Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egyedülállóként nem tudom...

Ha egyedülállóként nem tudom tovább vállalni gyermekem nevelését, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet rá befolyásom, hol helyezik el?

Ha ott problémája akad, segíthetek neki?

Például áthelyeztethetem máshová?

Elkerülhető valahogy, hogy kisebbségiek közé kerüljön?

Mi lesz vele? Mi vár rá?

-------------------------

Rokkantnyugdíjból élünk, szerényen ugyan, de okosan.


Sajnos nem hajlandó annyit tanulni és olvasni, amennyit kellene. Én csak a tanulásban tudok neki segíteni. Félévkor jónéhány elégtelen lesz a bizonyítványában. Szerintem ezen a világon a tudomány és a sport az örömforrás. Ha őt ez nem érdekli, nincsen közös témánk. Sajnos nekem nem kell buta gyerek.


Nagyon más, mint én voltam.


Nem olvas, nem tanul, vagy bambul a könyv fölött egy napig, míg végül nem tud semmit.

Ez a viselkedés erkölcsileg sem felel meg.


A sportban jó, egyelőre nem élsportoló semmiben, de gyűjti az érmeket.


Elegendő szociális kapcsolatot nem tudok neki biztosítani. Nem segít nekünk senki, ismerősünk kevés van.


Szerintem neki se jó így.


2015. jan. 19. 16:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Add be valahova könyörgöm. Az Isten mentse az ilyen ,,embertől'', mint amilyen te vagy.
2015. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ezen a világon a tudomány és a sport az örömforrás." sokak szerint pedig a család és a gyerekek. Ha Neked is az lenne, akkor talán lenne közös témátok, mert azon lennél, hogy megtaláld mi érdekli.

Nem az ő viselkedése nem felel meg erkölcsileg, hanem a tiéd. Ha bambul a könyv fölött ülj oda hozzá és tanulj vele.

Á, remélem ez csak kamu.

Ha meg nem remélem jó helyre kerül szegénykém.

2015. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
már bocsánat, de otthon ülsz rokkant nyugdíjasként és azért dobod el magadtól a gyerekedet mert te tanult vagy és sport... mi van??? szerintem kezeltesd magad!!!!
2015. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egyes, kettes voltam általános iskolában. 14 évesen összeszedtem magam és diplomám is lett. Ha Anya eldobott volna, csak azért mert rosszul tanulok, egy világ omlott volna bennem össze. Kérj inkább segítséget, az Önkormányzattól, a tanároktól stb.
2015. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

De ez csak valami vicc, igaz?

Mondjuk belegondolva, mennyi "apuka" teszi ugyanezt, még provokatívnak is tűnhet ez a kérdés.

2015. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

1. kezeltesd a depressziódat

2. vidd el a srácot a nevelési tanácsadóba

3. ülj le vele őszintén beszélgetni: ne arról, hogy neked milyen rossz, hanem arról, hogy mennyire szereted, és segítsen kitalálni, hogy miképp jöjjetek ki együtt a kátyúból. azt se csodálnám, ha a gyereken is kijött volna a depresszió.

4. Nézz körül a híradásokban és lásd milyen csuda könnyű ma kamasznak lenni , elképzelni, hogy megváltjuk a világot... hahaha, ha nem hülye a gyerek őt jobban nyomasztja a kilátástalan jövő, mint téged. Már csak az hiányzik neki, hogy kidobd a fenébe.

2015. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

24, 26 köszönöm a támogatást. Keresek neki egy jó bentlakásos sulit, ahol van jövőkép és egészséges viszonyok, :-) és hétvégén együtt leszünk.

jobb, ha a szülő a mentsvár.

egészségtelen ha a szülő tevehajcsár.

2015. jan. 21. 18:41
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudod...van az a fogalom hogy szülő.

neked foglalkoznod kéne a gyerekkel , nem kritizálnod. Anyai szigor, szeretet, gondoskosás. Ez mond neked valamit?

2015. jan. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!