem, ráadásul IR miatt (ez később derült ki, bár tudtam, hogy nincs minden rendben) hiper rendszertelen volt a mensim (már amikor volt) így én azt sem tudtam, mikor kell megjönnie. Aztán mikor elkezdtem a kezelést, és kezdtek beállni a dolgok, és egy jó csomót csalódtam, összeszorított foggal kivártam az időt, sőt még pluszban pár napot is. Így nekem pl soha nem volt halvány a teszt, ha terhes voltam, akkor az két ordító vörös csík jelezte. (most várom a 2. babámat). Összegezve: igen, türelmetlen és izgatott az ember, és szeretne minél előbb teherbe esni. Van, hogy annyira szeretne már valaki babát, hogy nem terhesen is képes a teste a tüneteket produkálni. Hát, azt hiszem, ennyi :)
2014. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
39%
Megkaptad rá a választ,saját magad megválaszoltad.Most tettem fel egy kérdést tegnap...4,5 éve szeretnék babát.Több hónapja nem teszteltem,most igen.Miért zavar ez téged?Nem a te pénzedből veszik a tesztet,hanem a sajátjukból,nem?Örülj hogy neked nem kell ezen agyalni.Nem rosszindulat?Akkor mi?
2014. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Utolsó! Minden igaz, amit írsz, nem is zavar, hogy ki mire költi a pénzét, csak az oka érdekelt. Olyasmi, mint mikor megkérdezik, hogy miért vásárol valaki itt-ott amott.


Dehogy rosszindulat, csak az okokra voltam kíváncsi, hogy miért csinálják. És nem megválaszoltam a kérdést, hanem lehetséges alternatívákat soroltam fel, amik lehetnek az okok. Értsd: ez egy feleletválasztós kérdés volt, vagy kiegészíthető volt más válaszokkal.:)


Szerintem mindenkinek megvan a saját problémája, én más dolgok miatt vagyok leterhelt/feszült, nem emiatt. De attól még az nem kisebb dolog szerintem.

2014. máj. 14. 13:19
 5/59 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 3 gyerkőcből 2-nél nemvárt előtt 4-5 nappal már mutatta őket a teszt! Egyszerűen éreztem, hogy baba van!

A 3. babámat csak a nemvárt napján mutatta a teszt és ma is teszteltem egy pozit a nemvárt előtt 2 nappal!


Szóval ha készülsz és tervezed a babát egyszerűen nem lehet kivárni. A 2 nap is nagyon sok, főleg ha 4-ből 3X ki is mutatta a babát a teszt! :)

2014. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, mi ezzel a gond? Irigylem azokat, akik ilyen türelmesek. De ennyi erővel azt is kérdezhetnénk, egyáltalán minek veszünk tesztet. Nem jött meg, két hét múlva doki és csókpuszi.
2014. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Utolsó! Gond semmi, nem írtam, hogy engem ez zavar. Téged nem érdekelnek kérdések, amikre nincs válaszod? Pl. miért kell a rózsákra télre üveget húzni? Ezzel nem azt mondom, hogy mekkora baj, hogy valaki csinálja, csak az ember kíváncsi az okokra.
2014. máj. 14. 13:53
 8/59 anonim ***** válasza:
95%
2. válaszoló vagyok, üzenem a lepontozónak, ha nem tetszik a válaszom, akkor is így, és ezt csináltam, a tapasztalatomat, saját életemet írtam le, azt sikerült lepontozni, köszi. Szerintem sincs a kérdésben rosszindulat, az nem hiszem, hogy gond, hogyha valaki kíváncsi mások motivációjára, meg akar érteni másokat. A második babámnál, mivel az első nem jött össze olyan könnyen, nem is gondoltam, hogy terhes vagyok. Mikor abbahagytam a fogamzásgátlót, rá egy hónappal vettem egy tesztet, hogy legyen otthon, azt sem tudtam, megjön e egyáltalán, vagy megint mehetek kezelésre. Ha már ott volt, megcsináltam a tesztet, és pozitív lett. Én lepődtem meg a legjobban, de természetesen nagyon örültem. Ilyenkor, még ha sejti is az ember pl hogy negatív lesz, illetve nem reménykedik a pozitívban, akkor is csalódás, ha nem jött össze.
2014. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
70%

Igazából én sem értem, hogy miért nem lehet megvárni, hogy megjön-e. Ha nem jelentkezik a mensi a (nem)várt napon, akkor másnap reggel meg lehet csinálni azt a tesztet. Persze vannak, akiknek napokkal korában mutatja a teszt, az egyénenként függ a hcg szinttől és attól is, hogy pont középidőben fogant-e a baba, de az amúgy a ritkább eset.

Jó, azt is megértem, hogy van, aki rég szeretne már babát és nem bírja kivárni, hogy megjön-e neki, de azt egy kicsit túlzásnak tartom, hogy 4-5 nappal nemvárt előttről feltesz egy tesztet, ami tök negatív és besértődik, ha valaki ezt közli vele.

Az teljesen más dolog, ha valaki foglalkozik persze a baba témával és tök pozitívan áll a dologhoz, úgyis jön, ha jönnie kell, az meg megint más, hogy valakinek más sem köti le a gondolatait, csak az a görcsösen akarás és csalódás minden egyes tesztnél nemvárt előtt napokkal!

2014. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg sokan azt csinálják, hogy megveszik a neten az 50-70 forintos teszteket ötvenesével, aztán egy héttel a havi előtt nap két-három tesztet csinálnak, lámpával, nagyítóval keresik a csíkot a tök negatív, sokszor szétázott teszten, aztán felteszik a képet a gépre, negatívba fordítják a színeket, hátha akkor látni lehet valamit, természetesen a fél nappal azelőtti tesztet is szemmel tartják, hátha valami mégis megjelenik. Ahelyett, hogy a megfelelő időre vennének a gyógyszertárban egy fasza tesztet és azt csinálnák meg. Attól még senki nem lett terhesebb, hogy túl hamar és túl sokat tesztelt. Csak gyártják maguknak a feszültséget...
2014. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!