Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves fiúk szülei! Hogy...

18 éves fiúk szülei! Hogy viszonyulnátok ahhoz, ha a gyermeketek saját lábra szeretne állni ebben a korban?

Figyelt kérdés

Fiam most fog érettségizni. Az eredeti terv az volt, hogy még tanul majd, de egy ideje a fejébe vette, hogy nem tesz emelt szintű érettségit, sem szakirányú képzést, hanem az érettségi után dolgozni megy. Ezt annak érdekében tenné, mert költözést tervezünk messzebbre, ő pedig a barátnője miatt nem szeretne velünk jönni. Azt gondolja, dolgozik és albérletbe fog költözni. A lány még tanul, ő nem költözne vele, így anyagilag a fiamnak kellene helyt állni, egy sima érettségivel.

Anyukám szerint fiamnak igaza van és én vagyok a hibás, hogy ilyen helyzetbe kényszerítem azzal, hogy az ország másik felére költözünk.

Férjem szerint jönnie kell velünk, és kész, nincs más választása. Aztán majd megtalálja itt a helyét, megnyugszik, belátja később, hogy jobb így neki.

Fiam szerint, mivel már nagykorú, éppen hogy betöltötte a 18-at, így azt tesz, amit akar, és ő majd megoldja a dolgait.

Sokat beszélgettünk vele, de mikor ecseteli az elképzeléseit, nyilvánvaló, hogy bár tényleg nagykorú, de gyerekesek, meggondolatlanok az elképzelései. Pl. a legfontosabb neki, hogy mielőbb autója legyen, semmi más nem érdekli, az iskola sem. Úgy érzi, addig ő egy senki, amíg nincs kocsija. /Vennénk neki, ha folytatná a sulit, legalább a technikumot, ami + 1 év, de ezt elutasította/ Szóval autóra gyűjtene az albérlet mellett, mert szerinte ő rögtön találna munkát és keresne akár 120 ezret is, amiből mindenre futná. Viszont mikor nyári munkán volt, azt mondták a munkahelyen, hogy a hozzáállása nem volt elfogadható, zsebre tett kézzel álldogált, mindent a szájába kellett rágni... Vagyis nem érett még a munkára.

És hogy gyorsulási versenyre akar és állítólag szokott járni, emiatt sem akar elköltözni.

Szóval megértem őt, de féltem és attól tartok, fejjel megy a falnak. Távolról még szemmel tartani és segíteni sem fogom tudni. Kényszeríteni meg szerintem nem lehet azzal az indokkal sem, hogy az ő érdeke. De a gyerekem, hogy hagyhatnám szélnek eresztődni?

Szerintetek mi lenne a helyes hozzáállás tőlem, minden téren?


2015. jan. 27. 16:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A gyereketek el van kényeztetve amúgy. Én félbe akartam hagyni a szakmám, és dolgozni akartam menni. A szüleim nem akarták, úgy hogy valahogy befejeztem. Pedig nem kaptam érte autót. Jogsit ígérgetett apám akkoriba anno, de hát abból se láttam azóta lófaszt se...
2015. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem elkényeztetés, hogy nem erőltetem rá az akaratomat. Tisztelem, hogy saját élete van, és persze féltem, támogatni szeretném, de nem uralkodni felette. Talán előbb kellett volna hagynom dönteni dolgokban, és viseltetni vele a döntései következményeit, egész kicsiként még apró dolgokban, és akkor mostanra már megtanult volna felelősen gondolkodni. Akkor talán most nem tartanánk itt. Vagy rosszul gondolom?
2015. jan. 28. 18:19
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem, ezt nagyon jól gondolod. És ez is az elkényeztetés egy fajtája.
2015. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Tehát azzal kényeztettem el, hogy nem hagytam dönteni, hanem rábeszéltem mindig az én akaratomra? És ezt mostanra beláttam, és már nem akarom ezt tenni vele? Mondjuk nem is tehetem, mert nagykorú....

Azért kérdezek vissza, hogy ne beszéljünk el egymás mellett. Meg remélem, tanulok valamit.

2015. jan. 28. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!