Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rettegek attól, hogy a kisebbi...

Ercsa76 kérdése:

Rettegek attól, hogy a kisebbik fiam is homoszexuális lesz, és láttam pár gyanús jelet, de a férjem szerint eltúlzom. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Két fiam van, 17 és 15 évesek. A nagyobbról 1 éve kiderült, hogy meleg, nyilván nem örülök neki, de elfogadom, örülök, hogy boldog a barátjával, támogatjuk, amiben csak tudjuk. Viszont bevallom, hogy nekem azért is könnyebb ezt elfogadni, mert van egy másik fiunk, aki élhet úgymond „normális” életet, szeretem a nagyobbat, de a kisebb tartja benne a lelket (tudom, nem szép dolog, de én csak így tudom ezt kezelni, a nagyobbal mindenesetre ezt soha nem éreztetem, erről ő nem tud, mivel azt szeretném, ha boldog lenne). Ha a kisebbről is kiderülne, hogy meleg, akkor összeomlanék, azt már nem tudnám végigcsinálni.

És az a helyzet, hogy újabban furcsa dolgokat kezd ő is csinálni.

Van egy gyerekkori barátja, kisiskolás koruktól ismerik egymást, meg mi is jóban vagyunk a szüleivel, a fiú gyakran (kb. havonta egyszer pár napot) nálunk van, mert az apja egy éve Franciaországban dolgozik, és az anyja gyakran járkál ki (lehet ki is fognak költözni, még nem tudják), mindenesetre amikor nincs itthon, nálunk szokott „lakni” a fiú.

Mindig közel álltak egymáshoz, de az elmúlt fél évben kb. sülve-főve együtt vannak a fiammal, ölelgetik egymást, mindenhova együtt mennek, a facebookon láttam, hogy szíveket írnak egymásképei alá (L) meg <3 azt mondják viccből de szerintem nem vicces, érdekes a férjem sose szokott a haverjainak „viccből” ilyeneket írni…

Mindig bezárkóznak a fiam szobájába, ha bemegyünk, látszik, hogy alig várják, hogy menjünk ki, sugdolóznak egymással, stb.

A legutóbb, amikor nálunk volt, megpedzegettem, hogy nem akarnak-e külön szobában aludni (van egy vendégszobánk, amit a szüleim szoktak használni, ha hozzánk jönnek pár napra látogatóba), de teljesen lehurrogtak, hogy nem akarnak.

A héten pedig beléptem a fiam Facebookjára (tudom, csúnya dolog, de tiszta ideg vagyok, aludni se tudok), és találtam olyan beszélgetéseket, ahol arról beszéltek, hogy kinek mekkora van, meg hogy szoktak maszturbálni. Folyamatosan lányokról képeket küldözgetnek egymásnak, meg megbeszélik, hogy melyikük mit csinálna vele, nem tudom, ez nekem furcsa. A férjem szerint minden 15 éves fiú csinál ilyeneket, de szerintem csak meg akar nyugtatni. (Ja, a legjobb az volt, amikor a fiú elmesélte a fiamnak, hogy egyszer megkóstolta a saját „termékét”… ezt most komolyan?!)

Nem tudom, hogy mit csináljak, eltilthatni nem tilthatom el őket, mert ha esetleg tényleg meleg lenne ő is, akkor nem akarom, hogy miattam legyen boldogtalan, de ez nekem így nagyon furcsa, már tényleg aludni sem tudok.

Egyébként megkérdeztem a nagyobb fiamat, ő azt mondta, hogy szerinte túlaggódom, és ő nem tud semmi ilyenről, de ettől függetlenül eléggé félek.

Bocsánat, kicsit hosszú lett, tudnék elég sok dolgot írni még, de most befejezem.

Szerintetek jogos az aggódásom, vagy nem?



2015. jan. 31. 12:41
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy van egy lány, aki állítólag nagyon tetszik a fiamnak, erről is sokat beszéltek facebookon. De valahogy ez se teljesen nyugtat meg, mert a nagyobb is azt hazudta még nekünk 2 éve, hogy tetszik neki egy lány...
2015. jan. 31. 12:46
 2/57 anonim ***** válasza:
6%
Teljesen megertem aggodalmadat. Tanacsot nem tudok adni.
2015. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
90%
Te már minden sarokban buzÍkat látsz ez a nagy helyzet.
2015. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
97%

A pasim meg a haverjai is írogatnak szívecskéket egymás képei alá, mert ilyen a humorérzékük, mind távol állnak a melegségtől.

Ha nálam itt alszik egy barátnőm, én se aludnék külön szobában, mert ha már itt alszik akkor legyen meg a feeling, hogy hajnalig beszélgetünk, amíg el nem alszunk közben.

Mi is megbeszéljük a barátnőimmel a szexuális szokásainkat néha.

Szerintem ettől nem meleg még. Ha meg meleg, akkor ez van.

2015. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy igen, ha fosol attól hogy mi van hogy meleg, akkor persze hogy bármibe ezt látod bele.
2015. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
24%

3-as!

Bunko vagy. Amugy nem csodalkozom ha a kerdezo mint anya, b..z..kat latna mindenhol. Lehet szepetinei, de nem hiszem, hogy barmely szulo orulne az ilyen helyzetnek, ha nagyon oszintek.

2015. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
86%

Megsúgom, hogy ha meleg lenne akár ő akár a barátocskája is, nem lányokról küldözgetnének képet a személyes, privát beszélgetéseikben, ahol úgy tudják senki nem látja, amit írnak...


Amúgy meg isten mentsen az ilyen önző, szülőnek nem nevezhető lényektől mint te, akik a gyerekük szexpartnerének a neméhez kötik a szeretetüket!

2015. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
90%

" a nagyobbal mindenesetre ezt soha nem éreztetem, erről ő nem tud, mivel azt szeretném, ha boldog lenne). Ha a kisebbről is kiderülne, hogy meleg, akkor összeomlanék, azt már nem tudnám végigcsinálni. "


Abban ne reménykedj, hogy ezt nem vette le rajtad MINDKÉT gyereked. Pontosabban tudják, mit érzel, mint te magad. A nagyobbiknak tudod, hogy fájhat ez? A kisebbikre meg akkora terhet raksz vele, hogy csuda, ha kibírja. Hiszen éreznie kell a felelősséget, hogy "neki aztán nagyon 'normálisnak' kell lenni, különben anyának vége"...


Azt írod, a facebook-on lányok fotóit küldözgetik egymásnak és róluk "ábrándoznak". Ez nem arra utal, hogy meleg lenne.


Ettől függetlenül bármi lehet, de szerintem a legjobb lenne, ha fognád magad és elmennél egy pszichológushoz egyéni terápiába. A napnál világosabb, hogy kicsúszott a kezedből az irányítás - már nem a fiaid irányítása, hiszen ők szinte felnőttek - hanem a saját életedé és érzelmeidé.

2015. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a mai fiatal generáció nagyon különbözik attól, mint a miénk volt. Persze nem akarok szentfazekat játszani, mi sem voltunk apácák meg szerzetesek, de teljesen más volt a felfogás akkoriban, és nem igazán tudom, hogy ma ezek a dolgok tényleg normálisnak számítanak? A heteroszexuális fiúk is csinálnak ilyeneket?
2015. jan. 31. 12:53
 10/57 anonim válasza:
95%
Az én barátom viccből még NYILVÁNOSAN IS mondanak olyanokat a barátaival egymásnak, hogy szeretik egymást, puszi, stb. Igazából mielőtt én lettem a barátomnak, kölcsönösen mondták egymásnak, de mióta vagyok, a barátom nem mondja, csak a barátai viccelődnek vele pl telefonban "mi van rajtad...?" meg ha találkozunk velük városban köszönésnél "puszi cica" meg "szeretlek nagyon" és ilyenek. Ha ez megszokott a barátságukban, akkor szerintem nem kell aggódni. A párom barátai se melegek, van barátnőjük is - mégis ilyenekkel viccelődnek. Nekem furcsa, de hát ez van, amíg a barátom nem mondja nekik, addig nem zavar.
2015. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!